Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep

      Kimi no Na wa. (2016.)

      Kimi no Na wa.



      Summer 2016

      Tip Anime: Movie
      Epizoda: 1
      Studio: CoMix Wave Films
      Izvor: Original
      Žanrovi: Drama, Fantasy, Romance, Slice of Life
      Tema: School
      Rating: PG-13



      Synopsis:



      Mitsuha Miyamizu srednjoškolka koja sanja da jednog dana odseli u veliki grad kao Tokyo, ali trenutno se nalazi u malom gradiću okovan prirodom. Sa druge strane Taki Tachibana živi užurban život kao srednjoškolac koji radi i manji posao sa strane.

      Jednog dana, kada se na nebu pojavi meteor u prolazu, dešava se čudna stvar. Ova dva života se isprepliću. Misuha se budi u tijelu momka u Tokyo, a Taki se budi u tijelu žene na selu, ovaj fenomen traje koji minut i sve se vraća u normalu, ali ovaj fenemon će se ponavljati. Ubrzo njih dvoje počinje učiti o životu drugoga, njihovim obavezama, problemima, a uskoro oboje odluće da se upoznaju uživo, iako već znaju dosta jedni o drugima, ipak su dijelili tijela.

      No Kada Taki dođe u mali gradić shvatit će pravu istinu i tada ćemo i mi shvatit žašto film nosi ime "Your Name."


      Glavni likovi:



      Mitsuha Miyamizu

      Ona je brižna, živi po tradicionalnom životu pored svetišta. Ona želi da se preseli u grad, jer ovaj život joj je dosadio.

      Taki Tachibana

      On je zainteresovan za umjetnost i aritekturu. Radi partjob u italijanskom restoranu i živi brz život.



      Vaš komentar:



      Sta je cijena ljubavi? Kolku bi ste vi cijenu platili? Hodaka i Hina su platili cijenu na kraju, a to je Tokyo poplavljen, to je cijena njihove ljubavi.

      Moram reći da Your Name sam dosta izbjegavala zbog plota, to neko mjenjanje tijela, muškarac u ženu i naopako, mislila sam da sam predvidjela sve oko ovog naslova. Upoznat će se na kraju, zaljubit i kraj priće, ali da je tako, onda ovo ne bi bio jedan od najboljih Anime filmova.

      Plot twist na kraju je promjenio žanr ove Anime i shvatila sam zašto je ovaj film jedan od boljih. Taki je zapravo svoje vrijeme mjenjao tijelo sa djevojkom koja je poginula prije tri godine, znači zapravo se vraćao u prošlost i živio u selu koje je uništeno prije tri godine. Kada to shvati. pokušava još jednom se vratit nazad, nakon dosta muke uspjeva, ali zbog shvatanja istine, oboje njih gubi memoriju i sjećanja na ove događaje. U ovih par momenata jedino što im ostaje je da napišu jedni drugom na ruci svoja imena, ali jedini način da se spasi Mitsuha i njeno selu u drugoj dimenziji je da zaboravi za Takija..

      Taki joj piše na ruku "Volim te", a ona napiše crtu i nestane... Na kraju gledamo njih dvoje kako znaju da im nešto nedostaje, znaju da nešto traže, ali ne znaju šta. Taki pomoću te male linije pokušava se sjetit njenog imena, a Mitsuha zna da je neko voli, a i ona nekoga, ali ne zna ko je to. Ovakva završnica je baš donjela neki tragični čar ovome Filmu koji je počeo kao neki Slice of Life Fantasy, ali pretvorio se u dramu.

      Animacija je naravno odlična, kao i muzika. Priča je kao što sam rekla u početku neka obična, al kada se shvati istina ona postaje odlična.



      Vaša ocena: 9.0





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      I prefer to have my nightmares with open eyes

    2. Like Yuuto se sviđa ovaj post
    3. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Odlican film, dva puta sam ga dropao zbog pocetka losijeg barem po meni je dosadan. Ali kada se radnja raspetlja, istina dodje na vidjelo, ovo je filmcuga!
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    4. Like Neferpitou se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •