Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1
      Svotry avatar
      "I just hope my death
      makes more cents than my
      life."
       
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Jul 2020
      Lokacija
      Verdant Bluffs
      Poruke
      681
      Teme
      204
      CHB
      560
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      19 min
      Like (kliknutih)
      180
      Like (dobivenih)
      175
      Rep

      Senada - Nada Topčagić

      rts_novogodisnji_program_14122022_0083.jpg


      Senada Nada Topčagić





      Senada Nada Topčagić je srpska pevačica narodne muzike poreklom iz Bosne i Hercegovine, prepoznatljiva po pesmama „Jutro je“, „Treba mi rame tvoje“, „Zovem te, zovem“, „Mihajlo, Miki, Miki“ i drugima. Rođena je 3. jula 1953. godine u Modriči. Iz braka s estradnim menadžerom Zlatkom Đorđevićem ima sina Miroslava.


      DETINJSTVO, MLADOST I OBRAZOVANJE




      Senada Topčagić je rođena 1953. godine u Modriči. Sa bakom, dve sestre i bratom odrasla je u selu Tarevci nedaleko od rodnog grada, jer su roditelji u to vreme radili u Slavoniji.
      Jedan deo života je provela u Osijeku, gde je pohađala osnovnu školu, ali se brzo vratila u BiH i u Modriči završila osnovnu i Srednju hemijsku školu. U jednom intervjuu je ispričala da je još kao devojčica, čuvajući stoku, pomalo pevušila i sanjala kako će da snimi album i postane popularna. Otac ju je vodio na nastupe čuvenih pevača, a kupio joj je i tranzistor na kome je obično slušala zabavnu muziku i sevdalinke. Po završetku srednje škole se zaposlila, ali je saznala za audiciju za pevače amatere koja se tada održavala u Modriči. Odlučila je da se prijavi, uprkos tome što se roditelji nisu slagali sa njenom namerom da postane pevačica. Na toj audiciji je zauzela tek sedmo mesto, a organizatori su se razočarani vratili u Beograd.
      Međutim, Žika Radenković, čuveni aranžer i instrumentalista iz Knjaževca je prepoznao potencijal u Nadinom glasu i pozvao je u Beograd. Sa samo 18 godina krenula je u osvajanje jugoslovenskog muzičkog neba.




      KARIJERA




      Za razliku od mnogih njenih kolegica, Nada Topčagić kaže da nije počela karijeru pevajući u kafanama. Naprotiv, zahvaljujući Radenkoviću bila je „prateći“ pevač pred nastupe najvećih zvezda narodne muzike. Tako je radila skoro pet godina, da bi došla u poziciju da snimi prvu ploču.
      Imala je sreću da upozna Predraga Vukovića Vukasa, kompozitora, tekstopisca, aranžera i producenta koji je do tada napravio brojne hitove raznim pevačima folk muzike. Napisao joj je numere „Postoji samo jedan čovjek“ i „Dva zlatna prstena“. Ove pesme su se našle na „singlici“ koju je 1976. godine objavio „PGP RTB“, a Nada ih je otpevala u pratnji Ansambla Branimira Đokića.
      Produkcijska kuća „Grand“ je 2020. godine objavila njen CD sa pesmama „Lomio me ovaj život“, „Lavica“, „Nigde mosta, nigde ćuprije“, „Žena mangup“ i drugima. Pesme su pisali Miodrag Radomirović, Goran Đurić, Dejan Prašević i drugi. Za većinu kompozicija su bili zaduženi Beki Bekić, Zoran Marjanović i Milan Vasić, a za aranžmane Novica Nikolić Patalo. Promovisala ih je u emisijama na Televiziji „Grand






      DISKOGRAFIJA




      1975. Na Drini ćuprija
      1976. Postoji samo jedan čovjek / Dva zlatna prstena
      1977. Zaklanjaš mi sunce
      1978. Ja sam žena dvadesetog veka / Nemoj, nemoj ljubavi da nas sitnica rastavi 1979. Dobro doš`o u moj život / Jedna sreća sad se gasi
      1980. Pomiri se, mile, sa mnom


      1979. Život je lep dok si mlad
      1980. Stare dobre pesme
      1981. Ja sam tvoja i ničija više
      1982. Treba mi rame tvoje
      1983. Pomozi mi
      1984. Zovem te, zovem
      1985. Želim te, želim
      1987. Nežno, nežnije (uz pratnju Orkestra Dragana Aleksandrića)
      1988. Na srcu mi ležiš
      1989. Volela sam
      1990. Koju igru igraš
      1992. Sudba sirotana
      1994. Ljubomorna sam
      1996. Slobodna sam
      1997. Nada Topčagić
      1998. Nada Topčagić
      2001. Sanjala sam
      2004. Nada Topčagić
      2020. Nada Topčagić

    2. #2
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,129
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      791
      Rep
      Komsinca moja, iso sam u istu skolu kao i ona.

      Sramota je to da u Modrici nema nista vezano za nju.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •