Übel Blatt



Winter 2004

Tip: Manga
Poglavlja: 167
Volumeni: 23
Autori: Shiono, Etorouji
Serijalizacija: Big Gangan
Žanrovi: Action, Adventure, Fantasy, Ecchi



Synopsis:



Kada mračna bića imena Wischtech krenu u osvajanje poznatog svijeta gdje žive ljudi, Kralj šalje 14 najjaćih ljudi da zaustave ovu napast u oblasti Szaalanden. Oni su ih uspjeli zaustavit, vratilo se 7. heroja, koji će postat lordovi i upravljati svijetom, dok u ovoj bitci, cetvero ih napusta misiju i postaju ozlogaseni kao "Lances of Betrayal". Ali to je prića koju su ispraćali ono sedam koji se vratilo, no koja je prava istina?

Dvije decenije poslije, jedan od četri "Lances of Betrayal" se vraća iz mrtvih, ovoga puta u tijelu dječaka i poluvilenjaka. Ovaj mladić sa crnim mačem i ožiljkom na oku počinje sijati strah po kraljevstvu, i ljudi pričaju da je njegova misija da pobije sedam heroja. On je Koinzell, on zna šta se zapravo desilo u bitci za čovječanstvo i on je krenuo u osvetu.


Glavni likovi:



Koinzell "Ascheriit"

On je u prošlom životu bio Ascheriit najmlađi član ekspedicije u Szaalanden. On je bio talentovani mađioničar i ratnik, ali njegovi saborci su ga izdali i ostavili ga da izkrvari. Nakon dvije decenije, od magije, pa kako i od mržnje, rađa se iz zemlje u obliku poluvilenjaka. Koinzell zna pravu istinu i želi ubiti svu sedmoricu heroja. On iako liči na dječaka, to nije ni godinama ni ponašanjem, odličan je ratnik, ali isto tako obožava alkohol i prostitutke.




Vaš komentar:



Dark Fantasy je žanr kojeg obožavam, Ubel Blatt je mnogo sličan Berserku, koji je vjerovatno najmračnija mračna fantazija. Ubel Blatt je bez cenzure, scene nasilja, seksa, golotinje, sodome i gomore, nisam neki zaluđenik za tim, ali dobro spada u priču. Jer priča se odvija u jednom crnom svijetu, gdje preživljavaju samo najjači. Svijet Ubel Blatta je pun čudovišta, ali najveća čudovišta su ljudi, najviše sedam heroja koji su stvorili robovlasnički sistem u kojem su oni Bogovi.

Ono što meni smeta u ovoj Mangi je golotinja likova koji izgledaju maloljetno, sam Koinzell izgleda mlado, ali ga vidimo kako posjećuje bordele i ima seks sa protitutkama. No još više mi smeta Ato, koja izgleda kao djevojćica a obučena je mizerno, skoro pa gola u svakom panelu. Da Ubel je bolestan i bez cenzure, ali ovo mi je smetalo.

Ukoliko nemate šta čitati a volite Berserk, Ubel Blatt je ta manga, nasilje, seks, golotinja kao i svijet u kojem niko nema morala.


Vaša ocena: 6.5





Izvor dijela teksta : MyAnimeList