Kimi no Na wa.



Summer 2016

Tip Anime: Movie
Epizoda: 1
Studio: CoMix Wave Films
Izvor: Original
Žanrovi: Drama, Fantasy, Romance, Slice of Life
Tema: School
Rating: PG-13



Synopsis:



Mitsuha Miyamizu srednjoškolka koja sanja da jednog dana odseli u veliki grad kao Tokyo, ali trenutno se nalazi u malom gradiću okovan prirodom. Sa druge strane Taki Tachibana živi užurban život kao srednjoškolac koji radi i manji posao sa strane.

Jednog dana, kada se na nebu pojavi meteor u prolazu, dešava se čudna stvar. Ova dva života se isprepliću. Misuha se budi u tijelu momka u Tokyo, a Taki se budi u tijelu žene na selu, ovaj fenomen traje koji minut i sve se vraća u normalu, ali ovaj fenemon će se ponavljati. Ubrzo njih dvoje počinje učiti o životu drugoga, njihovim obavezama, problemima, a uskoro oboje odluće da se upoznaju uživo, iako već znaju dosta jedni o drugima, ipak su dijelili tijela.

No Kada Taki dođe u mali gradić shvatit će pravu istinu i tada ćemo i mi shvatit žašto film nosi ime "Your Name."


Glavni likovi:



Mitsuha Miyamizu

Ona je brižna, živi po tradicionalnom životu pored svetišta. Ona želi da se preseli u grad, jer ovaj život joj je dosadio.

Taki Tachibana

On je zainteresovan za umjetnost i aritekturu. Radi partjob u italijanskom restoranu i živi brz život.



Vaš komentar:



Sta je cijena ljubavi? Kolku bi ste vi cijenu platili? Hodaka i Hina su platili cijenu na kraju, a to je Tokyo poplavljen, to je cijena njihove ljubavi.

Moram reći da Your Name sam dosta izbjegavala zbog plota, to neko mjenjanje tijela, muškarac u ženu i naopako, mislila sam da sam predvidjela sve oko ovog naslova. Upoznat će se na kraju, zaljubit i kraj priće, ali da je tako, onda ovo ne bi bio jedan od najboljih Anime filmova.

Plot twist na kraju je promjenio žanr ove Anime i shvatila sam zašto je ovaj film jedan od boljih. Taki je zapravo svoje vrijeme mjenjao tijelo sa djevojkom koja je poginula prije tri godine, znači zapravo se vraćao u prošlost i živio u selu koje je uništeno prije tri godine. Kada to shvati. pokušava još jednom se vratit nazad, nakon dosta muke uspjeva, ali zbog shvatanja istine, oboje njih gubi memoriju i sjećanja na ove događaje. U ovih par momenata jedino što im ostaje je da napišu jedni drugom na ruci svoja imena, ali jedini način da se spasi Mitsuha i njeno selu u drugoj dimenziji je da zaboravi za Takija..

Taki joj piše na ruku "Volim te", a ona napiše crtu i nestane... Na kraju gledamo njih dvoje kako znaju da im nešto nedostaje, znaju da nešto traže, ali ne znaju šta. Taki pomoću te male linije pokušava se sjetit njenog imena, a Mitsuha zna da je neko voli, a i ona nekoga, ali ne zna ko je to. Ovakva završnica je baš donjela neki tragični čar ovome Filmu koji je počeo kao neki Slice of Life Fantasy, ali pretvorio se u dramu.

Animacija je naravno odlična, kao i muzika. Priča je kao što sam rekla u početku neka obična, al kada se shvati istina ona postaje odlična.



Vaša ocena: 9.0





Izvor dijela teksta : MyAnimeList