Pique iznenada prekida karijeru




GERARD PIQUE, legendarni branič španjolske reprezentacije i jedna od ikona Barcelone, objavio je da u subotu igra posljednju utakmicu karijere. Pique je za Barcu odigrao 615 utakmica, a posljednju će igrati protiv Almerije u 13. kolu španjolskog prvenstva.
Vijest je potvrdio sam igrač objavom emotivnog videa na društvenim mrežama. U Barcelonu je stigao kao desetogodišnjak 1997. godine, a od 2004. do 2008. igrao je za Manchester United. U klub djetinjstva vratio ga je Josep Guardiola, a upravo u njemu Pique je osvojio sve što se moglo osvojiti i postao je jedan od zaštitnih znakova Barcelone.

Osvojio sve što se moglo

Ukupno je s Barcelonom osvojio 30 trofeja, među njima i osam za najbolju momčad Španjolske i tri u Ligi prvaka. Dugo je bio španjolski reprezentativac. U razdoblju od 2009. do 2018. skupio je 102 nastupa za nacionalnu momčad, a s njom je bio i prvak svijeta 2010. i Europe dvije godine kasnije.
"Navijači, ovdje Gerard. Posljednjih nekoliko tjedana i mjeseci mnogi su o meni govorili. Ja dosad nisam ništa rekao, ali sad želim biti taj koji priča", započeo je u videu u kojem se vrte kadrovi iz njegovog najranijeg djetinjstva.



"Kao i mnogi od vas, i ja sam oduvijek bio Barcin navijač. Rođen sam u obitelji zaljubljenika u nogomet i Barceloninih navijača. Nisam oduvijek želio biti nogometaš, želio sam biti nogometaš Barcelone. U posljednje vrijeme često razmišljam o tom djetetu, o tome što bi maleni Gerard mislio da mu se reklo da će mu se ostvariti svi snovi."
"Da će biti Barcin prvotimac, da će osvojiti sve moguće trofeje, da će biti prvak Europe i svijeta. Da će igrati uz najbolje nogometaše svih vremena i biti njihov kapetan i prijatelj zauvijek. Prošlo je 25 godina otkako sam stigao u Barcu. Otišao sam. I vratio se."

"Vratit ću se"

"Nogomet mi je dao sve. Barcelona mi je dala sve. Vi, navijači, dali ste mi sve. I sad, kad su svi dječački snovi ostvareni, želim vam reći da sam odlučio kako je stiglo vrijeme za privesti ovaj put kraju. Uvijek sam govorio da za mene neće biti drugog kluba osim Barce. Tako će i biti."
"Subotnja utakmica bit će mi posljednja na Camp Nouu. Postat ću običan navijač. Bodrit ću momčad. Ljubav prema Barceloni prenijet ću na svoju djecu, kao što ju je moja obitelj prenijela na mene. Znate me. Prije ili kasnije, ja ću se vratiti. Vidimo se na Camp Nouu. Živjela Barcelona zauvijek", poručio je.

Katalonski Sport ranije je pisao da se Barcelona pokušava riješiti 35-godišnjeg stopera koji ima ugovor do 30. lipnja 2024. godine. "U klubu se nadaju da će Pique pristati otići na kraju sezone ili čak u zimskom prijelaznom roku. Dobro bi bilo da ode dok još potpuno nije narušio ugled među navijačima", bilo je napisano.

Izvor