Šemsa Suljaković


Biografija


Šemsa Suljaković je rodjena 1951 godine u Maglaju, jedan deo detinjstva je provela u selu Misurići, a po zavrsetku osnovne skole preselila se u Maglaj, a potom je se preselila u Sarajevo gde su ziveli njeni baba i deda sa majčine strane.Roditelji su joj bili razdvojeni ili ti razvedeni, pevacica istice da je imala srecno detinjstvo, s tim da su joj ljubav i paznja nedostajali...
Elem, 1971. godine Šemsa je prvi put zapevala u kafani, sto je posle razvoda, bio drugi veliki šok za njenu familiju.Naime, za ženu koju peva u kafani, verovalo je se neprimereno zanimanje, kada su se uverili da to nije istinito, a narucito kada je njena karijera krenula uzlaznom putanjom, stizala je velika podrska od clanova porodice.
Iz posla se rodila ljubav, pa se udala za harmonikasa iz Šapca.Iz Sarajeva se preselila u Šabac, ali kao jednom prilikao kazala, ljubomora je prevlada, pa su se razisli...
Tokom jednog gostovanja u emisije Šemsa je rekla da joj pored sina Almira vise ne treba niti jedan muškaraca u životu, s tim da su joj sneha i unučići sve na svetu.
Što se tice Šemsine karijere ona je bila uspešna.Proculo se i za njenu kroz celo Sarajevo a i šire.Tako su usledeli nastupi po Hrvatskoj.Kada se udala u Šabcu i kada je se ujedno i preselila, tamo je upoznala tekstopisca Radeta Vučkovića i Šabana Šaulića koji je u to vreme vec bio pevacka zvezda.
1979. godine je objavila svoju Diskografsku kuću PGP RTB.






DISKOGRAFIJA


1982. Verna u ljubavi (s Ansamblom Južni vetar)


1983. Uzmi me majko u krilo svoje (s Ansamblom Južni vetar)


1984. Prevareni ne veruju više


1985. Šemsa (s Ansamblom Južni vetar)



1986. Pristajem na sve (s Ansamblom Južni vetar)


1987. Baš me briga


1988. Šemsa (s Ansamblom Južni vetar)


1989. Prođi sa mnom ispod duge (s Ansamblom Južni vetar)


1990. Izdali me prijatelji (s Ansamblom Južni vetar)


1991. 7000 suza / No. 10 album (s Ansamblom Južni vetar)


1993. Vjerovala sam


1995. Nismo iz istog sveta (Sinan, Šemsa, Louis / Srećko Sušić i Južni vetar)


1997. Sve su maske pale (Suzana, Šaban, Mira, Šemsa / Srećko Sušić i Južni vetar)



1998. Moje vrijeme došlo je (sa Džavid bendom)


2000. Ne vjerujem nikom više (sa Džavid bendom)


2002. Šemsa (sa Džavid bendom)


2005. Šemsa (sa Srki Bojem)


2007. Šemsa Suljaković


1979. Otišla je ljubav s našeg kućnog praga / Ja zbog tebe sve ostavljam


1980. Gledam srećne ljude / Šta je s tobom u poslednje vreme


1980. Tri pupoljka / Priđi malo bliže


1985. Ne laži / Tužno je sve bez tebe (s Ansamblom Južni vetar)


1994. Koktel / Tražim sreće zagrljaj (Šemsa Suljaković / Hakala / Verica Šerifović / Halid Muslimović / Jasmin Muharemović


1996. Prevareni ne veruju više / Srce ću ti dati (sa Južnim vetrom)


1999. The Best Of (sa Južnim vetrom)


1999. Šemsa Suljaković & Sinan Sakić


2001. Jedna je … Šemsa


2001. Hitovi no.1


2009. Što me pitaš / Jedna suza na tvom licu