Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep

      Death Note (2006.)

      Death Note

      Summer 2006

      Tip Anime: TV Show
      Epizoda: 37
      Studio: VIZ Studio
      Izvor: Manga
      Žanrovi: Supernatural, Suspense, Shounen
      Tema: Psychological
      Rating: R-17



      Synopsis:



      Svijet je pokvaren... Tu misao dijele student Light Yagami i Bog Smrti Ryuk. Kako kažu, par pokvarenih jabuka, pokvarilo je sve ostale. Brutalne ubice, nasilnici, lopovi, kriminalci ovaj svijet ćine pokvarenim.

      Iz znatiželje, Ryuk knjigu smrti zvanu "Death Note" baca u svijet ljudi, čisto da vidi rezultate. Na tu knjigu nailazi Light i kada je otvori prvo što će pročitati je "Čije ime upišeš u ove stranice, taj će umrijeti". Light prvo naravno misli da je ovo neka šprdancija, ali ipak želi da isproba isto. Na njegovo čudenje, ime čovjeka kojeg upiše, on gine u par minuta. Light misli da je neka bizarna slučajnost, ali nakon par proba shvata da je dobio knjigu u ruke koja mu daje moći u granici moći Bogova.

      Light sebe naziva Kira, znak, ime, koje je počistit svijet od zla, počevši prvo od Japana. Neki se slažu sa njegovom filozofijom, al neki se pitaju, ko je on da sudi? To misli i detektiv poznat samo po nazivu "L", najgenijalniji detektiv u svijetu dobiva zadatak da odkrije ko je Kira i da ga zaustavi. Tu počinje bitka dva genijalna uma koji ne prezaju od ničega.


      Glavni likovi:



      L

      L koristi više identiteta, njegov pravi identite je nepoznat, kao i njegov izgled u javnosti. On je riješio svaki neriješivi slučaj koji je dobio po zadatku. L je genijalan ali i bizaran, njegovo ponašanje ide van ljudski normi, možda zato može da razmišlja van ljudske sposobnosti.

      Light Yagami

      Light je genijalan ali ima i tkz. kompleks Boga. Iako je nevjerovatno pametan, ubrzo će shvatit da je L pametniji. U tome će vidjeti priliku za pravu bitku umova, igru šaha sa ljudskim životima.

      Ryuk

      On je Bog smrti. Iz nekog razloga obožava jabuke iz ljudskog svijeta i o njima je ovisan.




      Vaš komentar:



      Pa šta reći? Death Note je jedna od najboljih Anime svih vremena i jedna od najbolji priča ikada ispričana. Genijalna borba umova, napetost do vrhunca. Suvišno je više pisati, ko je gledao DN zna da je remekdijelo, ko nije, nek odma gleda isto ! 10/10 nije jer mislim da je priča malo pala u završnici, ali opet je iznad daleko iznad prosjeka, ali isto tako lošija od početka.



      Vaša ocena: 9.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      I prefer to have my nightmares with open eyes

    2. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    3. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Najteze je pisati likove koji su genijalci, jer samo genije moze napisati takog lika.

      Jeftine pokusaje smo vidjeli npr. u Sherlok H. ,on jeste genijalan, ali za publiku je njegovo razmisljanje vanzemaljsko i nerealno. Ono sto DN cini remekdijelom su genijalne odluke i razmisljanja L i Lighta, al njihove poteze u ovoj bitci mi kao publika shvatamo. To je onaj "ahaaa" momenat, koji obozavam. "Kako se ja toga nisam sjetio?" Jer nisam toliko genijalan, al u isto vrijeme potez je jednostavan ali nikom ne bi pao na pamet, osim osobi koja razmislja van okvira normalnog uma.

      Death Note sam zavolio u drugoj epizodi mislim, scena kada L sazna da se Kira nalazi u Japanu. Toliko jednostavno ali i genijalno, u prvom svom potezu saznao je grad u kojem Kira zivi. I naravno Light je sokiran istim, jer vidi da je njegov neprijatelj genijalan.

      Pokusao sam naci slicne sukobe umova ali nista nije ni priblizno, jedino mozda Code Geass. DN je takodjer odlican naslov za uvod u Anime, mislim da ovo treba svako pogledati za zivota ukoliko voli pametne price, genijalne likove i puno "aahaaa" momenata.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •