Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep

      Tasogare Otome x Amnesia (2012.)

      Tasogare Otome x Amnesia



      Spring 2012

      Tip Anime: TV
      Epizoda: 12
      Studio: SILVER LINK.
      Izvor: Manga
      Žanrovi: Horror, Mystery, Romance, Supernatural, School
      Rating: R-17



      Synopsis:



      Seikyou Private Academia, škola sa velikom tradicijom i historijom. Zbog svoje starosti u školi postoji i po neki mit, a najpoznatija je legenda o duhu, Yuuko, koja opsjeda ovu školu 60 godina. Djevojka koja je preminula unutar podruma ove škole, ali niko ne zna gdje je taj podrum trenutno. Yuuko dosta vremena provodi u klubu za okultno i njen je vođa, ona trenutno nema sjećanja na prijašnji život, niti je svjesna da je mrtva.

      Teiichi Niiya je novi u školi i želi se pridružit okultnom klubu, i upoznat će Yuuko. A ona će odmah pokazati simpatije prema novom učeniku. Niiya je zainteresovan u okultno zbog toga što on može vidjeti duhove, mrtve. U klubu u kojom se nalazi i Kirie Kanoe, Niiya je izgleda jedini koja vidi lidera kluba. Niiya i Yuuko se ubrzo zbliže i Niiya odlučuje da istraži misteriju i mit o duhu zvanom Yuuko.


      Glavni likovi:



      Niiya Teiichi


      On je pomalo čudan i stidljiv. Kao tinejđeru sigurno mu ne smetaju Yuukine pomalo perverzne sugestije, ali kao neko sa malim iskustvom, svaka ta sugestija izaziva nervozu, sto je slatko, meni a i Yuuki. On isto tako pokazuje simpatije prema Yuuko, ali tu je Kanoe Kirie, sa kojom također dijeli simpatije.


      Yukko Kanoe


      Djevojka koja je umrla u školi koju sad opsjeda. Odmah je prema Niiya pokazala simpatije, prije svega on je prvi u dosta godina koji je vidi. Pomalo je perverzna i ne stidi se, obožava stvorit nervozu i stid u Niiyi i voli njegov stidljiv al u isto vrijeme perverzan pogled.




      Vaš komentar:



      Vrlo zanimljiva romatična priča između duha i momka. Niiya se nalazi u ljubavnom trougau, iako voli Yuuto više, ona je ipak duh. Ono sto mi je ostalo u sjećanju je kraj. Mnogo sam se isplakala, Yuuko kao i svaki duh, kada nađe ono što treba na ovom svijetu, napokon ima mir da ode na drugi. Ali tako ostavlja Niiyu, i to u momentima poslije početka prave ljubavi. Niiya ćak i pomišlja na samoubistvo kako bi bio sa Yuukom zauvjek, ali ona to ne odobrava, no jednoga dana će se sresti opet, to je obećanje. Zadnje trenutke Anime provode u zagrljaju dok Yuuko polako nestaje sa ovoga svijeta, uz prelijepu muziku. Malo je reći da sam plakala, kraj je dosta "začinio" ovu Anime, iako tragičan, zbog istog ova Anime je dosta bolja. Naslov koji bi trebali pogledati, stvarno jedna srceparajuća priča o ljubavi u nemogućim uslovima.



      Vaša ocena: 8.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList

      I prefer to have my nightmares with open eyes

    2. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    3. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Bas mi je sinoc pala ona na pamet, zato sam ti rekao da napises nekada recenziju na istu.

      Ja obozavam dobru tragediju, uvjek nalazim nesto poeticno pa i romanticno u tome. Ovo jeste neka highschool romantika ali sa dodatkom horrora i tragedije. Kraj me iznenadio, ocekivao sam "dobar" kraj, a ja kao sto sam rekao volim tuzne price, tako kada neka prica zavrsava tuzno, ostaje mi dugo upamcena. I ima logike da tako zavrsi, ipak je to ljubav izmedju decka i duha.

      Trebao bih pogledati opet ovo, dosta sam toga zaboravio. Oba glavna lika su preslatka btw. jos su sladji zajedno, a znas mene kakav sam sto se tice romantike i ljubavi, bas me cudi sto sam zavolio ovaj par, i "navijao" da postanu ljubavnici do kraja. Mozda zato sto je neobicno, cudno, jer kao osobu me u svemu privlace neobicne stvari, stvari koje su van standarda. Da je to ljubav obicna sigurno me ne bi toliko privukla, a ovako kao ljubitelj bizarnog i nesvakidasnjeg, super su.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 02-03-22 at 01:01
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •