Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
    Pokazuje rezultate 11 do 17 od 17
    1. #11
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Ocelot Vidi poruku
      Po loreu je Morgoth davno davno napravio Mount-doom ako se dobro sjećam, ali u ovom slučaju mi se sviđa ova Amazonova verzija jer je izgledalo baš epic. Ona erupcija vulkana je sigurno jedna od top 3 scene, ako nije i najbolja. A od prve epizode sam znao da će tu nastat Mordor, skonto sam po mapi. Pretpostavljao sam također i da Adar nije Sauron nego neko od Morgothovih sluga, pa s obzirom na to da je prvi Uruk kojeg je Morgoth napravio, nisam puno pogriješio.

      Otvori spoiler ako si pogledao posljednju epizodu

       
      Koliko god da me iznerviralo izbjegavanje Tolkinovog lorea za kovanje prstenja, jako mi se sviđa scena kad Sauron u onako lijepom obliku ulazi u Mordor. Čak možda bolja scena od erupcije vulkana, pogotovo što su stavili muziku jako sličnu onoj koja je na kraju "The Two Towers" ako si primjetio. Nadam se da će u drugoj sezoni u nekom obliku (po mogučnosti kao vilenjak lijepog izgleda, kako i jest po loreu) ići u Khazad-dum da manipulira patuljcima i da će bit neke priče sa Witch-kingom Angmara, jer nešto me strah da su odlučili da će odmah na početku druge sezone napravit svoj prsten, baš evo po dolasku u Mordor. Sauron je najinteresantniji villain ikad, ne smiju to pokvarit.
      Spojler nakon poslj. ep.(za ostale)
       
      I ja sam kao kontao da će on biti u formi vilenjaka kada bude kovao ove prstenove sa Kelebrimborom(najviše zato što je u ovoj igrici jednoj u cut scenama tako prikazan kao lijepi plavi vilenjak na fazon Legolasa - KLIK za slikicu). Veliki plot twist sada. Po tebi, da li je one stvari govorio Galadriel samo da je pokuša zavarati i prizvati na svoju stranu ili je fakat htio da ona vlada s njim. Mislim da je naravno ovo prvo, ali zanima me dal' je moguće da je fakat cijenio nju zato što ga je dovela na Numenor itd...I ove priče o promjeni i 'liječenju' middle eartha a ne uništenju. Pročitao sam na ovom sajtu lore-a da je i Saurona Morgoth zavarao i da njemu nije u cilju bilo uništavati nego mijenjati.
      Posljednje uređivanje od Berserker : 21-10-22 at 23:43

    2. #12
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,956
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Mislim da je Sauron htjeo pozvati Galadriel na svoju stranu zbog kako je rekao njezine svjetlosti. Koju bi valjda iskoristio na orcima kako bi bili imuni na sunce. Mislim da je Saruman tako nesto uradio u filmu.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    3. #13
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Mislim da je Sauron htjeo pozvati Galadriel na svoju stranu zbog kako je rekao njezine svjetlosti. Koju bi valjda iskoristio na orcima kako bi bili imuni na sunce. Mislim da je Saruman tako nesto uradio u filmu.
      A mozda je htio da zive happily ever after zajedno u svjetlu i tami. Ona njegova dama on njen klosar

      Dobro, zajebajem se. Ali, mislim da je tu ipak nesto vise u pitanju i da je mozda htio na svojoj strani i 'svjetlost' da ima tj Galadriel koja je simbol cistoce i svjetlosti. Tek tada bi vjerovatno bio potpuno nezaustavljiv.

    4. #14
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,956
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Berserker Vidi poruku
      A mozda je htio da zive happily ever after zajedno u svjetlu i tami. Ona njegova dama on njen klosar

      Dobro, zajebajem se. Ali, mislim da je tu ipak nesto vise u pitanju i da je mozda htio na svojoj strani i 'svjetlost' da ima tj Galadriel koja je simbol cistoce i svjetlosti. Tek tada bi vjerovatno bio potpuno nezaustavljiv.
      Ma lik se plasi da bi ga mogla zaustavit.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    5. #15
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Ma lik se plasi da bi ga mogla zaustavit.
      Moguće, a to se na kraju i ispostavi tako. Ona je jedan od ključnih razloga zašto je uništen prsten.

    6. #16
      Ocelot avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2014
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      3,356
      Teme
      262
      CHB
      301
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      37 min
      Like (kliknutih)
      2401
      Like (dobivenih)
      1877
      Rep
      @Berserker;

      Ma da, taj "lijepi vilenjački oblik" je Annatar The Lord of Gifts. Za ovo između njega i Galadriel, sigurno nije htio da vlada sa njom i da sa njom ima desetoro djece itd. On ne želli ni s kim da dijeli vlast. Sauron nije tip villaina "ja sam najjači i sad ću vas sve pobit hehehe", on je manipulator koji je željan moći, vladanja Međuzemljem i pošto je moralni nihilista njega ne zanimaju sredstva, on će uradit i ono što je drugima lijepo i ono što je drugima ružno, to mu je nebitno skroz, bitno je samo da postoji poredak u kojem je on vladajući. Možete googlati "moralni nihilizam" ili "natčovjek", pojmovi filozofa Fridriha Ničea, skontat ćete da je Tolkin po tim principima stvorio Saurona. Dakle to je onaj način razmišljanja da je dobro ono što je snažno, močno, a da je loše ono što je slabašno.

      On je u Galadriel vidio močnu vilenjakinju koja bi mogla odigrati jako bitnu ulogu u otporu (što će se i desiti) i njegova namjera je bila da je izmanipulira. Ono što je on htio izvući iz nje je "volja za moć" (opet pričamo o Ničeu) koju ima svako biće, pa i ono najneiskvarenije biće negdje duboko u sebi, htio je uvjeriti kako će biti moćna uz njega. Sječate se početka Gospodara prstenova? Rečeno je da je u prsten između ostalog uložio svoju volju za moć i upravo zbog toga se svima bilo onako teško suprotstaviti prstenu, zato što svako duboko u sebi ima neku žudnju koju taj prsten izvuče na vidjelo. Sama Galadriel ima svoje neke žudnje koje je Sauron htio izvući iz nje.

    7. #17
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Ocelot Vidi poruku
      @Berserker;

      Ma da, taj "lijepi vilenjački oblik" je Annatar The Lord of Gifts. Za ovo između njega i Galadriel, sigurno nije htio da vlada sa njom i da sa njom ima desetoro djece itd. On ne želli ni s kim da dijeli vlast. Sauron nije tip villaina "ja sam najjači i sad ću vas sve pobit hehehe", on je manipulator koji je željan moći, vladanja Međuzemljem i pošto je moralni nihilista njega ne zanimaju sredstva, on će uradit i ono što je drugima lijepo i ono što je drugima ružno, to mu je nebitno skroz, bitno je samo da postoji poredak u kojem je on vladajući. Možete googlati "moralni nihilizam" ili "natčovjek", pojmovi filozofa Fridriha Ničea, skontat ćete da je Tolkin po tim principima stvorio Saurona. Dakle to je onaj način razmišljanja da je dobro ono što je snažno, močno, a da je loše ono što je slabašno.

      On je u Galadriel vidio močnu vilenjakinju koja bi mogla odigrati jako bitnu ulogu u otporu (što će se i desiti) i njegova namjera je bila da je izmanipulira. Ono što je on htio izvući iz nje je "volja za moć" (opet pričamo o Ničeu) koju ima svako biće, pa i ono najneiskvarenije biće negdje duboko u sebi, htio je uvjeriti kako će biti moćna uz njega. Sječate se početka Gospodara prstenova? Rečeno je da je u prsten između ostalog uložio svoju volju za moć i upravo zbog toga se svima bilo onako teško suprotstaviti prstenu, zato što svako duboko u sebi ima neku žudnju koju taj prsten izvuče na vidjelo. Sama Galadriel ima svoje neke žudnje koje je Sauron htio izvući iz nje.
      Dobro objašnjeno. Definitivno ću gledati da pročitam još tog lora o middle earthu.

    8. Like Ocelot se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •