Tenki no Ko



Summer 2019

Tip Anime: Movie
Epizoda: 1
Studio: CoMix Wave Films
Izvor: Original
Žanrovi: Drama, Fantasy, Romance, Slice of Life
Tema: Teen Romance
Rating: PG-13



Synopsis:



Tokyo je postao grad kise, grad u kojem kisa ne prestaje i poremetila je zivote svih gradjana ove metropole. U ovom kisnom gradu kraj sa krajem spaja mladic imena Hodaka Morishima, on se nalazi u finansijskim problemima. Sa druge strane kisnog grada je Hina Amano, djevojka koja se isto bori kroz zivot, i radi sve kako bi pomogla svom mladjem bratu.

Sudbine njih dvoje se ispreplicu kada Hodaka spasava Hinu od starijeg muskarca koji lici na kriminalca. Hodakin pokusaj probada i muskarac ga pocinje tuci, sve dok Hodaka ne izvadi pistolj za koji niko ne vjeruje da je pravi, sve dok ne ispali hitac u praznu. Napadac ostaje zaledjen od straha i Hodaka i Hina bjeze, ali ovaj dogadjaj ce im promjenit zivote.

Ubrzo Hodaka odkriva da Hina ima nevjerovatne moci. Ona je zeleci da usreci pokojnu majku, molila se stalno u lokalnom japanskom svetistu za sunce, sve dok jednog dana sunce probije kroz oblake. Ona sada ima moc da obasja suncem povrsinu oko sebe u gradu kise, ali ta moc dolazi sa cijenom..


Glavni likovi:



Hina Amano

Ona i jeste sunce u ovoj prici, bile to moci ili ne. Ona je obasjala tuzan i kisovit zivot Hodake. Ali njene moci trose njeno tijelo, ona kao i kisa nakon sunca, pocinje isparavati sa ovoga svijeta.

Mei Misaki

On je kisa u ovoj prici, njegov zivot je pokriven tmurninom, njegova persona oblacna. Ali Hina kao sunce je obecanje da "Nakon svake oluje dolazi sunce".




Vaš komentar:



Sta je cijena ljubavi? Kolku bi ste vi cijenu platili? Hodaka i Hina su platili cijenu na kraju, a to je Tokyo poplavljen, to je cijena njihove ljubavi.

Scene sa njih dvoje su fantasticne, lijepota animacije i muzike su kompliment za pricu o cistoj ljubavi. Njih dvoje jos nije sazrelo i ne razumije dosta osjecaja koje osjecaju, al to je car svega.

Nema nista cistije i ljepse od mladalacke ljubavi, mnogo mi je zao osoba koje to nisu iskusile, to su bili najsretniji mjeseci moga zivota. Kao djecak sam se uvjek ispitivao, nije mi bio jasan moj izgled, niti sam ikada znao svoju seksualnost, moglo bi se reci da sam bio tmuran, zbunjen. Kroz osnovnu skolu sam imao dosta simpatija, ali ni jedna nije bila ko ona. Sudbina je htjela da ona dodje u najgorim danima moga zivota, danima kada me napustila jedina osoba koja me istinski voljela i koju sam istinski voljeo, ostao sam jos zbunjeniji nakon tih desavanja i izgubljen u svijetu, nisam vise vidio mjesto u istom. Ali srecom upoznao sam nju, zaljubio se, ali sam uvjek bio stidan, vise sramezljiv, pa je ona prva priznala da me voli, to se pretvorilo u najljepsu godinu moga zivota. Nazalost vremenom ljubav izbljedi, i odlucili smo zavrsit sve prijateljski. Kroz zivot sam tragao za tim osjecajem, te ciste ljubavi, ali ga nisam nikada nasao. Takvu ljubav odlicno prikazuje ovaj film, i zbog toga se nalazim u njemu.

Hodaka radi sve kako bi dosao do Hine nakon sto je ona isparila na ovoga svijeta, i to razumijem, ja bih za nju u onom vremenu, dao i zivot, to vidim u Hodaki. Napokon se Hina vraca, ali sa ogromnom olujom koja poplavi Tokyo, i Tokyo je ostat poplavljen za sva vremena, kisa ne prestaje padati dok je Hinata na ovom svijetu, ali to je cijena njihove ljubavi.



Vaša ocena: 9.0





Izvor dijela teksta : MyAnimeList