Sean Strickland usporedio MMA i američki nogomet: ‘Poanta priče je da samo idioti žele biti borci‘

Prvak UFC-ove srednje kategorije zapravo je pokušao i omalovažiti NFL-ove igrače



MMA je bez dileme jedan od najtežih i najopasnijih sportova na svijetu. Radi se o borilačkom sportu u kojem je dopušten najširi spektar tehnika i protivnike je moguće ozlijediti na raznorazne načine.S obzirom da MMA kao sport još uvijek nema pretjerano dugu povijest, nešto je teže reći kakve posljedice snose umirovljeni borci u kasnijim fazama svojih života. Mnogi veterani sporta tek će ući u pozne godine kada bi posljedice mogle biti sve jače, ali itekako je jasno da se radi o sportu izrazito opasnom po zdravlje.Jedan od opasnijih sportova definitivno je i američki nogomet. Karijere u tom sportu jako kratko traju. Prema podacima sa Statiste, 3,3 godine prosjek je trajanja karijere u NFL-u, najjačoj ligi američkog nogometa.Tijekom prošle sezone zabilježeno je 149 potresa mozga, a ukupno 271 utakmica odigrana je u sklopu prošle sezone. Tu su još brojne ozljede koje se ne tiču glave i mozga, ali unatoč opasnostima koje taj sport nosi, UFC-ov prvak Sean Strickland odlučio je prikazati NFL-ove igrače kao ‘‘mekušce‘‘.

Strickland je putem Twittera podijelio video u kojem je prikazana ozljeda Trevora Lawrencea, igrača Jacksonville Jaguarsa. Lawrence je uganuo gležanj i nije mogao nastaviti utakmicu, a Strickland je poručio:‘‘Igrač američkog nogometa: ‘Uganuo sam gležanj, moram u bolnicu‘.MMA borac: ‘Primio sam ‘kick‘ i slomio sam ruku. Još samo 20 minuta borbe i onda mogu ići u bolnicu‘.Poanta ove priče je da morate biti idioti ako želite biti borci‘‘, zaključak je Seana Stricklanda.



Mnogi Stricklandovi pratitelji nisu se ipak složili s ovom konstatacijom. Neki od glavnih argumenata tiču se frekventnosti nastupa kod NFL-ovih igrača. Dok se MMA borci u prosjeku bore dvaput godišnje, igrači američkog nogometa nastupaju iz tjedna u tjedan dok traje sezone. Utakmice igraju pod brojnim ozljedama i velikim bolovima, ali svejedno nastupaju.


Strickland je pokušao prikazati MMA kao dominantniji sport, ali pokušao je na krivi način i ovaj put nije naišao na pretjerano odobravanje od strane svojih fanova.

Izvor:https://fightsite.hr/fightsite/ufc/s...borci-15401847