Sayonara Eri



Spring 2020

Tip: Manga
Poglavlja: 1
Volumeni: 1
Autori: Fujimoto Tatsuki
Serijalizacija: Shounen Jump+
Žanrovi: Drama



Synopsis:



Tesko bolesna, Yutina majka ima posljednju zelju. Zeli da njene posljednje dane i momente, sve trenutke snimi njen sin Yuta, a on to i radi. Sati i sati filma, od sretnih trenutaka sa porodicom, do oca koji usamljeno place, pa sve do trenutaka kada bolest pocinje ciniti svoje. Ovaj film ce Yuta podjeliti sa citavom skolom, ali zavrsica je iscenirana i glupa, jer se na kraju desi velika ekplozija u bolnici, i takav kraj zbunjuje njegove kolege.

Svi film nazivaju neukusnim zbog zavrsnice i pocinje maltretiranje Yute zbog koje on ne moze da trpi. Penje se na krov skole i u momentima pred skakanje, zaustavi ga nepoznata djevojka, Eri. Ona je jedina osoba kojoj se svidjeo film cak i zavsnica i njena zelja je da napravi film novi, ali ovoga puta o njoj. Ovaj film ce zamagliti liniju realnosti i fantazije, vise niko nece znati sta je zapravo film a sta je realnost, sta je gluma, a sta istina, ni sam Yuta.


Glavni likovi:



Yuta


Decko koji uvjek ima kameru u ruci.

Eri


Neobicna djevojka, opsjednuta Yutinim filmom. Da li je ona glumac u ovom filmu, ili je prava osoba.




Vaš komentar:



Manga od kreatora Chainsaw Man-a, covjeka koji nikad nece razocarati sa svojim neobicnim pricama. Kraj, kao i vecina price je otvorena za interpetaciju. Nema tacnog odgovora, sta je zapravo istina, kraj me je najezio, poceo je od spoznaje da Eri na filmu i Eri koju Yuta zna opste nije Eri kakvu je ostali znaju, da li ona svo vrijeme glumi u ovom filmu? Tada pocinjemo svi citaoci da okrecemo stranice u nazad, ispitujemo svake detalje i onda dodjemo do samoga kraja od kojeg mi se digla svaka dlaka na tijelu.

Yuta, sada stari covjek, mota, istrazuje film o Eri, koja je u ovoj zavrsnici filma preminula, na isti nacin kao i njegova majka. Shvata da je jedini nacin, da shvati sta je sve ovo znacilo, da dodje do njihovog staroga mjesta. Otvorivsi vrata, Yuta na kaucu vidi Eri, mladu i lijepu, ziva je i izgleda kao kada je upoznao, jedini problem je sto je od tog upoznavanja proslo vise od 20 godina.

Sta je opste realnost? Sta san, sta java? U taj "mindfuck" zalazi ova prica, i fenomenalna je.


Vaša ocena: 8.5





Izvor dijela teksta : MyAnimeList