Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Stranica 1 od 29 12311 ... PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 282
    1. #1
      Soprano avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      505
      Teme
      90
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4
      Like (dobivenih)
      548
      Rep

      ~ || CroHerze Serveri (Biografija Osnivača CroHerze - Soprano) || ~

      Pozdrav svima!

      Evo odlucio sam poceti sa tzv. biografijom servera...

      CroHerzegovina Serveri se prvi put spominju 13.6.2007. godine kada je i otvoren prvi CroHerzegovina WoW (World of War*****) server.
      To je bio sam pocetak CroHerzegovina servera dok je jos sve ovo bilo nepoznato, dok je bilo samo par ljudi na serveru, sjecam se prvih 10 dana nismo imali nikad vise od 5 ljudi na serveru... Tih dana smo se mnogo mucili i trudili da bi ljude doveli i upoznali sa serverom, ali u svakom slucaju to nije bila nikakva krada tudeg truda kao npr. sto neki danas upadaju na tude server i onda pozivaju ljude na svoje... NE! Mi nismo tako poceli... Mi smo poceli sa postovima na forumima poput forum.hr, server uklonjen! i slicnim stranicama... Naravno ni to nije bas toliko puno pomoglo jer su vec postojali dosta stabilni serveri, ali mi nismo odustajali... Usavrsavali smo server svaki dan, pa su tako i ljudi poceli dolaziti... Na kraju je i jedna lokalna igraonica pocela konstantno igrati na nasem serveru i populacija se polako pocela povecavati... Znalo je nekad biti i po 50-60 igraca sto je dosta dobro bilo jer smo tezili napraviti server za igrace s Balkana, a populaciju za takav server je tesko naci, lakse je otvoriti ga na engleskom i pozivati strance i uz to se jos ne bi moralo prevoditi... U tim trenutcima nismo imali novaca da kupimo pravi server za pa je stoga server bio hostan na mom kompjuteru koji je radio 24/7... Ipak troskovi pravog WoW servera iznose oko 150$ mjesecno, a mi nismo imali nikakvih prihoda od njega...



      Paralelno s WoW serverom otvorili smo i SA:MP server u 9. mjesecu 2007. godine tocnije 12.09.2007. godine kada je i otvoren SA:MP forum... Naime do tada je rijetko tko u Hrvatskoj a i na Balkanu znao za SA:MP. Naravno neki su znali ali ipak vrlo malo ljudi je znalo... Mi smo pokrenuli server na nagovor jednog game teama tocnije CRT team koji je igrao razne igre (iskreno ne znam da li jos postoji a s vlasnikom se ponekad cujem). Tako da su prvi igraci bili zapravo oni... Ja to naravno nisam shvacao ozbiljno pa se nisam puno trudio i ulagao u to pa nisam ni kupio host za to (znaci isto kao i prvi server bio je na mom kompjuteru)... Tih prvih 5-10 dana max broj igraca je bio 5 a kad smo jednom imali na par minuta 10 igraca online slavili smo... U meduvremenu sam shavatio da mi je previse tesko odrzavati ta dva servera pa sam odlucio ugasiti prvi server jer ipak vise volim SA:MP...Naravno nastavili smo sa oglasavanjem... Ljudi su poceli sve vise vise dolaziti... Pa sam onda kupio hosting od ahoh.de firme koja se nalazi u Njemackoj... Na serveru je tada bio XX (godfather mode) gamemode koji nije ni bio preveden i na koji nisam pojma imao kako sta staviti... Nista nisam znao staviti. Znao sam samo upaliti i ugasiti server...


      Nedugo nakon toga na SA:MP forumu upoznao sam jednog Slovenca (porijeklom iz Hrvatske) inace nick mu je korisnik uklonjen!, mnogi ga sad vec znaju i moze se reci da je dosta dobar skripter... Stoga smo odlucili voditi zajedno taj moj server odnosno 50/50% je bilo vlasnistvo... Ja sam placao a on je skriptao i vodio server... Cak je imao i svoj vlastiti gamemode kojeg smo i ubacili... Mode je bio dosta dobar iako malo bugovit ali svakako za pohvalu... I tada su nam jos vise poceli dolaziti igraci... Znalo se naci i po 15-16 igraca online odjednom... To je jedno vrijeme trajalo dok nije doslo do nesuglasica izmedu mene i korisnik uklonjen!a i onda sam ja odlucio da se odvojimo, da on uzme svoj mode a da ja nastavim voditi server sam...Medutim zbog nesuglasica on je bio izbrisao cijeli forum i sve na forumu, tako da sam morao sve ponovno pisati i cak sam tada bio i pomislio e ovo je propast nema vise povratka. Naime tada je populacija opet naglo pala jer nisam imao pojma o skriptanju a i dosta je ljudi s njim otislo...
      Stoga sam pokrenuo poznati pen1 mode (tada sam vec bio poceo uciti skriptati), pa sam ga poceo i prevoditi i dodavati neke nove stvari (nista posebno par auta i slicno) a tu su mi onda poceli pomagati i John_Doe (moja nekadasnja "desna ruka", danas on tu vise ne igra) i Bruno_Venuti (koji je jos uvijek s nama i koji vodi DM server), naime John mi je dosta pomagao u prijevodu... Taj pen1 mode je skupio dosta ljudi.. Napokon smo postali malo poznati na neki nacin... Ljudi su svaki dan dolazili. Mi smo poceli organizirati bande i skriptati baze za bande sto je privuklo jos vise ljudi...
      Ali...


      Jedan dan palo mi je na pamet da se opet vratimo na XX (godfather) gamemode i pitao sam igrace da li zele i vecina ih je pristala... (ni sad nisam siguran da li je to bio bas pametan potez, mozda bi i vise uspjeli da je ostao pen1 mode).U meduvremenu moj vrlo dobar prijatelj i skolski kolega koji je igrao na serveru i koji je bio voda jedne bande i kojeg su svi na serveru voljeli (nick mu je bio Jimmy_Huero a nekad i Doom_Boss), imao je prometnu nesrecu, bio je jedno vrijeme u komi i to je bilo dosta tesko razdoblje i za mene a i za server, osoba koja mi je tada dosta pomogla je Tony_Montana (Mihovil) koji je takder igrao na nasem serveru (kasnije je otvorio svoj server, i jedno vrijeme nam bio dosta dobra konkurencija, ali cini mi se da server vise ne postoji)... Padalo mi je na pamet i da zatvorim server i svasta nesto... Nazalost na kraju Jimmy je preminuo (vrlo tesko razdoblje za mene, nema dana da ga se ne sjetim a i stari igraci ga se nekad znaju sjetiti i spomenuti). U to vrijeme na serveru je vladala kriza, mene nije bilo nikako pa ni sam ne znam kako je server opstao... Vrijeme je prolazilo a ja sam se polako poce vracati serveru i skriptanju... Opet je naravno dosta igraca napustilo server... Medutim mi smo polako poceli skriptati i prevoditi i uredivati mode i dosta smo ga uredili...Poceli smo birati admine, forum je poceo sve bolje i bolje raditi... Poceli smo jos vise se oglasavati po ostalim forumima, da bi na kraju Igor Secen (jedna odlicna osoba) inace glavni urednik PCPlay casopisa odlucio napisati clanak o nama u PCPlay casopisu... To je bio naime casopis broj 105. za 1. mjesec 2008. godine... Igor je sve to stavio uredio i stavio slike na DVD i napisao par rijeci u casopisu zatim ponesto u flashu na DVD-u i slicno... (ni dan danas ne znam kako da mu zahvalim jer da nije bilo njega ne bismo nista od ovoga postigli)... Inace ako zelite procitati clanak u FLASH formatu mozete to ovdje naci:
      http://rapidshare.com/files/79606490/dpcp26.exe.html
      To nas je naime jako proslavilo ljudi su sve vise i vise poceli dolaziti...


      Naime u meduvremenu smo napravili i slavni CroHerzegovina Street Race koji se do tada nije mogao naci niti na jednom serveru u svijetu... To nam je takoder dosta pomoglo i privlacilo je ljude... Dodavali smo nove komande, nove kuce, nova vozila, nove objekte, prevodili i jos svasta nesto... Ulozeno je tu zbilja puno truda, i to truda ne samo moga vec truda vise ljudi a u svakom slucaju moram istaknuti John_Doe-a koji mi je tada bio desna ruka... Naime tada smo samo on i ja znali nesto o skriptanju...


      Nakon toga uskoro smo otvorili i DM server na kojem smo promjenili vise modova, da bi na kraju na njega stavili slavni PEN1 mode koji je na njemu jos uvijek(naravno napravili smo mnoge promjene na njemu)..
      Otvorili smo i Drift/race/stunt server koji je imao malo problema zbog gamemode-a pa malo slabije je radio...
      U svakom slucaju, bili smo dosli do stvarno odlicne popularnosti, do velikog broja korisnika i igraca i server je vecinom u imao preko 50 igraca online a vikendima i praznicima i preko 80 pa cak je tada i oboren rekord od 109 igraca, nazalost nije uslikan, jedina slika koja postoji je sa 106 igraca.


      Naravno danas postoji mnogo SA:MP servera na nasim prostorima, neki sa free hostovima, free forumima, neki opet ozbiljniji malo sa zakupljenim hostovima i forumima. Jedan od boljih servera je otvorio i nas bivsi admin Dujma (uporan momak i posten). Iz svega navedenog mozemo zakljuciti da je ipak CroHerzegovina nesto kao kolijevka SA:MP-a na nasim prostorima. Svi bolji serveri koji danas postoje i koji su postojali na nasim prostorima vecinom su bili u vlasnistvu bivsih admin CroHerzegovina servera. Mnogi nasi bivsi skripteri su takoder otvorili svoje servere, neki manje neki vise uspjesni, ali uglavnom se sve svodi na 2 servera koja prevladavaju na nasim prostorima sto se tice SA:MP-a. A to je naravno CroHerzegovina i server naseg bivseg admina Dujme.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 18-04-21 at 14:19

    2. #2
      Soprano avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      505
      Teme
      90
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4
      Like (dobivenih)
      548
      Rep

      CroHerze serveri (BIOGRAFIJA VLASNIKA SERVERA - SOPRANO)[Zadnji edit: 02.07.2011.]

      E sad, nakon gore navedenog razdoblja dolazi vrlo lose razdoblje CroHerzegovina SA:MP servera, kad govorim o ovome mislim i na RPG i na DeathMatch server.
      Naime ekipa se malo opustila, nekoga je skola pritisnula a nekoga obveze i tada sam i ja sam napravio mnoge greske, ali valjda je tako moralo biti. Zbog prevelikog broja obveza oko skole i faksa a i ostalih obveza nisam bio u mogucnosti pratiti rad servera i biti na njemu i pratiti sta se dogada, a o skriptanju da i ne pricam. A i nas cod4 forum je vodio jedan decko (ne zelim ga imenovati) preko kojeg su nam hakirali cijeli hosting i imali pristup svemu. Tako da je bilo stalno rusenje foruma i servera, igraci su naravno svakim danom odlazili sve vise i vise, u meduvremenu je na silu napravljen i neki brzi globalni restart bez moje provjere skripti i dogodilo se to da skripte nisu dobro radile pa bilo je previse bugova i tako da je vecina igraca napustila server, takoder poceli su napustati i DM server.
      To je jedno od tezih razdoblja u povijesti CH-a, ali mislim da nije i najteze.
      U meduvremenu, dosao sam na ideju da otvorim forum na kojem bi svi mogli nauciti skriptati, na kojem bi mogli dobiti pomoc u vezi otvaranja svog vlastitog servera, na kojem bi se okupljali svi igraci SA:MP-a na nasim prostorima, na kojim bi svatko mogao slobodno predstaviti i reklamirati svoj server itd. I zbilja, to sam i napravio, i to iskljucivo uz moj osobni trud i trud mog kolege Nikole i naseg ostalog osoblja. Ipak za uspjeh takvog foruma, morao sam kriti svoj identitet, tj nije se smjelo znati da je to moja ideja i da sam to ja otvorio, jer mislim da bi forum propao, mislim da mi nitko ne bi vjerovao da imam dobre namjere, pa stoga mi nitko ne bi ni dolazio, bez obzira na to sto na forumu ima jako puno korisnik informacija. Tako da je forum vise od 8 mjeseci radio na nacin da se mislilo da je vlasnik jedan moj prijatelj a ne ja, ali dosao je i taj dan kad sam priznao svoj identitet na tom forumu i kad sam prizano da je to bila moja ideja, eh cini mi se da nakon toga sada forum cak i bolje radi. Uglavnom, za forum smo preveli sve tutoriale o skriptanju uz pomoc clanova CH-a i jos nekih ljudi i tako da smo tamo ponudili support pri skriptanju. Forum mozete pronaci na adresi:
      www.balkan-samp.com Na forum se javio prilicno velik broj ljudi, takoder doveo sam i gore navedenog korisnik uklonjen!a da nam pomogne te da korisnicima pruzi support u pravo vrijeme tako da ljudi mogu uciti skriptati brze. I stvarno dosta nasih igraca je i naucilo tamo nesto skriptati i dosta ih je tada uslo u nas Scripting Team jer uz taj forum poprilicno brzo se nauci samo ako se pazi i cita i usvaja i pomoc uvijek mozete tamo zatraziti.
      Tako da smo ponovno osnovali scripting team i poceli skriptati.
      Naravno mene su i dalje obveze proganjale, a i bandzi-a a i naseg Nikolu tako da mi nismo imali bas nekog vremena ali eto u tih par dana uspio sam se malo vise aktivirati i biti prisutniji nego inace, tako da sam vratio stari mode koji smo radili ja, Ernest, bandzi, Doe i ostala ekipa i koji i nije imao nekih bugova a bio je dobar, promjenom moda promijenili smo i smisao servera. Server vise nije bio RPG nego je postao RPG/DM pa tako da su dosla i neka nova pravila kao i slobodnija igra. Naime to je trenutno jedini server na Balkanu koji radi na tom principu, to kad govorim to govorim za ovaj trenutak u kojem ovo pisem (18.06.2009.), a tko zna mozda vec sutra ce biti jos jedan RPG/DM na BALKANU.


      Iako je mode promijenjen i napravljena kao neka reorganizacija, rusenja foruma su se i dalje dogadala i vijesti su curile sve dok jednog dana Bandzi nije to rijesio i nasao nacin na koji su upali i nasao shell i ostale [cenzura]osti koje su nam ubacene.
      Tada smo zaustavili rusenje foruma i servera, eh opet to je vjerovatno na neko vrijeme jer smo mi vjecita meta ljubomornim dusama ali sta je tu je.
      Igraci su se malo po malo sve vise poceli vracati na server.
      U meduvremenu ubacena je i nova tema na nas forum koju su svi jako dugo iscekivali jer se poprilicno dugo radila, ali mislim da je ispunila sva iscekivanja.
      Takoder promijenjeno je i par modova na DM serveru da bi na kraju stavili MafiaCity mode koji opet je poceo privlaciti igrace i opet se pocelo igrati i na DM serveru.
      RPG/DM server je sad poceo ponovno okupljati igrace tako da dnevno zna nakupiti i 40-tak igraca bez ikakve najave, naime to je ipak veliki pomak nakon svega ovoga sto se dogodilo i ide u pozitivnom smjeru i nadamo se da ce se opet CH vratiti na ono sto je nekada bio, iako moram zahvaliti Juki (Livno) sto vodi RPG/DM server i naravno bandziu i Nikoli, takoder i GLC-u koji se brine i za forum a i odlicno vodi nas CS server, cijelom scripting team-u i naravno svim igracima, suradnicima, pomagacima i ostalima.
      Iako mene, Nikolu i Bandzia malo vrijeme ubija, jer nemamo nekog slobodnog vremena, ipak se nadamo da ce se to u bliskoj buducnosti promijeniti pa da cemo moci malo vise vremena provoditi na serveru, zapravo siguran sam da ce biti tako.

      Evo uslijedilo je i razdoblje kad se malo povecala i moja aktivnost, i nikolina i bandzi-eva, ali to je vise administratorska aktivnost od koje ne stignemo bas puno igrati na serveru. Pocele su i pripreme za potpuno novi mode, mode u koji ce stvarno biti ulozeno dosta truda. Naime, tu nastupa nas Zoran kao glavni skripter novog moda, na starom modu se sve manje radilo. U meduvremenu iz odredenih razloga doslo je do smjene vode servera, tako da voda server vise nije bio Matej Dzolan, nego su ga dalje nastavili kontrolirati Nikola, Bandzi i Zoran. Mode je okupljao solidan broj igraca, broj koji nam je osiguravao prvo mjesto na Balkanu sto se tice SA:MP servera. Medutim, mode je vec bio dotrajao, igraci su imali vec previse novaca, levela i svega u igri, tako da vise ni igra nije bila toliko zanimljiva, tako da smo jedva cekali da novi mode bude zavrsen i da ga napokon ubacimo.
      I naravno, uskoro je dosao i taj dan. Tocnije to je bio datum 08.11.2009. i otvaranje novog moda bilo je najavljeno u 20h. Igraci su se cijeli dan skupljali na forumu i raspravljali i raspitivali se o novom modu, svi su jedva cekali da vide o cemu se radi, pa cak i mi admini iako smo znali o cemu je rijec. Otvorivsi novi mode, oborili smo ponovno rekord sa igracima na Balkanu kojeg smo i do tada mi drzali sa 117 igraca, medutim novi rekord je bio 180 igraca, sad zamislite kad odjednom na serveru igra 180 igraca, to je stvarno nesto fascinantno i velika vecina je bila odusevljena kao i ja sam, jer stvarno nisam ocekivao toliku podrsku. Na svu srecu, sve je dobro proslo. Taj mode je donio stvarno pravo osvjezenje cijeloj CH zajednici.
      Mislim da bi to bilo sve sto se tice ovog razdoblja, nadam se da ce se nastaviti u ovom smjeru u kojem je poslo, a vama igracima hvala na podrsci i na strpljenju, ali morate znati da ni nama nije lako i da smo svi mi pod velikim pritiskom i da cesto od toga znamo i popizditi i najradije bi napustili sve i poslali u k... jer nije nimalo lagano voditi ovoliku zajednicu...
      Posljednje uređivanje od leonardophoenix : 21-09-14 at 13:56

    3. #3
      Soprano avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      505
      Teme
      90
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4
      Like (dobivenih)
      548
      Rep

      CroHerze serveri (BIOGRAFIJA VLASNIKA SERVERA - SOPRANO)[Zadnji edit: 02.07.2011.]

      Danas je 01.08.2010. (nedjelja), dan za odmor, vrijeme je pogodno cak i za ici na more, ali evo ipak sam ostao doma i odlucio dodati par novosti u biografiju.
      Rekord na serveru je preko 220 igraca online u isto vrijeme, gamemode je i dalje Djurin, 2.9.9. a za koji dan ce biti i 3.0 verzija, i to ce biti ponovno global restart servera. Sto se tice vodstva servera, stanje se malo promjenilo. Matej Dzolan nije vise administrator na serveru i na forumu jer su Djuro, Nikola i Bruno_Venutti odlucili preuzeti brigu o vodenju i o svemu ostalome, u svakom slucaju Mateju zahvaljujem na svoj pomoci i trudu koji je ulozio u vodenje servera, njegovo ime ce uvijek ostati u ovoj Biografiji kao i ime svih ostalih koji su ucinili nesto tako korisno za nas server. Server radi punom parom, a nakon globala ocekujemo i drasticno poboljsanje, i dalje smo najbolji na Balkanu sto se tice broja igraca, a nadam se da ce to tako i ostati. Evo i ja sam u zadnje vrijeme postao aktivniji, malo sam "zraka uhvatio" od faksa i ostalih obveza, pa tako da cu sad biti aktivan iduce vrijeme sve dok opet ne podu ispiti, ipak to je svima nama (barem nama head adminima) primarni cilj, a server je na drugom mjestu, i to tako treba biti. Sto se tice DM servera, trenutno je stanje lose, bio sam ga predao razoru da ga vodi, medutiim doslo je do nekih problema, tako da na je na DM server trenutno neki bezvezni race mode koji nitko i ne igra ali sta je tu je. Imamo velike planove sto se tice DM servera i planiramo ih ostvariti u bliskoj budunosti i garantiram da cemo ga opet podignuti na najvisu razinu pa makar ga ja morao voditi.
      Sto se tice foruma, doslo je i tu do nekih promjena, naime imali smo problema sa starim SMF forumom pa smo stoga zakupili vbulletin forum, i sad napokon imamo licencirani forum. Na pocetku smo imali i s njim problema sto se tice brzine foruma, ali napokon smo sve rijesili i sad radi odlicno.
      Financijsko stanje u blagajni servera se pogorsalo kupnjom te licence, tako da je i nas sad zahvatila mala kriza, ali nakon global restarta ocekujemo neke priljeve novca pa se nadam da cemo onda i mi napokon izaci iz krize, pa da cemo rijesiti i sve racune sto se tice servera.
      U bliskoj buducnosti palniramo i neke nagradne igre, sponzorstva i ostale suradnje sa nekim poznatim portalima i firmama.
      Sto se tice balkan-samp foruma, odlicno radi, stavili smo novu temu, poboljsali admin team, tako da sad radi bolje nego sto sam ocekivao, svakim danom se otvaraju novi serveri i sl. Pomoc se redovito svima pruza i smatram da to ide u dobrom smjeru. Moram napomenuti da smo napravili i balkan-ivmp forum, to ce biti forum za gta IV, koji ce imati istu strukturu kao i balkan-samp forum. Na njemu cemo isto pruzati pomoc prilikom skriptanja i sve ostalo. Forum je vec 85% zavrsen, prevedeno je dosta tutoriala, uputa i skripta koje cemo uskoro postaviti na forum tako da ce moci zapoceti normalno sa radom. Takoder planiramo otvoriti i CH GTA IVMP SERVER uskoro, cim procijenimo da je doslo vrijeme za to.
      Uglavnom, puno je posla pred nama i puno velikih projekata, nadam se da cemo ih uspjeti ustvariti a to cete i vi moci saznati u skoroj buducnosti...
      To bi bilo sve od mene za danas, raspisao bih se jos vise ali je prilicno vruce pa mi se nesto neda. Nadam se da sam obuhvatio sve vaznije promjene u zadnje vrijeme, ako sam nesto i zaboravio napisat cu drugi put kad se sjetim. Nadam se da redovito citate moju biografiju i da vam se svida...



      Danas je 02.07.2011. (subota), nastavljam pisati biografiju nakon skoro pa godinu dana. Dosta vremena je proslo, mnogo se toga i promijenilo pa smatram da bi bilo vrijeme da napisem barem one najvaznije promjene sto se tice servera. Najbolje da podemo od RPG/DM servera koji trenutno ima rekord od preko 400 igraca online u isto vrijeme. Sto se tice broja igraca server radi odlicno, admin team je takoder uskladen te nemamo nekih ozbiljnijih problema. Trenutno je 3.1.5. verzija na serveru. Naravno, i dalje Djuro skripta i odrzava skriptu i sve to zajedno sa Venuttiem i Nikolom koji se brinu oko administracije servera. Ja osobno bas i nemam vremena, sto od faksa, sto od posla, sto od nadgledanja svega, tako da i ne stignem uci na server i zaigrati, eventualno nekad kasno udem i malo se zabavim sa igracima i adminima. U meduvremenu je Djuro iskriptao i posebne potpise za servere, koji se mogu koristiti npr na forumima kao potpisi, a u njima se automatski azuriraju informacije o tome koji ste level, koliko sati igranja imate, vas nick na serveru i sl informacije. Novosti je jako mnogo na serveru od zadnjeg puta, toliko ih je da se i ne isplati sve pisati i nabrajati, ali sve se moze pronaci na forumu pa cak i najmanja promjena na serveru.

      DM server je i dalje u funkciji, moglo bi se reci da radi solidno, nekih 10-20 igraca preko dana, sto je daleko bolje stanje nego prije. Jos ako se uzme u obzir da se DM stvarno malo igra kod nas, onda je i ovo prilicno dobro.
      I dalje posjedujemo i Call of duty i counter strike servere koji isto tako rade prilicno dobro.
      U meduvremenu smo objavili i natjecaj za 3 nova SA:MP servera. Oni koji su najbolje ispunili uvjete dobili su priliku da sa svojom skriptom otvore server koji u imenu mora sadrzavati naziv "Croherze" , te su dobili i svoje boardove na glavnom forumu. Medutim, cini se da ipak i nije bila tako dobra ideja, s obzirom da su ti serveri skoro pa uvijek prazni, a vjerovatno iz razloga sto vecina igra na RPG/DM, pa ih ne zanimaju stunt i slicni serveri, tako da bi se uskoro ti serveri mogli i ugasiti.

      Balkan SA:MP i dalje radi odlicno, broj korisnika i postova se svakim danom sve vise i vise povecava, a i usluga je i dalje ostala prilicno kvalitetna. Jedina promjena je da korisnik uklonjen! vise nije administrator, te da to trenutno vodimo Chris, Djuro i ja.
      Od Balkan IV:MP-a smo odustali, forum je pobrisan iz razloga sto nam se cini da to jos dugo nece zazivjeti kako treba. Verzije jos uvijek nisu dovoljno razvijene a i trenutno nema igraca koji bi igrali na takvim serverima, pa smatram da ce trebati proci jos barem godina dana dok IV:MP malo zazivi, a pitanje je da li ce i tada.

      U meduvremenu sam napravio i 2 portala, poceo sam ih raditi kao projekt za faks koji sam morao napraviti tako da sam ih onda kasnije odlucio iskoristiti za nase potrebe, pa tako danas imamo portal koji donosi sve vijesti koje se ticu PC-a (
      www.pc-novosti.com), te portal koji donosi vijesti o igricama (www.pc-igre.com). Vijesti su uglavnom kopirane sa drugih portala, s tim da su navedeni pravi autori i pravi izvori, tako da se vlasnici drugih portala ne bi bunili. Portali su prilicno posjeceni, vodenje portala sam nedavno predao jednoj djevojci koja se zove Emina. Svaki portal ima svoj team koji pise novosti, netko je zaduzen za novosti, netko za video, netko za download, netko za marketing i sl. Ovisno o kojem se portalu radi. Svaki team broji 6-8 clanova koji su rasporedeni po gore navedenim sekcijama. Postoje dnevne kvote koje moraju ispuniti kao i pravila postanja clanka. Takoder postoje i mjesecne kvote. Clanovi tima su uglavnom igraci sa nasih servera, koji za svoj rad budu nagradeni na serveru ovisno o tome koliko su toga napravili, ili budu kaznjeni ukoliko su priihvatili obvezu a nisu je bili u stanju ispunjavati prema pravilima.
      Sto se tice isplativosti portala, u to jos nisam siguran, kao sto rekoh portali su zapoceti kao projekti za moj faks, tako da sam ih svakako morao financirati, medutim kad dode kraj godine izracunat cemo kolika je isplativost tih portala, te da li ih se isplati vise financirati.

      Evo prosle su i 4 godine od kad su prvi put spomenuti i osnovani CroHerzegovina serveri, naravno to je bio CroHerzegovina WoW server koji je postojao od 13.06.2007. Moglo bi se reci da imamo prilicno dugu tradiciju sto se tice servera, nadamo se da ce tako i ostati. Financijsko stanje nije sjajno, ali za razliku od prosle godine je puno bolje, imamo vise mogucnosti za sirenje i daljnje ulaganje u razvoj servera, te se nadamo da ce tako i ostati.

      Eto tako, dosadilo mi je vise i pisati, vruce je pa stoga idem pogledati film na TV-u i nadam se da do iduceg pisanja biografije nece opet proci skoro godinu dana, valjda cu se natjerati da je malo cesce obnovim, jer koliko vidim mnogima je zabavno citati povijest CH-a. ))
      Posljednje uređivanje od leonardophoenix : 21-09-14 at 13:56

    4. #4
      Soprano avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      505
      Teme
      90
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4
      Like (dobivenih)
      548
      Rep

      CroHerze serveri (BIOGRAFIJA VLASNIKA SERVERA - SOPRANO)[Zadnji edit: 02.07.2011.]

      Mnogo se novih servera i otvorilo na BALKANU, naravno meni je drago kad netko otvori server i ni malo mi to ne smeta, kao sto sam i naveo upute kako otvoriti server mozete pronaci i na www.balkan-samp.com i taj forum je u vlasnistvu CH zajednice, tj u nasem vlasnistvu jer mi je drago kad netko otvori server, naravno nekima i nije pa zato i ne pruzaju podrsku forumu ali nema veze.
      Glavno je samo da nema reklamiranja na tudim serverima, jer to je najjadnije kad netko otvori server i dode kod nekog drugog reklamirati, to je zbilja jadno i ljudi samo gledaju kako ce drugima naciniti lose a sebi sto bolje i ne pokusavaju sve postepeno to napraviti i trud svoj uloziti nego bi vecina njih preko noci htjela da im serveru odjednom budu popularni i da broje velik broj igraca. To nije nikako posten nacin, jer kad se sjetim koliko sam ja truda na pocetku ulozio i vremena potrosio i moji suradnici isto onda mi se zgadi kad vidim tako nekoga. Jer nije mi zao ni novca niti icega sto sam ulozio i sto cu uloziti u server, najvise bi mi bilo zao moga ulozenog truda i potrosenog vremena, ali na svu srecu vecina igraca cijeni to pa se ne moram brinuti, iako u zadnje vrijeme nema bas neko truda oko servera zbog privatnih obveza ali kao sto sam naveo bit ce u bliskoj buducnosti.
      Zato svi koji zele otvoriti svoj server, neka znaju da ih ja podrzavam, ali naravno ako ce to napraviti na posten nacin, jer kad netko otvori server meni bude drago jer znam da sam ja zacetnik SA:MP-a na BALKANU i da sam bio prvi koji je otvorio server.


      Danas je 13.travnja.2013.g (Subota). Ovaj put su prosle skoro 2 godine od mog zadnjeg uredivanja biografije. Nisam siguran odakle bih poceo, ali evo pocet cu od razloga moje odsutnosti. Faks mi je vec pri kraju pa sam imao i jos uvijek imam dosta obaveza po tom pitanju. U meduvremenu sam otvorio i jednu firmicu popola sa kolegom, tako da sam sad non stop i u tome. Iskreno, prilicno mi je vec i dosadio SA:MP, iako cu ga sad ovih dana poceti igrati pa da vidim da li ce mi se zelja vratiti, ako nista barem u vecernjim satima kad imam slobodnog vremena. Na danasnji ulazak na forum i na uredivanje biografije, indirektno me potaknula jedna cura koja je ovdje s nama igrala jos od 2008. godine a na serveru se zvala Ivana_Soprano. Ovih dana sam se cuo s njom pa smo se malo prisjetili i prijasnjih godina, ekipe i slicno. Ona se odlucila registrirati i ponovno malo zaigrati, pa je i mene na taj nacin potaknula da udem malo na forum i vidim sta se dogada, te da nabavim igru pa da i ja opet malo zaigram.

      O stanju servera ne mogu bas previse reci jer nisam pratio stanje u zadnjih pola godine a mozda i vise. U svakom slucaju sudeci po statistikama i onome svemu sto sam zatekao na ovom forumu kao i na nasem balkan samp forumu, mogu samo reci da sam prezadovoljan i brojem igraca i svime, obzirom da sam dugo bio odsutan, i mogu samo reci da za sve ovo treba zahvaliti ponajprije Nikoli i Zoranu, koji cijelo ovo vrijeme imaju ****no dobre zivce da izdrze sve provokacije, probleme, gluposti, i sve ove nove igrace, a naravno treba zahvaliti i ostatku tima koji se brine o igracima i o stanju na forumu i serveru.

      U svakom slucaju da nemam ovako dobre i kvalitetne ljude uz sebe, ovo bi sigurno vec sve odavno propalo, a ovako kad imam ponajprije njih dvojicu, znam da sam miran i da se mogu u potpunosti opustiti po tom pitanju.

      Moram napomenuti da uskoro montiramo potpuno novi dizajn za oba portala, dakle i za pc novosti i za pc igre, te vjerojatno novu bazu podataka. To je vec prije bilo planirano da se montira, ali evo ostale su jos neke sitnice koje jos nisam zavrsio po pitanju dizajna, ali evo nadam se da ce to sve biti gotovo do kraja ovog mjeseca.

      To bi bilo sve za ovaj put, nemam bas nesto previse inspiracije za daljnje pisanje, obzirom da nisam 100% upoznat sa cijelom situacijom na serveru i forumu. U svakom slucaju, vidimo se na serveru ovih dana, nadam se da cu sresti i nekoga od stare ekipe, a ako i ne sretnem, upoznat cu neke nove

      Nastojat cu da slijedece uredivanje biografije bude ako nista barem do kraja ove godine, i nadam se da ce do tada biti i ostvareni svi planovi sto se tice portala, foruma i servera, te da cu biti bolje upoznat sa cjelokupnom situacijom na serveru i valjda cu malo cesce igrati na serveru.



      Za sada to bi bilo sve... Ako imate pitanja slobodno pitajte...
      Postovanje,

      Benjamin Tomic (Server ime: Tony_Soprano)

      E-mail:
      [email protected]
      E-mail:
      [email protected]
      Posljednje uređivanje od leonardophoenix : 21-09-14 at 13:57

    5. #5
      SkunkGod avatar
      Datum pristupanja
      May 2011
      Lokacija
      <B Split <B
      Poruke
      2,016
      Teme
      109
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      525
      Like (dobivenih)
      1280
      Rep
      Umoria san se citajuci ovi roman xD al ipak ti se isplatia sav trud

      Marketing Team-FreeRoam Dj-a-DB- Ex Lider-DB Legend

    6. Like ViKING, Tonća, J.Capello, Raza, Salvatore*, Ermin', Znaci EX3R se sviđa ovaj post
    7. #6

      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Mostar
      Poruke
      560
      Teme
      35
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      379
      Like (dobivenih)
      138
      Rep
      Svaka cast soprano evo tek sam sad procitao svaka cas !




      Nick: Franjo Guzman [Level: 29 ]
      || RED Legends || SAPD Legends ||
      ¤ ¤ MS 13 Legends| ***Elite Killers Legends ***








    8. Like J.Capello, Berger se sviđa ovaj post
    9. #7
      TopGun avatar
      Datum pristupanja
      Feb 2012
      Lokacija
      °Santiago Bernabeu° (°°Hrvatsko Zagorje°°)
      Poruke
      1,357
      Teme
      79
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      139
      Like (dobivenih)
      179
      Rep
      lijepo ste to sastavili
      Dexter_Neymar || Ex || FBI [5] || CNN [5] || MD [5] || GSF [1] || Now || LSPD [1]



    10. Like J.Capello, Ermin' se sviđa ovaj post
    11. #8

      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Iz KPD Zenica
      Poruke
      13,917
      Teme
      1198
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      3018
      Like (dobivenih)
      2252
      Rep
      Predobra biografija nadam se da ce biti jos bolje..

    12. Like J.Capello, Znaci EX3R, Raza se sviđa ovaj post
    13. #9

      Datum pristupanja
      Sep 2011
      Poruke
      361
      Teme
      56
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      105
      Like (dobivenih)
      82
      Rep
      Svaka cast za ovo ! Bio je i red sad znam zasto je ovo ovoliko uspjesno ! Svaka cast jos jednom !

    14. Like J.Capello, Raza se sviđa ovaj post
    15. #10
      ZelenoLegalno avatar
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Bistrik
      Poruke
      2,393
      Teme
      187
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      2 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      796
      Like (dobivenih)
      601
      Rep
      Fino fino dobro napisano

    16. Like J.Capello, Ermin' se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 29 12311 ... PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •