Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      Darling in the Franxx (2019.)

      Darling in the FranXX

      Privitak 2297
      Winter 2019

      Tip Anime: TV Show
      Epizoda: 24
      Studio: A-1 Pictures, Trigger, CloverWorks
      Izvor: Original
      Žanrovi: Action, Drama, Romance, Sci-Fi
      Tema: Mecha
      Rating: PG-13



      Synopsis:



      Daleko u buducnosti, covjecanstvo se nalazi pred izumiranjem. Klaxosaurs, zvijeri koje su postale predator broj jedan su krivac za to, a ljudi su primorani da se kriju unutar masivnih gradjevina imena Plantations. Djeca su ovdje stvorena da ratuju, i to im jedini zadatak na ovome svijetu, jer su djeca kljuc u borbi protiv zvijeri. Oni jedini mogu upravljati masivnim oruzjem zvanim FranXX i to u paru djecaka i djevojcice. Rodjeni samo za jedno, samo da ratuju, ne znajuci nista o sebi niti o svijetu.

      Hiro je jedan takav djecak, stvoren da upravlja FranXXom, ali trenutno nije u stanju da upravlja istog i ne moze naci djevojku da sa njom upravlja, to mu utice na samopouzdanje, pokusao je upravljati sa svakom djevojkom iz razreda ali nista, dok svi ostali su mnogo bolji od njega. Njegov razred je spreman da ratuje, utijeku je matura, Hiro naravno nije na istoj, nalazi su van zgrade, kada iznenada, napad. Njega spasava starija djevojka, u rozoj boji, rozih ociju sa crvenim rogovima, ne lici na covjeka i njeno ime je Zero Two. Hiro ubrzo saznaje njen nadimak "Partner Killer", jer svaki muskarac koji je upravljao sa njom nije izdrzao da upravlja drugi put, i Hiro nju upoznaje upravo kada njen suvozac iz FranXXa izlazi tesko povrijedjen i pred smrt. Klaxosaur vode zestok napad i hitno im je potreban Zero Two ali ne moze upravljati sama, odluci da uzme Hira, svi su svjesni ali i ona da ce Hiro umrijeti.

      No... Desava se cudo, Hiro uspjeva upravljati FranXXom po prvi put i do sa Zero Two, koja ne moze da nadje partnera jer svakog ubije. Hiro i ZT uniste sve zvijeri i odbrane grad, Hiro zavrsava sa povredama, ali je ziv... No ako dodje do narednog puta, dal ce Hiro uspjeti i to prezivjeti?



      Glavni likovi:



      Hiro "Code:016"

      Zamislite da ste najnapredniji studenat, svi imaju ogromna ocekivanja, a i vi sami, ali kako starite, sve ste losiji, da na kraju shvatite da jedino za sta ste stvoreni, niste u mogucnosti ucinit, to je prica Hira.

      Zero Two "002, Iota"

      Cim je vidimo, i mi i Hiro shvatamo da je ona neki napredni projekat vlade. Ona nije covjek, njene moci su van okvira ljudske moci, no to uzrokuje da ubija svoje partnere. No Hiro je jedini koji to moze izdrzati, i za to postoji razlog, koji cemo saznat na kraju.



      Vaš komentar:



      Tinejdjeri koji voze meche u seksualnim pozama? Oh Boy..

      No ova Anime je po meni remekdijelo, ali do 13 epizode, nakon nje sve ide niz vodu. Kraj je uzasan naravno, i svako ko kaze da je Okej, taj nije normalan u glavu. Obozavam price o tinejdjerima, mladim adultima koji se nalaze u nekoj distopiji, ovo je jedna takva prica. Djeca se stvaraju da budu oruzja, i ova djeca ne zive dugo, to saznamo vrlo rano, i to doda jos tragedije na pricu, jer znamo da ovi likovi koje gledamo, nece docekati dvadesete.

      Zero Two i Hiro... Iskreno, svidjela mi se njihova prica, svidjaju mi se i te tenzije, ljubavne i seksualne izmedju njih dvoje. Hiro je mladji od nje to se vidi, narucito kada je upitanju nesto seksualno, tu je dosta stidljiv, a nju to ocigledno privlaci i voli da ga "maltertira" na taj nacin. Prvi dio Anime je zapravo prica o njih dvoje, dal ce Hiro prezivjeti? Dal se postat ljubavnici zvanicno? Tu je i ljubomora, narucito sa strane Hirove najbolje drugarice, koja je ocigledno zaljubljena u njega, i ova djevojka se iznenada pojavi i osvoji ga. Tako da imamo neki ljubavni trougao. Svo vrijeme sam "navijao" da Zero Two i Hiro uspije FranXXom upravljati kako treba.

      Osim ova dva lika glavna tu je i citava ekipa sa kojima Hiro i ZT zive, koji su isto stvoreni da ratuju. Pubertet je jedna od glavnih tema ove Anime i vidimo kako utice na njih, vidimo njihove zelje, promjene, ljubavne veze, prve poljubce, i prvi seks. No poslije saznajemo da je i ovo eksperiment, da ostala djeca nemaju slobodu i nemaju izbora, da su stvoren i samo da sluze, a da su nasi likovi test, kako pubertet i sloboda razmisljanja i invidualnost utice na njih i na FranXX.

      E sada, upravljanje FranXXom. U Anime vecinom ako imamo neki seksualni aspekt on ostaje nerazrijesen, ali ne ovaj. Sto mi se bas svidjelo, razlog "doggy" poze cemo saznati, kao i razlog parova. Zapravo FranXX radi putem kromozona zenskih i muskih, i ko ih ima najvise? Djevojke i momci u pubertetu. Da jeste malo bizarno i previse aludira na seks, ali makar ima odgovor i nekog smisla.

      Animacija mi se mnogo svidja, i efekat tog filmskog suzavanja ekrana, ne znam kako to nazvati. Najbitnije scene izmedju Hira i ZT su suzene i dodan je HQ element na iste, osjeca se vaznost tih scena, i vecinom su u usporenom efektu. Dosta tih scena su i neki POV Hira ili ZT jedno na drugo, sto dodaje neki efekat mladalacke ljepote, kako oni vide jedno drugo, a to je da vide savrsenstvo i najljepsu osobu, osobu koju vole najvise pred sobom. Muzika je dobra, ali prica nazalost pada i zavrsnica je uzas.

      Darling in the FranXX je meni Okej naslov, treba ga pogledati do prve zavrsnice. Za razliku od nekih prosjecnih naslova, ovaj mi je ostao bas u sjecanju, jeste malo Anime sa "Culture" ali vrijedi pogledati.



      Vaša ocena: 6.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 28-03-22 at 22:39
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Neferpitou se sviđa ovaj post
    3. #2

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep
      Iako je kraj užasan, imao je svoj dobrih dijelova, obožavam dio u vezi Hira i kako ga mjenja Zero Two, kako i on počinje imati rogove i daje svoju ljudskost da bi bio sa njom, to je odlično. Također i priča njih dvoje iz prošlosti mnogo dobra. Šteta što je te dobre momente bacilo u sijenu mnogo glupa glavna radnja.
      I prefer to have my nightmares with open eyes

    4. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •