Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      The Promised Neverland (2019.)

      Yakusoku no Neverland

      Fall 2019


      *Napomena: Vecinom pisem Recenzije iskljucivo o naslovima koje volim, ovo je prvi put da pisem o naslovu kojeg iz dna duse mrzim. No to je moje misljenje i mnogi misle da je ova Anime odlicna, ali ja ne.


      Tip Anime: TV Show
      Epizoda: 12
      Studio: CloverWorks
      Izvor: Manga
      Žanrovi: Mystery, Sci-Fi, Suspense
      Tema: Psychological, Survival, Shounen
      Rating: R-17



      Synopsis:



      Okruzeno sumom i velikim zidinama sa jednim izlazom, Grace Field sirotiste je dom mnoge sretne djece. Jedina odrasla osoba je Isabela, zvana "Mama" koja se brine o njima i njihova je uciteljica. Svaki dan rade teske testove, ali vecinu vremena se igraju, no jedino je pravilo da ne idu blizu zidina i ni slucajno da pomisle na bijeg. No sve sto je lijepo, kratko traje..

      Jedno dijete je napokon dobilo udomitelja, nakon ispracaja istog, troje nastarijih shvataju da je ostavila svoju omiljenu igracku. Zeleci da joj istu vrate kao uspomenu na njenu proslu porodicu oni ce vidjeti surovu realnost, oni ne zive u sirotistu vec u klaonici, oni nisu djeca, vec su stoka koja postaje hrana kada dovoljno odrastu..


      Glavni likovi:



      Ray

      Ray je vjerovatno najbolji lik u ovoj Anime. On je realan i njegove misli o situaciji mislim i ja, on misli logicno i misli na najbolji nacin za prezivljavanje u klaonici.

      Norman

      Norman je najpametniji od svih likova, nekada to i dokaze, ali vecinom ima najgluplje odluke narucito kada nesto planira sa Emom.

      Emma

      Emma je pokvarila ovu Anime koja je obecavala, ona je lik bez greske. Superjunak u tijelu djevojcice, ona je uvjek upravu i ona je svetica veca od Boga.




      Vaš komentar:



      Prvi put kada sam je gledao bio sam u losem Headspejsu, i nije mi se Anime nikako svidjela. Htjeo sam gledati nesto depresivno nakon remekdijela kakvo je Shinsekai Yori, svi su rekli da je ovo slicno, ali...

      Djeca u surovom svijetu, borba protiv mocnijeg, saznavanje uzasa i pravog znacenja djece u svijetu, slicna je tema kao SY, ali je totalna fula. A tu dolazi Emma... Kada sam ja shvatio sta se desava kao i prvi likovi, prvo sam pomislio kao i svi na bijeg, ali naravno da se spase oni najsposobniji, ali Emma iz nekog razloga zeli spasit sviju, sto nema veze sa logikom.

      Normanov Ark je malo spasio ovu Anime jer nisam ocekivao da ce glavni lik poginuti, ali to su pokvarili u narednoj sezoni. Citav plan bijega je losa igra uma, nista genijalno, samo Deus Ex Machine.

      Zasto se ovo smatra remekdijelom? Ne znam. Gledao sam je dvaputa, da vidim da li nesto fulam.. Ali nista.. Djeca koja su genijalci, Emma ima 500 IQ, to gubi svaku smisao u ovakvoj tematici. Djete od 5 godina u ovoj Anime je pametnije od odrasle osobe, sto je nelogicno i nerealno. Misterija je predvidljiva a u jednu ruku neki odgovori nemaju pripremu vec dolaze iz vedra neba, sto je dokaz lose price. Izgled Anime je los, narucito izgled likova, muzika je Okej. Likovi izgledaju ruzno. Mozda misle da ce ljudi pomislit da su ta djeca pametna ukoliko imaju ovoliko ogromna cela..

      Apsolutno gubljenje vremena i bruka za Anime ukus, kada ovo ima vecu ocjenu od Shinsekai Yori i jos gore od Made in Abyss. Iskreno drago mi je sto je naredna sezona ove Anime usla u historiju kao najgori nastavak neke Anime.



      Vaša ocena: 2.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 15-05-22 at 21:40
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •