VENOM




REDATELJ: Ruben Fleischer
GLAVNE ULOGE: Tom Hardy, Riz Ahmed, Michelle Wiliams, Woody Harrelson, Jenny Slate
TRAJANJE: 112 minuta

“Život boli Eddie. Jednostavno je tako.”

RADNJA :

Eddie Brock, fotoreporter kojemu se život promijeni kada se uplete u istragu sumnjivih laboratorijskih testiranja na ljudima koja krenu po zlu. On i sam postaje dio laboratorijske priče, postaje Venom!


Osim Hardyja, film je povremeno zabavan, ponekad duhovit i ima solidan CGI, ne vrhunski, ali većinom dosta dobar. Venom izgleda dobro, kreće se dobro i gotovo prirodno. S druge strane, živimo u vremenu kada je CGI doveden do trenutnih maksimuma, a i u godini u kojoj je izašao Avengers: Infinity War, tako da vidjeli smo i bolje.
E sad stižemo na loše stvari film, kojih nažalost ima dosta i to na više manje ključnom mjestu, a to je scenarij. Scenarij je katastrofa. Dakle užasno loš. Prvo film je pre kratak, Hardy kaže da su izbacili iz filma njegovih najdražih 40 minuta. Ne znam o čemu se radi, ali film je svakako trebao biti duži. Ima hrpa stvari koje su jednostavno samo preskočene, primjer: popne se na drvo, ispod ga čekaju specijalci, iduća scena kod kuće je; takvih scena ima dosta u filmu gdje samo preskoče dijelove bez ikakvog objašnjenja. Prvih gotovo pola filma je samo origin priča bez Venoma, što je meni zapravo dobro, ali kada bi film trajao 2 i pol do 3 sata, a ne sat i pol. Nakon toga borbe Venoma i nekih bezveznih specijalaca, umjesto da mu daju neki pravi izazov. I onda posljednja borba od gotovo 5 minuta u kojoj se iz aviona vidi što će se dogoditi. Ljubavna priča, više puta viđena, samo napravljena na jako loš način, bez ikakve povezanosti između likova i s dosta iritantnom, inače odličnom glumicom Michelle Williams, meni su bili totalan promašaj.





Ono što mi još fali u filmu, odnosno nešto i ima, ali mi je promašeno, je glazba. Zadnjih godina smo mogli vidjeti koliko je glazba u superhero filmovima važna. Teško je postići nabrijan i napet trenutak ako ga ne prati neka vrhunska glazba u pozadini. Čak i lošiji superhero filmovi su izvlačili svoje maksimume kroz vrhunsku glazbu, tako da mi nije jasno zašto to ovdje nisu bolje pokušali napraviti.