Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Da li vjerujete u život nakon smrti?

    Glasači
    33. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Vjerujem upotpunosti

      21 63.64%
    • Vjerujem ali imam sumnje

      0 0%
    • Idalje nisam našao svoj odgovor na to pitanje

      4 12.12%
    • Ne vjerujem

      8 24.24%
    Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      Da li vjerujete u život nakon smrti?

      Poštovani forumaši, danas otvaramo anketu na temu:

      Da li vjerujete u život nakon smrti?




      Napomena* Glasovi na ovoj Anketi su Skriveni

      Vjerovatno pitanje svih pitanja, odkad je čovjeka i razuma, tog je pitanja, ali niko ne zna odgovor, da li postoji život nakon smrti?

      Odaberite jedan od dva ponudjena koda.

      Kod:
      Za šta ste tačno glasali?
      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju?
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici?
      Šta za vas predstavlja Vjera?
      Da li ste nekada posumnjali u istu?
      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto?
      Nešto za dodati:



      Kod:
      Za šta ste tačno glasali?
      Da li ste ateista ili agnostik?
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici?
      Kada ste prvi put posumnjali u postojanje života nakon smrti?
      Da li osjećate neki strah od smrti?
      Mišljenje o ljudima koji vjeruju u isto?
      Nešto za dodati:
      Dopusteno je i kombinovati ova dva koda ukoliko niti jedan ne odgovara vasem odgovoru.




      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 12-07-22 at 23:52
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Tatta se sviđa ovaj post
    3. #2
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Za šta ste tačno glasali?
      Vjerujem upotpunosti

      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju?
      Veliki sam optimista u zivotu .
      Rekao bi ovako : Bilo bi jako zalosno da to nije tako .
      Da kada umremo , da je " to to " . Zato vjerujem da ima nesto poslije da sve sto smo dozivljeli nije bilo uzaludno .
      A ako to nije tako i jednoga dana kada umrem , necu toga biti niti svjestan da sam ikada postojao . Isto kao i vrijeme prije nego li sam se rodio . Isto nisam bio nicega svjestan . Tako da , nemam sto izgubiti vec samo se radovati onome lijepom .

      Da li ste odrasli u religioznoj porodici?
      Jesam . Odrastao sam u religioznoj obitelji .

      Šta za vas predstavlja Vjera?
      Nada , ljubav , veselje ...

      Da li ste nekada posumnjali u istu?
      Da smo do sada uspijeli znanstveno dokazati da je to tako 100% kako pise u tim Svetim pismima , onda bi se to zvalo znanje .
      Ne znamo ali vjerujemo u to , zato se to i zove vjera .

      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto?
      Nemam misljenja o toj temi prema nekome . Moj najbolji prijatelj ( a i kum ) je ateista dok sam ja vjernik .
      Ne igra mi to neku ulogu niti volim kada pocnu rasprave o tim besmislenim pitanjima , od ekstremnih atista i vjernika koji i jedni i drugi , guraju samo svoju " istinu " .

      Nešto za dodati:
      Netko vjeruje , netko ne ... to je osobna stvar svake pojedine osobe .
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    4. Like Vito Bonnuci, getdead, KatarinaWolf se sviđa ovaj post
    5. #3
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,949
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Za šta ste tačno glasali? Vjerujem
      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju? Da
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici? Da
      Šta za vas predstavlja Vjera? Svrhu zivota
      Da li ste nekada posumnjali u istu? Ne
      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto? Vjerujes u nesto drugo. Mislis da je to ispravno kao ja u svoje. Nema problema. Cekamo smrt pa cemo da vidimo.
      Nešto za dodati: Ako mi imamo dusu i ona ode kad nase tjelo umre. Zar to nije dovoljno da se zapitate, pa cekaj mozda i ima nesto poslje smrti? Barem sta ce se desiti sa dusom.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    6. #4
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Za šta ste tačno glasali? Ne vjerujem
      Da li ste ateista ili agnostik? Ateist
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici? Umjereno religioznoj, najviše religiozna osoba u mojoj užoj obitelji bio sam upravo ja, kao mali već pročitao Bibliju cijelu, išao u crkvu i onda kada nisu moji išli, ministrirao, sudjelovao u aktivnostima crkve, itd.
      Kada ste prvi put posumnjali u postojanje života nakon smrti? Kasni razredi osnovne škole, jednostavno mi nije "ležalo" to što vjera govori, jako puno nejasnoća sam imao, milijun pitanja na koja sam dobivao odgovore koji su samo potvrđivali moje sumnje, te sam mir napokon pronašao u spoznaji da nema ničega...većega, ili kako već bi se reklo..
      Da li osjećate neki strah od smrti? A zašto bih, kad me neće biti? Ne zamaram se s onime što je bilo prije nego sam se rodio, pa zašto bi se zamarao onime što će biti nakon što umrem? Strah, briga, tuga, sve to vezano za smrt, osjećaji su koje imam prema svojim bližnjima, jer živi su ti koji osjećaju.
      Mišljenje o ljudima koji vjeruju u isto? O onima koji vjeruju u isto što i ja, pa nemam neko generalno mišljenje prema njima haha, samo znam da nije lako doći do toga kad izlaziš iz neke vjere i svega onoga što su ti govorili od malih nogu, velike su to brige u procesu sumnje, što ako si u krivu, ovo ono, dok ne dođeš do tog blagostanja oslobođenja uma. Ponavljam, to govorim za one koji prolaze proces sumnje. Što se tiče ljudi koji NE vjeruju u isto, čisto da odgovorim i za to ako je pitanje takvo trebalo biti, opet nemam generalno mišljenje. Svijet ne dijelim na kršćane, muslimane, židove, ateiste, budiste i slično, niti na vjernike i nevjernike, već na normalne i ekstremiste. A o ekstremistima bilo kojeg opredjeljenja, ništa dobro ne mislim. Ekstremistima smatram sve od onih koji ubijaju u ime vjere, do onih koji smatraju da se pravilima njihove vjere trebaju pridržavati i oni koji njihove vjere nisu i onda neke sulude stvari pokušavaju pretvoriti u zakone.

      Victoria Concordia Crescit

    7. Like Tatta, zlatan se sviđa ovaj post
    8. #5
      DeBadosa avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jul 2020
      Lokacija
      Chinatown
      Poruke
      7,028
      Teme
      560
      CHB
      1
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      29 min
      Like (kliknutih)
      1771
      Like (dobivenih)
      684
      Rep
      Za šta ste tačno glasali? Vjerujem upotpunosti
      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju?Jesam
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici?Da
      Šta za vas predstavlja Vjera?Vjeru u jednog Boga da nema drugog stvoritelja sem njega
      Da li ste nekada posumnjali u istu?Nikad
      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto?Gorit će u Džehenmu/Paklu
      Nešto za dodati:....
      ××× Yakuza Marketing Voditelj Moderator ×××
      ​​

    9. #6
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Za šta ste tačno glasali? Vjerujem
      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju? Naravno
      Da li ste odrasli u religioznoj porodici? Da, ali to haman i nema nikakve veze jer dosta osoba koje su odgojene u religioznoj porodici postanu ateisti, a i obratno.
      Šta za vas predstavlja Vjera? Svrha postojanja na trenutnom svijetu, a ujedno i život nakon smrti.
      Da li ste nekada posumnjali u istu? Pošto "overthinkam" u vezi dosta stvari, tako i na red dođe nekad i ova. Ne bih baš rekao posumnjao, ali malo se zapitao o tome svemu. Kako god saberem i oduzmem, nema mi logike da se nakon ovoga samo desi kraj i sve postane crno.

      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto? sve najbolje.
      Nešto za dodati: smatram da osobe koje ne misle isto ne treba zastrašivati odmah i prijetiti im gorenjem u paklu, kada svakako i mi "vjernici" nismo savršeni i nije ni za nas sigurno da nećemo goriti.

    10. Like DeBadosa, Tatta, nowitzki, getdead se sviđa ovaj post
    11. #7
      Ocelot avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2014
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      3,356
      Teme
      262
      CHB
      301
      Spomenut(a)
      90 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      37 min
      Like (kliknutih)
      2401
      Like (dobivenih)
      1877
      Rep
      Za šta ste tačno glasali? Vjerujem upotpunosti

      Da li ste nekada razmišljali o ovome pitanju? Jesam, mnogo puta. Moja vjera je striktna, tu ima dosta nekih pravila koje moraš poštovati i obaveza koje trebaš izvršiti i ne želim da lažem da je to lako, dobro jeste, ali nije lako. Zbog toga sam se upustio u razmišljanje o tome da li se može ispostaviti da je naše pokoravanje bilo uzaludno, ali svaki put sam došao do zaključka da je moja vjera istina i ispravan put. Negdje sam čuo da kad malo razmisliš možeš postati ateista, ali kad malo više razmisliš shvatiš da Bog postoji.

      Da li ste odrasli u religioznoj porodici? Da, hvala Bogu.

      Šta za vas predstavlja Vjera? Istinu, ispravan put, životnu filozofiju, nekad i mir za dušu. Praktikovanje vjere nas često psihički stabilizuje i ohrabruje. Jednostavno, kad znaš da si na ispravnom putu, nemaš brigu oko bilo čega. Tako da vjera može poboljšati kvalitet života i na 'ovom svijetu', a pogotovo onog poslije smrti.

      Da li ste nekada posumnjali u istu? Svoje razmišljanje ne bih baš nazvao sumnjama u postojanje Boga i života poslije smrti. Doživio sam mnogo nepravde od strane mnogo osoba, među kojima sam mnoge i volio i pružio im dosta pažnje, pomogao im mnogo puta i samoinicijativno i kada su mi se obratili za pomoć. Toliko sam nepravde doživio da sam imao traume zbog prisjećanja na istu, pokušavajući pronaći odgovor čime sam zaslužio toliku količinu pasjaluka od ne tako malo ljudi i zašto to neko radi uopšte, gdje je sad pravda, njima je svima super? Mnogi ljudi su sebi postavili ta pitanja 'šta sam ja skrivio', 'dobar sam čovjek, zar ja zaslužujem ovo', pa su nažalost izgubili vjeru u Boga. Ne, ja nisam, jer uzimam u obzir da nije moguće da dobri ljudi samo ispaštaju, a loši ljudi bez trunke pokajanja i empatije dobro prolaze, nije moguće da ih jednog dana neće stići pravda. Vidio sam mnogo primjera gdje se ljudima već na 'ovom svijetu' vratilo za loša djela, čak sam čuo da je to Božija milost kada ti se ovdje vrati, jer na 'onom svijetu' su kazne puno gore. Sad je to malo kompleksnija tema jer postoje djela za koje budeš kažnjen i na ovom i na onom svijetu. Ljudi koji su činili zlo, a lijepo živjeli su se znali dobro napatiti pred kraj života. Naprimjer, čuo sam da se dobro napatio pred smrt čovjek koji je iz ljubomore ubio mog pradjeda i hodao slobodno po zemlji. Među poznatim ličnostima xxxx primjera. Na kraju krajeva, svi ćemo biti kažnjeni za svoje grijehe i nagrađeni za dobra djela i meni je nemoguće zamisliti da će biti drugačije.

      Mišljenje o ljudima koji ne vjeruju u isto? Vjeru gledam kao privatnu stvar i sama moja vjera mi ne dozvoljava da prisiljavam druge na istu. Zbog toga nemam problem sa nereligioznim osobama sve dok oni poštuju mene kao vjernika. Međutim, imate dosta ljudi koji ne vjeruju, ali čitave dane provode u kritikovanju religije i religioznih ljudi, pa sada na internetu imate tih nekakvih ateističkih youtubera i ateističkih facebook stranica i kada vidim na koji način ti ljudi komuniciraju i izražavaju svoje mišljenje, vidim u njima žalosne osobe, izgubljene duše. Imao sam lično iskustva sa takvima, naprimjer imao sam profesora likovnog koji je po čitave dane ismijavao vjeru, vrijeđao i provocirao muslimane koji poste za mjesec Ramazan i psovao Boga (sve to na radnom mjestu). Ja sam mu se lično suprotstavljao više puta, što ga je nerviralo, posljednji put je otišao toliko daleko da je okačio na zid rad koji vrijeđa Boga, što sam prvo htio lično skinuti i pocijepati pred njim, ali sam na kraju odlučio da postupim po pravilima i prijavim to nadležnima. Naravno, rad je bio skinut, što je iznerviralo i njega i šišmišarku koja ga je naslikala, pa su pokušavali ulaziti u rasprave sa mnom.
      Poenta svega što sam napisao je da mi nije logično da se neko ko ne vjeruje u Boga po čitave dane bavi vjerom, dakle ti ne želiš da ti vjera 'uništi' život, a po čitave dane pričaš o Islamu i Hrišćanstvu - ironično. Evo ja to gledam isto kao homoseksualce, nemam druže problema sa tvojom seksualnom orjentacijom, jer me ona ne zanima, idi ulicom i drži se za ruku s kim hoćeš, ali nemoj mi tu paradirat, blokirat mi saobračaj, učit djecu da mogu imat dva oca i pravit mi ostale probleme jer je tvoja seksualna orjentacija drugačija.
      Moja životna filozofija je moja privatna stvar i nikome to ne propagiram, pa ne vidim potrebu da neko propagira svoju životnu filozofiju jer je drugačija i da mi prosipa svoj pasjaluk.
      Upoznao sam dosta nereligioznih osoba i sa većinom nisam imao nikakav problem, čak i kad smo se dotakli te teme normalno smo porazgovarali, oni su imali razumjevanja za moje vjerovanje. Jedan dio njih su kasnije počeli vjerovati u Boga, par njih sada praktikuje vjeru više nego ja.

      Nešto za dodati: /
      Posljednje uređivanje od Ocelot : 17-07-22 at 22:28

    12. Like toMa, A r k o, KatarinaWolf se sviđa ovaj post
    13. #8
      Shakespeare avatar
      .
       
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2012
      Lokacija
      Otok
      Poruke
      6,349
      Teme
      254
      CHB
      50
      Spomenut(a)
      118 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      32 min
      Like (kliknutih)
      2925
      Like (dobivenih)
      1898
      Rep


      Vidimo se uskoro u novoj anketi, do tada lijep pozdrav.


      S.W.A.T - Corporal

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •