Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 14
    1. #1
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep

      Samp recording[Action]

      Problem na serveru ili forumu: fps drop pri snimanju
      Vrsta problema:
      fps drop
      Opis problema:
      pad fpsa sa oko 180-200 na 90-100 kada se snima igra na farmi. Action inače koristim, pa me zanima može li se to kako setati da manje opada a da idalje kvaliteta videa bude pristojna. Ovako je kvaliteta 720p i normal. Čak uopće nisam siguran jel ima ikakve veze jel fps 100 ili 200 ig kad mi je monitor 60hz valjda je lockan na 60 fps iako prikazuje tu 200, pa i to od ove raje ko se razumije nek odmah razjasni. Malo mi nije jasno to jer dosta raje ganja taj fps, smanjuje rezolucije itd, pa kontam ako nam je svakako lockano na 60(ovima što imamo monitore od 60hz), da se ne patimo džaba sa poružnjivanjem grafike u igri kada nam neće ništa donjeti.
      Slika problema (Nije obavezno):
      nema potrebe.

    2. #2
      Matrix avatar
      .
       
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2019
      Lokacija
      pawno
      Poruke
      1,573
      Teme
      168
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      36 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      7 min
      Like (kliknutih)
      338
      Like (dobivenih)
      311
      Rep
      Koristio sam action duže vrijeme i nije mi toliko padao FPS. Nekad se znalo desiti da opane FPS u waru tokom snimanja sa 300 na 40-100.
      Riješio sam problem tako što sam obrisao nepotrebne fajlove. Obriši sve iz "
      temp", "%temp%" i "prefetch" foldera i odradi disk cleanup.
      Klikni "START + R" i upiši prethodno navedene foldere.

      Updateaj windows i grafičku na najnoviju verziju..
      Nešto možda pomogne, lp..
      Posljednje uređivanje od Matrix : 24-02-22 at 21:32




      Mojih Iskrenih 20: Klik



    3. #3
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Hvala na pomoci, ali nije problem u niskom fpsu vec u padu zbog snimanja. Ali hajde nadam se da ce neko ko se bolje razumije odgonetnuti na pitanje da li fps uopce igra ulogu kada je u pitanju monitor od 60hz jer mi svakako igra ide u 60fps bez obzira dal piše na recorderu 500 il 180 il 300. Ako pravi neku razliku da trazimo dalje fix za to dropanje, ako ne pravi svejedno mi onda jel snima sa 200 il 100 fpsa kad monitor podrzava samo 60.

    4. #4

      a
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      602
      Teme
      36
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      17 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      482
      Like (dobivenih)
      761
      Rep
      Ako imas 60hz ti vidis najvise 60fpsa, ako imas toliko minimalno onda nebi trebao imati nikakvih problema. To sto si spomenuo da ostali ganjaju veci fps oni ne razumiju sta rade uopce niti im ne utjece na performansu ikako ako su do tada vec imali 60fpsa na 60hz, a vecina igraca ima 60hz ili 75hz.

      Drugi razlog zasto se koriste ti "FPS boostevi" je zato sto postoji mogucnost da se u takvim modovima isto tako nalaze neke skripte koje ometaju normalnu kretnju u SAMPu i stvara dodatan desync, primjer kada se VSa i vidis da se igrac kojeg pucas krece lijevo i desno jako brzo i neprirodno zbog cega ga je teze pogodit, a iz toga mozemo zakljucit da poboljsanje performanse u igri nije bio primaran cilj vec je cilj stvaranje prednosti u igri.


    5. Like Tony Stark, Berserker, Apollo Quadra se sviđa ovaj post
    6. #5
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Geroi Vidi poruku
      Ako imas 60hz ti vidis najvise 60fpsa, ako imas toliko minimalno onda nebi trebao imati nikakvih problema. To sto si spomenuo da ostali ganjaju veci fps oni ne razumiju sta rade uopce niti im ne utjece na performansu ikako ako su do tada vec imali 60fpsa na 60hz, a vecina igraca ima 60hz ili 75hz.

      Drugi razlog zasto se koriste ti "FPS boostevi" je zato sto postoji mogucnost da se u takvim modovima isto tako nalaze neke skripte koje ometaju normalnu kretnju u SAMPu i stvara dodatan desync, primjer kada se VSa i vidis da se igrac kojeg pucas krece lijevo i desno jako brzo i neprirodno zbog cega ga je teze pogodit, a iz toga mozemo zakljucit da poboljsanje performanse u igri nije bio primaran cilj vec je cilj stvaranje prednosti u igri.
      Ovo mi je trebalo. Znači da mi nema veze jel ono meni gore piše 100 il 200 ako je meni monitor 60hz. Što nas dovodi do pitanja kako ostala raja se brze krece/puca, itd a imaju iste monitore jer vjerujem da vecina igraca ima monitore od 60hz, i zašto imaju prednost? Mislim da znam odgovor al ću postaviti novu temu dal su te stvari dozvoljene, jer kako vidim tamo u temi za war ligu, niko to ne spominje.

    7. Like Geroi se sviđa ovaj post
    8. #6
      Picman avatar
      Stop! Or my mom will shoot!
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2016
      Lokacija
      Čakovec
      Poruke
      1,665
      Teme
      107
      CHB
      350
      Spomenut(a)
      42 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      881
      Like (dobivenih)
      598
      Rep
      Dakle ovdje može lock @Pussifer Meowth;; ?

      Mojih Iskrenih 20: KLICK


    9. #7

      a
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      602
      Teme
      36
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      17 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      482
      Like (dobivenih)
      761
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Pussifer Meowth Vidi poruku
      Ovo mi je trebalo. Znači da mi nema veze jel ono meni gore piše 100 il 200 ako je meni monitor 60hz. Što nas dovodi do pitanja kako ostala raja se brze krece/puca, itd a imaju iste monitore jer vjerujem da vecina igraca ima monitore od 60hz, i zašto imaju prednost? Mislim da znam odgovor al ću postaviti novu temu dal su te stvari dozvoljene, jer kako vidim tamo u temi za war ligu, niko to ne spominje.
      Odgovorit cu ti ovdje da ne otvaras temu novu.

      Zasto ne bi stvorio prednost nad drugima, a da ta prednost nije tako banalna u očima nekih normalnih, casual igrača? Dosli smo do te razine da se obični čitevi kao što su aim, wh, spread odnosno norecoil vrlo lako primjete, za razliku ako pogledamo unazad 3,4 godine, da to više uopće ne vrijedi pokušat sakrit, ma da i dan danas postoje ljudi, većinom djeca od ne više od 13 godina, koji to koriste baš ono ofirno i njih se kratkim postupkom rješava. No, kad pogledamo ovu takozvanu kompetitivnu CH WAR scenu, tu se stvorila ogromna tenzija među igračima jer više nitko nikome ne vjeruje tko koristi takve modove za desyncanje igrice, a tko ne. Monitor sa više Hz, uzet cu sebe za primjer koji imam 144hz monitor, za GTA koji je veoma star ja ne mogu igrati bez ičega, a da mi igrica zapravo izgleda igrivo. Ja moram koristiti neki mod, u ovom slučaju to je 2.6 samp addon koji mi omogućuje unlockanje FPSa do 144 tako da mogu igrati normalno, odnosno da mi se igrica glatko pokreće, jer onaj tko nije igrao na 144hz vjerojatno ne zna da kad igras igricu na 60fps, a monitor je 144hz to izgleda jako ruzno (u usporedbi sa 60hz monitorom to bi ti izgledalo kao da igras na 25-30 FPSa). SAMP addon je po meni jedini pouzdani mod, i to verzija 2.6, odnosno zadnja verzija, jer prijašnje se isto iskorištavaju u svrhe donošenja prednosti jer neke stvari nisu fixane kao u 2.6. No ovih dana se nece koristiti addon vec ce se koristit modovi kao što su framevigilante, crashes.asi i slični jer igrači znaju da to uveliko desynca igricu i znaju da ne mogu bit tako lako uhvaćeni jer se mnogi igrači ne razumiju u nešto takvo, a ovdje ciljam na igrače koji ne igraju warove stalno i ne VSaju se stalno i nije im to ni u cilju kad igraju na serveru, a dosta takvih igrača je na Admin poziciji i teško da oni mogu nešto napravit po tom pitanju. Igrači koji igraju duže war u zadnjih par godina će razumijet o čemu pričam i razumijet će da takvi modovi donose prednost, ali jednostavno se iskorištava to ne razumijevanje same strukture igrice te se zato i skidaju takvi modovi.
      Po meni je to cheat, a vjerujem i po mnogim drugim igračima ovdje jer igrica nije napravljena po defaultu da igrač piči lijevo desno prebrzo i secka, da se igrač ne uštopa više puta u situaciji gdje bi se svatko uštopao. Nije tako napravljena al nažalost postoje modovi za to, a igrači se izvlače na razlog da im to poboljšava fps da im ide preko 200, a zapravo mogu vidjet samo 60.


    10. Like Picman se sviđa ovaj post
    11. #8
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Geroi Vidi poruku
      Odgovorit cu ti ovdje da ne otvaras temu novu.

      Zasto ne bi stvorio prednost nad drugima, a da ta prednost nije tako banalna u očima nekih normalnih, casual igrača? Dosli smo do te razine da se obični čitevi kao što su aim, wh, spread odnosno norecoil vrlo lako primjete, za razliku ako pogledamo unazad 3,4 godine, da to više uopće ne vrijedi pokušat sakrit, ma da i dan danas postoje ljudi, većinom djeca od ne više od 13 godina, koji to koriste baš ono ofirno i njih se kratkim postupkom rješava. No, kad pogledamo ovu takozvanu kompetitivnu CH WAR scenu, tu se stvorila ogromna tenzija među igračima jer više nitko nikome ne vjeruje tko koristi takve modove za desyncanje igrice, a tko ne. Monitor sa više Hz, uzet cu sebe za primjer koji imam 144hz monitor, za GTA koji je veoma star ja ne mogu igrati bez ičega, a da mi igrica zapravo izgleda igrivo. Ja moram koristiti neki mod, u ovom slučaju to je 2.6 samp addon koji mi omogućuje unlockanje FPSa do 144 tako da mogu igrati normalno, odnosno da mi se igrica glatko pokreće, jer onaj tko nije igrao na 144hz vjerojatno ne zna da kad igras igricu na 60fps, a monitor je 144hz to izgleda jako ruzno (u usporedbi sa 60hz monitorom to bi ti izgledalo kao da igras na 25-30 FPSa). SAMP addon je po meni jedini pouzdani mod, i to verzija 2.6, odnosno zadnja verzija, jer prijašnje se isto iskorištavaju u svrhe donošenja prednosti jer neke stvari nisu fixane kao u 2.6. No ovih dana se nece koristiti addon vec ce se koristit modovi kao što su framevigilante, crashes.asi i slični jer igrači znaju da to uveliko desynca igricu i znaju da ne mogu bit tako lako uhvaćeni jer se mnogi igrači ne razumiju u nešto takvo, a ovdje ciljam na igrače koji ne igraju warove stalno i ne VSaju se stalno i nije im to ni u cilju kad igraju na serveru, a dosta takvih igrača je na Admin poziciji i teško da oni mogu nešto napravit po tom pitanju. Igrači koji igraju duže war u zadnjih par godina će razumijet o čemu pričam i razumijet će da takvi modovi donose prednost, ali jednostavno se iskorištava to ne razumijevanje same strukture igrice te se zato i skidaju takvi modovi.
      Po meni je to cheat, a vjerujem i po mnogim drugim igračima ovdje jer igrica nije napravljena po defaultu da igrač piči lijevo desno prebrzo i secka, da se igrač ne uštopa više puta u situaciji gdje bi se svatko uštopao. Nije tako napravljena al nažalost postoje modovi za to, a igrači se izvlače na razlog da im to poboljšava fps da im ide preko 200, a zapravo mogu vidjet samo 60.
      Upravo sam htio spomenuti framevigilante. Jučer sam onako iz dosade upalio neki video kao tipps for samp(nesto tako) i onako za vecinu stvari sam znao, neke gluposti za ammo tamo vamo i onda naidje taj framevigilante i fakat vidim lik pokazuje video kada igra da tim i bez toga. Odmah mi naumpadose ovi neki igrači koji isto tako kada igraju vs/war brze se krecu, pucaju itd. I sam sam probao i mogu potvrditi da donosi prednost. Sad me zanima, zašto kad vec toliko igraca ima to, i mi ostali ne skinemo i svi igramo tako, ili jednostavno svima zabranimo taj mod. Onda bi jedini problem ostali vi sa 144hz jer i vi imate tu prednost u odnosu na nas. Ali hajde jbga niste vi krivi jer imate bolje monitore hahaha.

    12. #9
      Apollo Quadra avatar
      Unbothered.
       
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Nov 2013
      Lokacija
      Virovitica, Hrvatska
      Poruke
      701
      Teme
      39
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      37 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      1180
      Like (dobivenih)
      781
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Pussifer Meowth Vidi poruku
      Upravo sam htio spomenuti framevigilante. Jučer sam onako iz dosade upalio neki video kao tipps for samp(nesto tako) i onako za vecinu stvari sam znao, neke gluposti za ammo tamo vamo i onda naidje taj framevigilante i fakat vidim lik pokazuje video kada igra da tim i bez toga. Odmah mi naumpadose ovi neki igrači koji isto tako kada igraju vs/war brze se krecu, pucaju itd. I sam sam probao i mogu potvrditi da donosi prednost. Sad me zanima, zašto kad vec toliko igraca ima to, i mi ostali ne skinemo i svi igramo tako, ili jednostavno svima zabranimo taj mod. Onda bi jedini problem ostali vi sa 144hz jer i vi imate tu prednost u odnosu na nas. Ali hajde jbga niste vi krivi jer imate bolje monitore hahaha.
      Možda si krivo shvatio/pročitao što je Renko rekao.. Svi FPS Unlockeri koji nisu svrstani pod sekciju onu koju SA:MP Addon 2.6+ koristi su jednostavno "čitevi". Kako se ljudi kreću normalno kada koriste SA:MP Addon 2.6+, a desycano i brže strafeaju kad koriste stariji SA:MP Addon i neki FPSUnlocker? Poenta toga je što nije dobro izračunana matematika u starijim Addonima/FPS Unlockerima za razliku od ovoga novog. Ako nekad probaš sam testirati, vidjeti ćeš da ćeš se isto kretati na SA:MP Addonu 2.6+ nebitno imao ti 1FPS ili 1000FPSa, dok je to na starijima druga stvar. Tamo ako imaš manji FPS jako sporije ćeš strafeati ili ako imaš veliki FPS brže ćeš strafeati. I ne, mi koji igramo na dosta većem refresh rateu nemamo nikakvu prednost

      Što se mene tiče, mogu napraviti video bez problema te usporediti SA:MP Addon 2.6+ i neki stariji sa tim da se vide prednosti starijih Addona. Jedino ako mi više sile odobre...
      Posljednje uređivanje od Apollo Quadra : 25-02-22 at 22:32

    13. Like getdead, Consigliere Bijeli, Ricco_Carozza se sviđa ovaj post
    14. #10
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Aurelio Insigne Vidi poruku
      Možda si krivo shvatio/pročitao što je Renko rekao.. Svi FPS Unlockeri koji nisu svrstani pod sekciju onu koju SA:MP Addon 2.6+ koristi su jednostavno "čitevi". Kako se ljudi kreću normalno kada koriste SA:MP Addon 2.6+, a desycano i brže strafeaju kad koriste stariji SA:MP Addon i neki FPSUnlocker? Poenta toga je što nije dobro izračunana matematika u starijim Addonima/FPS Unlockerima za razliku od ovoga novog. Ako nekad probaš sam testirati, vidjeti ćeš da ćeš se isto kretati na SA:MP Addonu 2.6+ nebitno imao ti 1FPS ili 1000FPSa, dok je to na starijima druga stvar. Tamo ako imaš manji FPS jako sporije ćeš strafeati ili ako imaš veliki FPS brže ćeš strafeati. I ne, mi koji igramo na dosta većem refresh rateu nemamo nikakvu prednost

      Što se mene tiče, mogu napraviti video bez problema te usporediti SA:MP Addon 2.6+ i neki stariji sa tim da se vide prednosti starijih Addona. Jedino ako mi više sile odobre...
      Brt ti meni opucas 5 metaka dok ja 2, i većini ljudi. Al' opet kazem, problem je sada sto vjerovatno ove neke modove sve vise ovih war igraca koristi a izgleda da su dozvoljeni, jer niko koliko vidim nije kaznjen za korištenje tih nizih addona i ovog vigilantea.
      Kod tebe ne znam sta je na stvari jer si jedini lik koji onako puca da sam ja vidio, ali ako nemas nikakvih modova oke sve, mada je ocigledno da imas prednost u odnosu na ostale.

     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •