download (2).jpeg




Dragana Stanojević Todorović




Dragana Stanojević Todorović poznatija kao Jana Todorović je srpska folk pevačica prepoznatljiva po pesmama „Šta će ti pevačica“, „Ostavi mi drugove“, „Kući, kući“, „Crna kutija“, „Troši me ove noći“ i drugima. Rođena je 15. marta 1974. godine u Prištini. Odrasla je u mestu Babin Most nedaleko od Prištine. Sa suprugom Ivanom Todorovićem i ćerkom Kristinom Džulijen živi u Minhenu




BIOGRAFIJA






Muzikom je počela da se bavi već u osnovnoj školi kada je s ocem i bratom Dejanom nastupala u Prištini i okolnim mestima. Profesionalno bavljenje pevanjem počinje u kafani Obilić u Beogradu. Prvi album je objavila 1992. pod naslovom „Imam moć“. S obzirom da ploča nije naišla na očekivane reakcije šire publike, Jana je počela da radi kao profesor muzičke kulture u školi u Babinom Mostu. Drugi album snimila je 1998. godine. Reč je o CD-u „Jana “sa pesmama „Sokolica“, „Dva života“, „Primadona“ i drugima. Već naredne godine objavila je album „Polaznica“. Ipak, do prekretnice u njenoj karijeri došlo je 2000. godine kada je snimila pesmu „Ostavi mi drugove“, koja je za vrlo kratko vreme postala pravi hit. Od 1992. do 2011. godine Jana je izdala deset studijskih albuma, a najpoznatije pesme su joj „ Šta će ti pevačica“, „Kući, kući“, „Crna kutija“, „Princeza“, „Barbar“ i druge. Do 2019. godine snimila je i dvadesetak singlova, a veliku popularnost doživela su pesme „Lune, lune“ i „Pevačica“




DETINJSTVO, OBRAZOVANJE I MUZIČKI POČETCI




Dragana Jana Stanojević je rođena 1974. godine u Prištini. Detinjstvo i mladost je provela u selu Babin Most. Tu je završila osnovnu i srednju školu. Pohađala je Muzičku školu „Stevan Mokranjac“ u Prištini. Počela je da peva sa 14 godina, na porodičnim okupljanima. Ubrzo nakon toga je krenula da nastupa s ocem i bratom Dejanom na svadbama i krštenjima, te kafanama i restoranima u Prištini i okolini. S obzirom na to da njen prvi album koji je objavila 1992. godine nije bio marketinški ispraćen, prošao je bez većih reakcija publike. Zato je Jana prihvatila posao profesora muzičke kulture u osnovnoj školi u Babinom Mostu. Posle toga su usledili nastupi u poznatoj beogradskoj kafani „Obilić“ gde je harizmom, glasom i talentom da zabavi publiku privukla veliku pažnju




KARIJERA




Janin drugi album u karijeri objavila je 1998. godine Diskografska kuća „Zam“. Na njemu su bile pesme „Dva života“, „Primadona“, „Gresi nebeski“, „Moje drugo lice“, „Crna ovca“ i druge. Godinu dana kasnije, u prodaji se našao njen treći album imena „Polaznica“. Pored naslovne pesme, sa njega su se izdvojile numere „Mostovi“, „Veselo društvo“, „Spremna na sve“ i druge.
U junu 2018. godine predstavila je duet sa Mirkom Plavšićem pod naslovom „Vesti“. Pesmu je pratio zanimljiv spot koga je na „Ju Tjubu“ pregledalo više od osam miliona ljudi. Pred sam kraj godine promovisala je novu pesmu. Reč je o numeri „Još sam tvoja“ za koju je takođe snimila spot. U dosadašnjoj karijeri Jana je izdala deset albuma i duplo više singlova, te održala brojne nastupe u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Makedoniji, ali i brojnim drugim gradovima širom Evrope. Svrstavaju je među najtraženije pevače folk muzike.




PRIVATNI ŽIVOT






Dragana Jana Stanojević je rođena 1974. godine u Prištini. Odrasla je u selu Babin Most, a već sa 15 godina „uplovila u svet muzike“. S obzirom da je završila Srednju muzičku školu „Stevan Mokranjac“ u Prištini, jedno vreme je radila kao profesor muzičke kulture.
Svog današnjeg supruga Ivana Todorovića upoznala je početom devedesetih godina. Ivan je vlasnik Produkcijske kuće „Vip production“ („BN music“). Venčali su se 1995. godine i od tada žive u Minhenu. 2. novembra 2006. Jana je u Las Vegasu rodila ćerku Kristinu Džulijen. Iako se retko pojavljuje u medijima, intimne trenutke sa porodicom pevačica često objavljuje na društvenim mrežama. S obzirom da već više od dvadeset godina živi u inostranstvu Jana u srpsku prestonicu dolazi na nastupe, koncerte ili promocije albuma svojih kolega. Jedna je od onih pevačica koja je karijeru gradila kvalitetnim pesmama, a ne aferama i skandalima poput nekih njenih kolega čiji su postupci česte teme srpskih tabloida. Zbog oblina koje je krase, u medijma se često polemisalo da li je radila neke korekcije na svom telu. Pevačica je jednom prilikom istakla da ništa na sebi nije menjala jer njen suprug nije ljubitelj estetskih zahvata. Kako kaže, tajna njene lepote je u nezi kože, te redovnim posetama kozmetičarima.




DISKOGRAFIJA




1992. Imam moć
1998. Jana
1999. Polaznica
2000. Jana
2001. Prevara do prevare
2002. Jana 5
2003. Koje li su boje njene oči
2005. Ne pitaj
2007. Kući, kući
2011. Jana
2009. Gori kuća naša
2012. Zapevaj, zaigraj
2012. Ti i ja (sa MC Stojanom)
2012. Aj, milo moje (sa Jasminom Jusićem)
2012. Lune, lune
2013. Lude godine (sa DJ Djurom)
2013. Muči me (sa DJ Sky-om)
2013. Bruka i sramota
2013. Anđele moj
2014. Boginja
2014. Može, može
2015. Samo široko
2015. Bravo, bravo
2015. Lepoto moja (sa Big Time-om i DJ Mr. Dani-Em) 2015. Ostavljam
2016. Sipam mi duplo (sa DJ Deny-jem)
2016. Pozajmljeno srce
2016. Bitanga
2016. Moj je život kao pesma kafanska
2017. Pravi
2017. Pevačica (sa Mc Stojanom i Đanijem)
2017. Ljubomorna sam
2017. Nemam izbora
2018. Vesti (sa Markom Plavšićem)
2018. Još sam tvoja