Režija:
Sam Esmail


Scenario:

Sam Esmail


Uloge:
Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Carly Chaikin, Stephanie Corneliussen, Michael Cristofer

Broj sezona:
4

Zemlja proizvodnje:
USA




Info:

Mladi, antisocijalni kompjuterski programer Elliot radi kao cybersecurity inženjer danju, ali noću je haker koji je oprezan. Misteriozni vođa podzemne grupe hakera regrutuje ga da se pridruži njihovoj organizaciji. Elliotov zadatak? Pomozite srušiti korporativnu Ameriku, uključujući kompaniju koju je plaćen da štiti, što ga postavlja pred moralnu dilemu. Iako radi za korporaciju, njegova lična uvjerenja otežavaju oduprijeti se porivu da skine čelnike multinacionalnih kompanija za koje vjeruje da vode -- i uništavaju -- svijet.

Moja recenzija:

Pregledao sam ovu seriju prije nekih 7-8 mjeseci i danas sam se nekako sjetio te serije i odlučio svoje iskustvo podijeliti s vama.
Ko god da se odluči da pogleda ovu seriju sigurno će se morati natjerati na razmišljanje jer serija to traži.
Sam opis glavnog lika Eliota Aldersona mi se jako dopao, mladom kompjuterskom geniju, zaglavljenom u odori inženjera za bezbijednost informatičke firme, koji boluje od socijalne fobije i kliničke depresije, kreće prilčno ambiciozno. Vrlo brzo saznajemo njegovu tamnu agendu o uništenju zle korporacije, čije ime njemu i zvuči tako – E Corp., odnosno Evil Corp.
Mračni duh Njujorka retko je ovako dobro prenešen na ekrane u prošlosti. Mr. Robot nije samo serija koja tera na razmišljanje, već je je izuzetno moćno vizuelno iskustvo.
Ko god da se odluči da pogleda ovu seriju neće se pokajati.
Izvor:
IMDb/me