Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Svotry avatar
      "I just hope my death
      makes more cents than my
      life."
       
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Jul 2020
      Lokacija
      Verdant Bluffs
      Poruke
      679
      Teme
      204
      CHB
      560
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      19 min
      Like (kliknutih)
      180
      Like (dobivenih)
      175
      Rep

      Dragana Stanojević Todorović - Jana

      Janaa.jpg


      Dragana Stanojević Todorović - Jana


      Dragana Todorović, folk pevačica poznata pod nadimkom Jana je rođena 15.03.1974 godine u Prištini. 1997

      BIOGRAFIJA


      Dragana Jana Stanojević je rođena 1974. godine u Prištini. Detinjstvo i mladost je provela u selu Babin Most. Tu je završila osnovnu i srednju školu. Pohađala je Muzičku školu „Stevan Mokranjac“ u Prištini. Počela je da peva sa 14 godina, na porodičnim okupljanima. Ubrzo nakon toga je krenula da nastupa s ocem i bratom Dejanom na svadbama i krštenjima, te kafanama i restoranima u Prištini i okolini. S obzirom na to da njen prvi album koji je objavila 1992. godine nije bio marketinški ispraćen, prošao je bez većih reakcija publike. Zato je Jana prihvatila posao profesora muzičke kulture u osnovnoj školi u Babinom Mostu. Posle toga su usledili nastupi u poznatoj beogradskoj kafani „Obilić“ gde je harizmom, glasom i talentom da zabavi publiku privukla veliku pažnju.
      Profesionalno bavljenje pevanjem počinje u kafani Obilić u Beogradu. Prvi album je objavila 1992. pod naslovom „Imam moć“. S obzirom da ploča nije naišla na očekivane reakcije šire publike, Jana je počela da radi kao profesor muzičke kulture u školi u Babinom Mostu. Drugi album snimila je 1998. godine. Reč je o CD-u „Jana “sa pesmama „Sokolica“, „Dva života“, „Primadona“ i drugima. Već naredne godine objavila je album „Polaznica“. Ipak, do prekretnice u njenoj karijeri došlo je 2000. godine kada je snimila pesmu „Ostavi mi drugove“, koja je za vrlo kratko vreme postala pravi hit. Od 1992. do 2011. godine Jana je izdala deset studijskih albuma, a najpoznatije pesme su joj „ Šta će ti pevačica“, „Kući, kući“, „Crna kutija“, „Princeza“, „Barbar“ i druge. Do 2019. godine snimila je i dvadesetak singlova, a veliku popularnost doživela su pesme „Lune, lune“ i „Pevačica“.


      KARIJERA


      Sve do 2000. godine Jana je redovno nastupala pevajući tuđe pesme. Prelomni trenutak desio se kada je iste godine objavila pesmu „Ostavi mi drugove“ koju je napisao Perica Zdravković. Numera je u rekordnom roku postala nezaobilazna na svim veseljima, u kafanama i na privatnim zabavama. Na tom CD-u su bile i pesme „Robinja“, „Ko visoko leti“, „Tamo gde me najviše boli“. Produkcijska kuća „Grand“ je već sledeće godine objavila Janin novi album pod naslovom „Prevara do prevare“. Pored naslovne pesme, veoma slušane su bile i numere „Tuge mi dovoljno“, „`Ajde dođi, šta ćeš tu“ i „Barbar“. Osim toga, na tom CD-u objavila je i pet najpopularnijih pesama sa prethodnih izdanja. Navedene hitove napisali su Steva Simeunović i Pera Stokanović. Saradnici na sledećem albumu su joj bili Marina Tucaković, Pera Stokanović, Goran Ratković, Nermina Bajrić i drugi. Plod te saradnje se u prodaji pojavio 2002. godine pod naslovom „Jana 5“. Sa njega su se izdvojile pesme „Piješ, ne nudiš“ i „Šta će ti pevačica“, bez kojih danas teško može da prođe bilo koja žurka na ovim prostorima. Praksu da svake godine izdaje po jedan CD, nastavila je i 2003. godine kada je objavljen album „Koje li su boje njene oči“. Pored Marine Tucaković i Pere Stokanovića, među Janinim saradnicima bili su i Dragiša Baša i Dejan Abadić. Veliku pažnju slušalaca privukla je numerama „I lomi i moli“, „Evo, ja ću“, „Koje li su boje njene oči“ i drugima. U to vreme Jana postaje jedna od najtaženijih pevačica folk muzike na ovim prostorima. Posle dve godine diskografske pauze koju je popunila brojnim nastupima, objavila je album „Ne pitaj“ sa pesmama „Malo magije“, „Cena tuge“, „Imam pravo“ i drugima. Ipak, najpopularnije sa tog CD-a su „Crna kutija“ i „Troši me ove noći“. Marini Tucaković i Dejanu Abadiću na njemu su se pridružili Zoran Kiki Lesendrić, Dragan Bajović Braja i Duško Savić. Na tom albumu Jana je pesmu „Sunce sjalo“ otpevala sa kolegom Sejom Kalačom.
      U junu 2018. godine predstavila je duet sa Mirkom Plavšićem pod naslovom „Vesti“. Pesmu je pratio zanimljiv spot koga je na „Ju Tjubu“ pregledalo više od osam miliona ljudi. Pred sam kraj godine promovisala je novu pesmu. Reč je o numeri „Još sam tvoja“ za koju je takođe snimila spot. U dosadašnjoj karijeri Jana je izdala deset albuma i duplo više singlova, te održala brojne nastupe u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Makedoniji, ali i brojnim drugim gradovima širom Evrope. Svrstavaju je među najtraženije pevače folk muzike.


      PRIVATNI ŽIVOT


      Dragana Jana Stanojević je rođena 1974. godine u Prištini. Odrasla je u selu Babin Most, a već sa 15 godina „uplovila u svet muzike“. S obzirom da je završila Srednju muzičku školu „Stevan Mokranjac“ u Prištini, jedno vreme je radila kao profesor muzičke kulture.
      Svog današnjeg supruga Ivana Todorovića upoznala je početom devedesetih godina. Ivan je vlasnik Produkcijske kuće „Vip production“ („BN music“). Venčali su se 1995. godine i od tada žive u Minhenu. 2. novembra 2006. Jana je u Las Vegasu rodila ćerku Kristinu Džulijen. Iako se retko pojavljuje u medijima, intimne trenutke sa porodicom pevačica često objavljuje na društvenim mrežama. S obzirom da već više od dvadeset godina živi u inostranstvu Jana u srpsku prestonicu dolazi na nastupe, koncerte ili promocije albuma svojih kolega. Jedna je od onih pevačica koja je karijeru gradila kvalitetnim pesmama, a ne aferama i skandalima poput nekih njenih kolega čiji su postupci česte teme srpskih tabloida. Zbog oblina koje je krase, u medijma se često polemisalo da li je radila neke korekcije na svom telu. Pevačica je jednom prilikom istakla da ništa na sebi nije menjala jer njen suprug nije ljubitelj estetskih zahvata. Kako kaže, tajna njene lepote je u nezi kože, te redovnim posetama kozmetičarima.


      DISKOGRAFIJA

      ALBUMI

      1992. Imam moć
      1998. Jana
      1999. Polaznica
      2000. Jana
      2001. Prevara do prevare
      2002. Jana 5
      2003. Koje li su boje njene oči
      2005. Ne pitaj
      2007. Kući, kući
      2011. Jana

      SINGLOVI

      2009. Gori kuća naša
      2012. Zapevaj, zaigraj
      2012. Ti i ja (sa MC Stojanom)
      2012. Aj, milo moje (sa Jasminom Jusićem)
      2012. Lune, lune
      2013. Lude godine (sa DJ Djurom)
      2013. Muči me (sa DJ Sky-om)
      2013. Bruka i sramota
      2013. Anđele moj
      2014. Boginja
      2014. Može, može
      2015. Samo široko
      2015. Bravo, bravo
      2015. Lepoto moja (sa Big Time-om i DJ Mr. Dani-Em)
      2015. Ostavljam
      2016. Sipam mi duplo (sa DJ Deny-jem)
      2016. Pozajmljeno srce
      2016. Bitanga
      2016. Moj je život kao pesma kafanska
      2017. Pravi
      2017. Pevačica (sa Mc Stojanom i Đanijem)
      2017. Ljubomorna sam
      2017. Nemam izbora
      2018. Vesti (sa Markom Plavšićem)
      2018. Još sam tvoja
      Posljednje uređivanje od Svotry : 13-10-23 at 21:02

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •