Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Da li vjerujete u Paranormalno?

    Glasači
    50. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Vjerujem

      13 26.00%
    • Ne vjerujem

      23 46.00%
    • Nisam siguran

      14 28.00%
    Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
    Pokazuje rezultate 11 do 15 od 15
    1. #11
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Da. I osoba iznad je dobro pitanje sebi postavio u ovom spojleru.
      I sto prije pocnes vjerovati u to, lakse ce ti pasti kada ti se dogodi takva situacija.



    2. #12
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Za šta ste glasali: Ne vjerujem

      Zašto: Zato što je to jedan od preostalih mitova stvorenih u davnoj ljudskoj povijesti koji zbog nesavršenosti ljudskog mozga i njegovog procesuiranja informacija ne možemo svakome objasniti. Jedan od oblika paranormalnog je bio u nedavnoj anketi vezanoj za paralizu sna, za koju su ljudi generalno, pa i anketirani prihvatili da se radi o medicinskom fenomenu jer je čak i znanstveno istražen i objašnjen. No zašto bi taj demon, čudovište, duh bio drugačiji od onog kojeg netko vidi ili osjeti u potpuno budnom stanju? Isti je mozak koji procesuira informacije koje dobije kroz oči, uši, nos i preko kože, a znamo da nije savršen stroj. Oči mogu zavarati uši, uši oči, a isto i jedno i drugo može zavarati samo sebe. Što potvrđuju optičke i slušne iluzije koje su nam zabavne u kontroliranom okruženju, no ne baš i kada ih ne očekujemo.

      Glavni razlog vjere u paranormalno je to što ljudi ne prihvaćaju pareidoliju toliko kako prihvaćaju paralizu sna, jer možeš ti reći čovjeku to je pareidolija, no on će reći ja znam šta sam vidio i to je bilo ____
      Svatko normalan će prihvatiti pareidoliju kada se radi o nečem bezopasnom i u totalno nerealnim proporcijama, znaš da taj oblak koji vidiš na nebu nije stvarno slon, ali sliči ti na njega jer mozak traži oblike u svemu, kao što i ova građevina izgleda kao smajli i bez da sam ja to napisao ama baš svatko će to vidjeti kao lice koje se smiješi, ali je posve bezopasno i mozak nema razlog paničariti;
       

      vjerojatno je posve druga priča vidjeti to usred noći

      No uđi u staru napuštenu i razrušenu kolibu usred šume i pogledaj sjenu od vanjske vegetacije, tvoj mozak ima sve preduvjete da postojanje pareidolije posve zanemari i osjeti se u opasnosti pa ti sugerira da je taj oblik, sjena, zapravo neki stvor, a pošto nije pravi, onda mora biti neki nadnaravni kao iz knjiga i filmova;
       

      instinkt je uvijek ispred zdravog razuma i možeš ti znati koliko hoćeš da je ovo samo sjena lišća, evolucija nas je naučila da se osjećamo nelagodno oko ovakvih stvari i da je bolje da se maknemo, jer u lišću može biti predator, prevencija je pola preživljavanja

      Uz ove spomenute psihološke fenomene, postoje naravno i halucinacije, što pod utjecajem raznih supstanci, isto tako i prirodne, koje mogu dosta varirati. No u suštini iste su poput snova, paraliza sna, pareidolije i ostalih sličnih stvari - dokaz ograničenosti i nesavršenosti interpretacije ljudskog mozga. To je razlog zašto shizofreničare ne smatramo članovima visokog društva, medijima, vračevima kao možda u početku civilizacije, već mentalno bolesnim osobama. No halucinacije nisu ograničene samo na njih, mogu se dogoditi svakome, kao što rekoh pod utjecajem supstanci, no isto tako i bez njih, ne moraš niti biti mentalno bolestan da imaš jedan ili nekoliko takvih klikova u mozgu. Možda si pod stresom u zadnje vrijeme i nisi puno spavao, pa ti je i mozgu teže funkcionirati. Isti preduvjeti kako ti se može dogoditi deja vu, može i priviđanje.

      Vjerujete li u život poslije smrti: Ne, u nikakvom obliku

      Da li ste imali ikada paranormalno iskustvo: Sanjao sam svašta, vidio sam zločestu tetu na onoj slici iznad, ganjao sam ljubičastog zmaja pod utjecajem zanimljivih supstanci.

      Victoria Concordia Crescit

    3. Like Tatta se sviđa ovaj post
    4. #13

      Datum pristupanja
      Jun 2021
      Poruke
      73
      Teme
      17
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      5
      Like (dobivenih)
      11
      Rep
      Za šta ste glasalia pazite ovako,to je jedno dobro pitanje glasao sam da ne znam ali tako i da nisam siguran
      Zaštoa nekako mi je to ne realno ali ko zna sta sve moze biti
      Vjerujete li u život poslije smrtiA
      Da li ste imali ikada paranormalno iskustvo:Nisam hvala Bogu
      Nešto za dodati:dobra anketa pohvale

    5. #14
      Gethoven avatar
      mojne da chashpri
       
      Zlobno
       
      Datum pristupanja
      Jan 2019
      Lokacija
      Subotica
      Poruke
      3,442
      Teme
      269
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      27 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      24 min
      Like (kliknutih)
      49
      Like (dobivenih)
      416
      Rep
      Za šta ste glasali: Verujem

      Zašto: S obzirom da verujem u Boga nekako mi nista na svetu nije nemoguce, sam Bog je nama paranormalan u smislu da se ne moze objasniti naucnim znanjem. Nisam mozda bas najbolje objasnio, ali se nadam da razumete sta hocu da kazem...

      Vjerujete li u život poslije smrti: zavisi u kom smislu? Ne verujem da postoje takozvana "indigo deca", deca koja se navodno secaju nekog proslog zivota. Imalo je dosta ovakvih slucajeva za koje su se ispostavile da nisu istinite pa zato ne verujem u to. Nekako mi je nelogicno zasto bi onda postojala reinkarnacija ako nikako novi zivot nije povezan sa proslim?

      Da li ste imali ikada paranormalno iskustvo: cesto mi se desava deja vu i desavalo mi se predvidjanje bliske buducnosti.
      Jedan od meni najfascinantnijih slucajeva kada mi se desilo blisko predvidjanje buducnosti je kada sam predvideo eksplodiranje sijalice u wcu 2-3 sekunde pre, nekako mi se pojavilo u glavi da ce eksplodirati, ne znam to da opisem, reagovao sam jako brzo i tacno za 2-3 sekunde sam izasao i zatvorio vrata i bum.
      Naravno, vec bi bilo malo nerealno da sam to samo tak predvideo, i pre toga je malo blinkala sijalica, ali tog trenutka nije niti jos par puta unazad kada sam bio u wcu, to je razlog zasto mislim da nije u pitanju samo sreca.
      Takodje nesto sto mi se bas dosta puta desilo, npr. idem da pretrazim nekog youtubera kada ga se setim da ga nisam gledao duze vreme i kada udjem u videe poslednji izbacio pre par minuta ili sati a pre toga nije par meseci, godinu ili dve.
      Desilo mi se jos par nekih takvih nerealnih predvidjanja ali ne mogu sada tacno da se setim, uglavnom nisu neke velike verovatnoce da se to desi vec nesto skroz deseto sto mi nikada ne bi palo na pamet...
      Ponavljam opet, naravno da je moguce da se ovo desi ali se meni ovo zaista desilo toliko puta da mi je nerealno da me toliko puta posreci...
      Posljednje uređivanje od Gethoven : 20-03-22 at 20:28

      Jeb* mi se za diplomu nema je ni predsednik!

    6. #15
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Anketa zavrsena. Danas ocekujte novu Anketu.

      Rezultati Ankete:

      Da li vjerujete u Paranormalno?
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    7. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •