Citiraj Prvotno napisano od Tatta Vidi poruku
Mozda bi bilo dobro da se zadaju neki zadaci koji bi rijesile neke svakodnevne probleme korisnika foruma ...
Iskreno, ja čak vjerujem da će ovo evoluirati toliko da se članovi više ne nadmeću u tome ko će prvi riješit neki lagan zadatak, tipa neku for petlju, nego da se nadmeću u tome čiji će program biti najbolji, to jest koji će program najbolje odgovoriti na neke zahtjeve navedene u postavci. Tu ćemo možda dobiti čak i neke korisne programčiće od strane članova naše zajednice, nikad ne znaš. Mislim da bi to bila odlična praksa za sve koji se žele baviti programiranjem. Naravno, to je ipak neki dugoročni cilj. Primarni cilj je bio okupiti nekoliko članova da se takmiče ko će prvi riješiti neki lagan zadatak. To nam je, hvala Bogu, uspjelo, par članova našeg foruma je stvarno učestvovalo i neki su se čak počeli javljati sa novim prijedlozima i evo već idemo na neki viši nivo.

Ukinuli smo rang listu i sad smo uveli 15 CHB kao nagradu za onoga ko pobjedi, to jest za onoga ko bude imao najviše bodova u tom kolu. Također, zadaci se boduju prema težini. Također je, na zahtjev jednog člana zajednice, uvedeno da svoj kod možete postaviti i na GITHUB. Slijedeće što ćemo uraditi, vjerovatno već iduće sedmice, uvest ćemo da se ta takmičenja svake sedmice održavaju u isti termin, da bi bilo pošteno. To je također prijedlog jednog korisnika foruma. Možete očekivati da će zadaci koje ćemo postavljati nekad u bližoj budućnosti postati malo teži od dosadašnjih.

Dakle, ja uopšte ne otpisujem tu mogućnost da ćemo se nekad možda ovdje nadmetati u pravljenju nekih korisnih stvari. Mislim da smo baš dobro krenuli tim putem. Ne otpisujem ni mogućnost da će ovaj forum nekad u budućnosti baš zbog ovih stvari dobiti neke nove korisnike.

Slijedeće kolo će moj kolega organizovat najvjerovatnije sutra oko podne, ali kao što već rekoh, od slijedeće sedmice bi trebalo da se tačno zna termin u kojem ćemo uvijek održavati ova takmičenja.

Nova pravila takmičenja: KLIK