Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9
    1. #1
      M3vz3T avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Poruke
      6,023
      Teme
      537
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      450
      Like (dobivenih)
      544
      Rep

      Ukupna upotreba procesora

      Nick na forumu: M3vz3T
      Pitanje/Problem: Ukupna upotreba procesora u svim jezgrama
      Opis problema:

      Prije par dana sam bio kod Rodjaka i zalio mi se da ne moze igrati Fortnite da crashuje svako 5 minuta
      Specs :
      AMD Radeon(TM) RX 560 Series
      AMD A6-5400K APU
      16GB DDR3

      Pogledam Task Menager CPU Usage 100%, cak na jednostavnim zadacima 3 otvorene kartice na Operi ... YT, Forum i Random site "how fix problem"

      Zanima me kako se racuna ova "Ukupna upotreba procesora u svim jezgrama!
      https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ Video i na kompu i na laptopu je pokrenut u 1080p60
      AMD A6-5400K APU - na kompu Ukupna upotreba procesora ide do 100%
      I7-4700MQ - dok na mom laptopu ide max do 40%, a 100% na 4k

      i na laptopu i na kompu je samo pokrenuta Opera i Task Menager

      ___________________________________

      Danas je uradjen WIN 10 ponovo formatirano je sve ... skidam mu Steam i Epic games ... Steam sam instal dok EG izbacuje ovo




      Posljednje uređivanje od M3vz3T : 20-02-21 at 19:45


    2. Like arrizabalaga77 se sviđa ovaj post
    3. #2
      The Lost Hero avatar
      Old & tired
       
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Poruke
      17,420
      Teme
      107
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      105 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      368
      Like (dobivenih)
      909
      Rep
      Task manager - processes i pogledaš što točno ždere toliko. Pogledaj pod apps i background processes.
      Uvijek možeš probati reinstalirati Operu ili probati neki drugi preglednik. S obzirom da su novi Windowsi može biti hardverski problem, pa se može hard/ssd testirati sa programom npr. hd tune.

      Je li Epic Games bio već prije instaliran na drugoj particiji na kojoj nisu Windowsi? Ako je već prije bio ne bi bilo loše počistiti ostatke s Revo Uninstallerom ili nekim drugim programom.

      Ako nije bio prije instaliran možeš probati ovo
      https://www.youtube.com/watch?v=TMRMVQ7yJFY

      S Epicom nemam iskustvo s takvim problemom, pa nagađam po tuđim iskustvima.
      Posljednje uređivanje od The Lost Hero : 21-02-21 at 09:25

    4. Like M3vz3T se sviđa ovaj post
    5. #3
      hugo' avatar
      Sī liè kè luó hèzī
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2020
      Lokacija
      Hrvatska
      Poruke
      1,068
      Teme
      218
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      12 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      407
      Like (dobivenih)
      206
      Rep
      Ja sam imao isti takav problem sa starim kompjuterom koji je dobar i igro sam fortnite i crashalo me svakih 2min i reko promenit cu procesor i ja kad sam kupio novi procesor od Ryzen mi je sve dobro radilo bez crasha tako da ti preporucujem da kupis novi procesor


    6. #4
      M3vz3T avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Poruke
      6,023
      Teme
      537
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      450
      Like (dobivenih)
      544
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od The Lost Hero Vidi poruku
      Task manager - processes i pogledaš što točno ždere toliko. Pogledaj pod apps i background processes.
      Uvijek možeš probati reinstalirati Operu ili probati neki drugi preglednik. S obzirom da su novi Windowsi može biti hardverski problem, pa se može hard/ssd testirati sa programom npr. hd tune.

      Je li Epic Games bio već prije instaliran na drugoj particiji na kojoj nisu Windowsi? Ako je već prije bio ne bi bilo loše počistiti ostatke s Revo Uninstallerom ili nekim drugim programom.

      Ako nije bio prije instaliran možeš probati ovo
      https://www.youtube.com/watch?v=TMRMVQ7yJFY

      S Epicom nemam iskustvo s takvim problemom, pa nagađam po tuđim iskustvima.
      Sutra cu slikati TM i sve ostalo u cemu je probrem, posto komp nije moj ...

      Prije nego sto je komp dosao u "moje ruke" ... komp je dosao sa "servisa" ... bio je kod "majstora" odradjen novi WIN sve je formatirano ...

      A probat cu sutra ovaj drugi prijedlog sa YT linka ...

      Ja nisam neki strucnjak za kompove ali za takve stvari mi sluzi ENG, "how to fix ..." kao i pomoc nasih ljudi ...

      Citiraj Prvotno napisano od Hayato Vidi poruku
      Ja sam imao isti takav problem sa starim kompjuterom koji je dobar i igro sam fortnite i crashalo me svakih 2min i reko promenit cu procesor i ja kad sam kupio novi procesor od Ryzen mi je sve dobro radilo bez crasha tako da ti preporucujem da kupis novi procesor
      Pogledat cu da li imaju garanciju na CPU ... ako imaju da zamjene za drugi ... ili probati ovo sto je TLH predlozio


    7. #5
      The Lost Hero avatar
      Old & tired
       
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Poruke
      17,420
      Teme
      107
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      105 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      368
      Like (dobivenih)
      909
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od M3vz3T Vidi poruku
      Sutra cu slikati TM i sve ostalo u cemu je probrem, posto komp nije moj ...

      Prije nego sto je komp dosao u "moje ruke" ... komp je dosao sa "servisa" ... bio je kod "majstora" odradjen novi WIN sve je formatirano ...

      A probat cu sutra ovaj drugi prijedlog sa YT linka ...

      Ja nisam neki strucnjak za kompove ali za takve stvari mi sluzi ENG, "how to fix ..." kao i pomoc nasih ljudi ...


      Pogledat cu da li imaju garanciju na CPU ... ako imaju da zamjene za drugi ... ili probati ovo sto je TLH predlozio
      Najlakše je kad se pojavi neka poteškoća reći da treba novi procesor, grafička i slično. Tako su meni prije cca 3 godine savjetovali da mi je možda do grafičke. Srećom, uz dosta muke našao rješenje i dan danas sve štima. Da se razumijemo, to može pomoći, ali zamjenu komponenti bar ja uvijek ostavljam kao zadnju opciju.

      Ne znam kakav je servis, ali sumnjam da su nešto poremetili, a i novi su Windowsi. Ne bi škodilo za svaki slučaj provjeriti temperature komponenti. Znao sam čitati da je ekipa znala imati probleme prilikom kupovine totalno novih kompova koje su im sastavili. Nešto se recimo odšteka prilikom transporta, pa eto problema. Nikad se ne zna što sve može biti.

      Može se dosta toga iskopati uz malo volje, samo treba dosta strpljenja. Ako kako mogu pomoći sam tu.

    8. Like M3vz3T se sviđa ovaj post
    9. #6
      M3vz3T avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Poruke
      6,023
      Teme
      537
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      450
      Like (dobivenih)
      544
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od The Lost Hero Vidi poruku
      Najlakše je kad se pojavi neka poteškoća reći da treba novi procesor, grafička i slično. Tako su meni prije cca 3 godine savjetovali da mi je možda do grafičke. Srećom, uz dosta muke našao rješenje i dan danas sve štima. Da se razumijemo, to može pomoći, ali zamjenu komponenti bar ja uvijek ostavljam kao zadnju opciju.

      Ne znam kakav je servis, ali sumnjam da su nešto poremetili, a i novi su Windowsi. Ne bi škodilo za svaki slučaj provjeriti temperature komponenti. Znao sam čitati da je ekipa znala imati probleme prilikom kupovine totalno novih kompova koje su im sastavili. Nešto se recimo odšteka prilikom transporta, pa eto problema. Nikad se ne zna što sve može biti.

      Može se dosta toga iskopati uz malo volje, samo treba dosta strpljenja. Ako kako mogu pomoći sam tu.
      Slazem se sa tim ...

      Pomislio sam na temperaturu procesora ali nisam stigao da pronadjem program koji provjeraje temperaturu ...

      Ako imas neki prijedlog koji program odgovara za AMD ...

      Kada sam prvi put pogledao stanje kompa kada sam dosao pomislio sam da je pregrijavanje ili napajanje ...
      Ali izbacio sam tu opciju zato sto je netko sa iskustvom morao sklopiti komp ...


    10. #7
      The Lost Hero avatar
      Old & tired
       
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Poruke
      17,420
      Teme
      107
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      105 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      368
      Like (dobivenih)
      909
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od M3vz3T Vidi poruku
      Slazem se sa tim ...

      Pomislio sam na temperaturu procesora ali nisam stigao da pronadjem program koji provjeraje temperaturu ...

      Ako imas neki prijedlog koji program odgovara za AMD ...

      Kada sam prvi put pogledao stanje kompa kada sam dosao pomislio sam da je pregrijavanje ili napajanje ...
      Ali izbacio sam tu opciju zato sto je netko sa iskustvom morao sklopiti komp ...
      Koristim AIDA64, ali on se treba platiti. Pored njega koristim još HWiNFO64 i on je free inače. Možeš ga skinuti sa službene stranice:
      https://www.hwinfo.com/download/

      Ako budeš htio mi se možeš javiti putem poruke ili zida u slučaju da bude trebalo nešto detaljnije. Kontam da bi tako bilo lakše iz razloga da ne bude samo naša razmjena postova ovdje.

    11. Like M3vz3T se sviđa ovaj post
    12. #8
      M3vz3T avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Poruke
      6,023
      Teme
      537
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      450
      Like (dobivenih)
      544
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od The Lost Hero Vidi poruku
      Koristim AIDA64, ali on se treba platiti. Pored njega koristim još HWiNFO64 i on je free inače. Možeš ga skinuti sa službene stranice:
      https://www.hwinfo.com/download/

      Ako budeš htio mi se možeš javiti putem poruke ili zida u slučaju da bude trebalo nešto detaljnije. Kontam da bi tako bilo lakše iz razloga da ne bude samo naša razmjena postova ovdje.
      Javim ti se sutra putem poruka...


      Moze lock ovdje


    13. #9

      tiki
       
      Datum pristupanja
      Nov 2015
      Lokacija
      Karlovac
      Poruke
      2,607
      Teme
      287
      CHB
      365
      Spomenut(a)
      25 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      10 min
      Like (kliknutih)
      1159
      Like (dobivenih)
      602
      Rep
      LOCK!

      Riješeno!

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •