Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Jeste li završili fakultet?

    Glasači
    66. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Još pohađam osnovnu/srednju školu

      15 22.73%
    • Nisam uopće upisivao/la fakultet

      22 33.33%
    • Pohađao/la sam fakultet, no odustao/la sam

      5 7.58%
    • Trenutno studiram na fakultetu

      15 22.73%
    • Završio/la sam fakultet

      9 13.64%
    Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 11
    1. #1
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep

      |~ Jeste li završili fakultet? ~|



      Prije dvije godine imali smo anketu ispitivanja mišljenja važnosti fakultetskog obrazovanja za daljnju karijeru,

      no propuštena je prilika ispitati forumaše koji postotak njih uopće pohađa fakultet, a tko ne.

      Stoga, eto ova anketa, no s nešto više opcija, nadam se da sam sve pokrio.


      Usput prilažem par dodatnih pitanja za komentare, odgovorite na ona koja se odnose na vas,

      preskočite ona koja ne, sve jasno? Jasno.



      Koji fakultet i smjer ste upisali?

      Koja ste godina / kada ste ga završili?

      Da možete vratiti vrijeme, biste li upisali isti fakultet?

      Ako ste prekinuli svoje studiranje, iz kojeg je to razloga i na kojoj godini ste odustali? Planirate li se ikada vratiti da ga završite?

      Ako ste završili faks, radite li trenutno i ukoliko da, koliko vam je trebalo da nakon studiranja pronađete posao? Radite li u svojoj struci?

      Ako niste pohađali faks ili ste odustali, koliko vam je nakon prestanka dotadašnjeg školovanja trebalo da pronađete posao?

      Radite li u struci za koju ste se školovali tokom srednjoškolskog školovanja?

      Ako ste završili faks, jesu li vam stručna znanja stečena tokom studiranja pomogla u kompetentnom obavljanju trenutnog posla?

      Je li studiranje zadovoljilo vaša početna očekivanja?

      Koliko ste zadovoljni mogućnostima zaposlenja u struci nakon završetka studija?

      Ukoliko niste pohađali fakultet, radi kojeg je to razloga?

      Ukoliko niste pohađali fakultet te trenutno radite, razmišljate li u budućnosti možda upisati fakultet?

      Ukoliko ste još u osnovnoj/srednjoj školi, planirate li upisati fakultet u budućnosti? Koji, zašto ili zašto ne?
      Kao što rekoh, možete kopirati sva ili dio pitanja,

      možete bez odgovaranja svakog posebnog pitanja napisati ukratko svoje mišljenje i iskustvo,

      sve što se tiče teme je vrlo dobrodošlo.

      Victoria Concordia Crescit

    2. Like Tatta, Tonća se sviđa ovaj post
    3. #2
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,357
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      267 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1705
      Like (dobivenih)
      4551
      Rep
      Uskoro nadam seee
      Cetvrta godina sam
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    4. Like Mar$el, pyrozeN se sviđa ovaj post
    5. #3
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,602
      Teme
      1787
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      242 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 21 min
      Like (kliknutih)
      4630
      Like (dobivenih)
      3533
      Rep
      Ukoliko ste još u osnovnoj/srednjoj školi, planirate li upisati fakultet u budućnosti? Koji, zašto ili zašto ne?

      -
      Imam u planu da upišem ETF(Elektrotehnički fakultet) u Sarajevu. Zašto ga upisujem? Zato što znam da je jedan od najteži fakulteta te(nadam se) nakon završetka njega ću naći dobar posao i osigurati sebi bolji život. (A drugi razlog je što me zanima sama Elektrotehnika , već pohađam Srednju Elektrotehničku tako da
      )
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

    6. Like Mar$el, Ocelot se sviđa ovaj post
    7. #4
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Koji fakultet i smjer ste upisali?
      Pomorski fakultet, smjer nautike i tehnologije pomorskog prometa

      Koja ste godina / kada ste ga završili?
      Nisam, odustao na 3. godini.

      Da možete vratiti vrijeme, biste li upisali isti fakultet?
      Iako se vodim time da ništa ne bih mijenjao u svojoj prošlosti osim biranih brojeva lota, kad bih sad upisivao fakultet, vjerojatno bih neki drugi, mada najradije ne bih ništa niti upisivao.

      Ako ste prekinuli svoje studiranje, iz kojeg je to razloga i na kojoj godini ste odustali? Planirate li se ikada vratiti da ga završite?
      3. godina, promjena životnih prioriteta i otvaranje drugih prilika. Iz godine u godinu si govorim ajde upisati ću godinu da položim još tih nekoliko ispita, ali stvarno nemam volje baviti se time kada ne planiram raditi u struci.

      Ako ste završili faks, radite li trenutno i ukoliko da, koliko vam je trebalo da nakon studiranja pronađete posao? Radite li u svojoj struci?
      -

      Ako niste pohađali faks ili ste odustali, koliko vam je nakon prestanka dotadašnjeg školovanja trebalo da pronađete posao?
      Tokom studiranja sam pronašao posao u kompletno drugačijoj branši (graf. dizajner), tako da odgovor je ništa.

      Radite li u struci za koju ste se školovali tokom srednjoškolskog školovanja?
      Išao sam također u srednju pomorsku, tako da ne.

      Ako ste završili faks, jesu li vam stručna znanja stečena tokom studiranja pomogla u kompetentnom obavljanju trenutnog posla?
      Nimalo.

      Je li studiranje zadovoljilo vaša početna očekivanja?
      Iako je pomorstvo nešto što mi se veoma sviđa, iskreno ostao sam razočaran na fakultetu jer prve dvije godine studiranja nisam naučio ništa novo, praktički je bilo ponavljanje srednje škole, nešto sitno nove struke sam imao na trećoj godini, ali opet slabo. Jedino što je bilo naprednije je bila ja mislim matematika, koju ne volim tako da definitivno razočarajuće iskustvo haha. Razumijem da tako rade zbog svih onih što su pohađali druge srednje, ali nimalo nije fer prema onima koji su 4 godine pohađali pomorsku, te su očekivali nova znanja odmah, za ostale su trebali imati posebne brze tečajeve ili nešto slično kad su već odlučili to studirati nakon završenih gimnazija ili drugih škola.

      Koliko ste zadovoljni mogućnostima zaposlenja u struci nakon završetka studija?
      Uz ljubav prema moru velika mogućnost pronalaska posla u struci je glavni razlog zašto sam uopće odabrao tu struku, tako da moram reći da je golema.

      Ukoliko niste pohađali fakultet, radi kojeg je to razloga?
      -

      Ukoliko niste pohađali fakultet te trenutno radite, razmišljate li u budućnosti možda upisati fakultet?
      -

      Ukoliko ste još u osnovnoj/srednjoj školi, planirate li upisati fakultet u budućnosti? Koji, zašto ili zašto ne?
      -

      Victoria Concordia Crescit

    8. Like Ocelot, Tatta, pyrozeN se sviđa ovaj post
    9. #5
      Ignashov avatar
      Mala da li si ti Bosna, pošto
      si Jedna Jedina ?
       
      Zlobno
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Lokacija
      Republika Bosna
      Poruke
      3,078
      Teme
      144
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      1292
      Like (dobivenih)
      479
      Rep
      Upisao prvu godinu FIT Mostar



    10. Like Mar$el, Ocelot, Tonća se sviđa ovaj post
    11. #6
      Ocelot avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2014
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      3,356
      Teme
      262
      CHB
      301
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      37 min
      Like (kliknutih)
      2401
      Like (dobivenih)
      1877
      Rep
      Koji fakultet i smjer ste upisali?
      - Fakultet informacijskih tehnologija u Mostaru, softver inžinjering.

      Koja ste godina?
      - Druga, evo pokušavam izmajmunisat uslov za treću.

      Da možete vratiti vrijeme, biste li upisali isti fakultet?
      - Pa da se razumijemo nije baš idealan fakultet, skoro pa je bio dok se nije priključio univerzitetu "Džemal Bijedić" u Mostaru koji sad sve novca što uzme, uzme od FIT-a, a uništavaju ga godinama, srozali su ga, i sve to ide na štetu nas studenata. Šta drugo očekivati kad su to sve politički uhlje.bi koji žive na državnoj sisi od kako znaju za sebe. Ali ja sam se premišljao između ovog i Eleketrotehničkog fakulteta u Sarajevu, gdje je nepravda nažalost još veća. Ali šta je tu je živimo u BiH i za softver inžinjering ne vjerujem da se ima nešto bolje upisat u BiH, tako da ono, kolika god da je patnja isplatit će se ako Bog da. Možda mi je ovo bolja opcija od ETF-a jer je fakultet više fokusiran na IT, mada bi mi draže bilo da sam u svom gradu na fakultetu.

      Je li studiranje zadovoljilo vaša početna očekivanja?
      - Pa i nije baš nažalost, kao što sam naveo gore, previše nepravde ali nema šta živimo u BiH, to su jednostavno neke stvari kroz koje moraš proći da bi uspio u životu. Sve su to iskušenja i ne treba odustati već se treba zainatiti i gurati još jače.

      Koliko ste zadovoljni mogućnostima zaposlenja u struci nakon završetka studija?
      - Pa nemam se šta žalit jer kao softver inžinjer imaš širok izbor poslova, čak se možeš zaposliti i prije završetka fakulteta ako imaš dovoljno vremena za posao i fakultet. Iskreno ja još uvijek nisam 100% siguran šta ću tačno radit, jer je širok izbor, a sve ima svoje nešto.

      @Ignashov; Javi ako ti zatrebaju kakve upute, a zauzvrat me podrzi kad se svadjam tamo sa debilima na discordu.

      Nek je sa srecom
      Posljednje uređivanje od Ocelot : 17-09-20 at 12:28

    12. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    13. #7
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Ako niste pohađali faks ili ste odustali, koliko vam je nakon prestanka dotadašnjeg školovanja trebalo da pronađete posao?
      U 6. mjesecu sam dobio diplomu a u 8. mjesecu sam se zaposlio . Bio sam svega 2 mjeseca u svom zivotu nezaposlen . Cak nisam se jos nikada u zivotu prijavio niti na jednu burzu rada .

      Radite li u struci za koju ste se školovali tokom srednjoškolskog školovanja?
      Nije 100% u struci ali rekao bi u nekih 80% slicnosti sa svojom strukom . Po struci sam racunalni tehnicar za strojarstvo ( CNC oparater ) a radio sam prije kao strojobravar i sada trenutno kao industrijski mehanicar . Uglavnom , srz je ista a to je strojarstvo .

      Ukoliko niste pohađali fakultet te trenutno radite, razmišljate li u budućnosti možda upisati fakultet?
      Ne razmisljam jer nemam potrebe za time a niti vremena . Da sada , sam od sebe upisem fakultet i kada ga zavrsim sa " mukama " zbog nedostatka vremena ( a sa mojom antiambicijom za ucenjem stvari napamet ) , ne . Zavrsio bi ga i ne bi bio siguran 100% da cu od njega imati koristi .
      Druga situacija bi bila da mi poslodavac kaze direktno : Zavrsi to i to , i ceka te to radno mjesto to i to sigurno . Mozda i bi . Onda bi bio siguran da to nije na " rizik " . Ovako .... zaista nemam potrebe za time .
      No , nemojte ove moje rijeci sada uzeti dobro za gotovo . Pricam za sebe i za svoju situaciju .
      Najvjerojatnije je kod nekoga drugoga potpuno druga prica .


      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    14. Like Tonća, Mar$el, Alex Martinez se sviđa ovaj post
    15. #8
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Nisam ni pokusavao sa fakultetom. Jednostavno nisam htjeo da mi roditelji nesto plate, a ja znam da necu nikad na to ni otic.

      Postovo sam svaku marku koju bi dobio od roditelja, a ovako da mi dadnu za fax, a ja ga ne zavrsim, umro bi od bruke.

      A ovako ako mi zatreba diploma, imam covjeka za to.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    16. Like Mar$el, Sphrix Meadow se sviđa ovaj post
    17. #9
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od brutt Vidi poruku
      Nisam ni pokusavao sa fakultetom. Jednostavno nisam htjeo da mi roditelji nesto plate, a ja znam da necu nikad na to ni otic.

      Postovo sam svaku marku koju bi dobio od roditelja, a ovako da mi dadnu za fax, a ja ga ne zavrsim, umro bi od bruke.

      A ovako ako mi zatreba diploma, imam covjeka za to.
      Mene je "za*ebalo" to što sam si sam sve plaćao, radio sam razne studentske poslove uz faks, od teške fizikalije pa sve do graf. dizajna kojim sam si na kraju kroz neke studentske honorarne posliće osigurao stalan posao, da sam ko većina ekipe studirao na račun roditelja možda bih ga i završio i danas bio negdje na brodu, a najveći doseg u graf. dizajnu bi mi bili CH forum bedževi.

      Victoria Concordia Crescit

    18. #10
      Jorek Birnison avatar
      Please don't listen to
      opinions of me. They are
      always hopeful - therefore
      they are always wrong.
       
      Datum pristupanja
      Feb 2012
      Lokacija
      Ganton
      Poruke
      3,907
      Teme
      205
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      94 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      3056
      Like (dobivenih)
      3775
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Lizergid Vidi poruku
      Mene je "za*ebalo" to što sam si sam sve plaćao, radio sam razne studentske poslove uz faks, od teške fizikalije pa sve do graf. dizajna kojim sam si na kraju kroz neke studentske honorarne posliće osigurao stalan posao, da sam ko većina ekipe studirao na račun roditelja možda bih ga i završio i danas bio negdje na brodu, a najveći doseg u graf. dizajnu bi mi bili CH forum bedževi.
      Odsustvovo s faksa jer sam počeo da šljakam, zato ispo iz budžeta i onda moro da plaćam od tih para zbog kojih sam i odsustovao sa faksa

      https://www.youtube.com/watch?v=YCCiGMKsmEQ
      blood makes you related, loyalty makes you family



    19. Like Mar$el se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •