Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 21 do 30 od 51
    1. #21

      a
       
      Datum pristupanja
      Nov 2010
      Poruke
      793
      Teme
      28
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      3 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      5 min
      Like (kliknutih)
      563
      Like (dobivenih)
      201
      Rep
      Ajde neka mi znanstvenici objasne kako je nastao svemir?(sam prostor,PRVA zvjezda) Rasprava!
      Respect
      Samir Dzananovic
      Armin Dzananovic
      Ajdin Kurtovic
      Anel Bojcic
      Tony Gomez
      Luca Corleone
      Matej Paoli
      Jos Jedan
      Nikki Kontiki
      Nina Wolf
      Lara Fisichela
      Adna Langdab
      Djuro Zerocoolos
      Claude Speed
      Max Cigarett
      Deny Parker
      Edy Carter
      Joe Carbon
      Xavier Black
      Mark Bentley
      Carlos Wattana
      Carassco
      Alex Martinez
      Hora Aychan
      Klara W
      Ratko Mafijas
      Alex Martinez
      Alveus Ward
      Jules Bonnot
      Xavi Wizzard
      Francesco Lombardi
      Tatt Matt
      Ocelot
      Matthew
      Zik)pr0
      Byruka
      ES0
      §

    2. #22
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      55 min
      Like (kliknutih)
      4102
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      Zasto je moralo "nastat" ?

    3. Like AlwayStrive se sviđa ovaj post
    4. #23
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Nema znanstvenijeg videa od ovog;


      Victoria Concordia Crescit

    5. #24
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,101
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      790
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Viclamin Vidi poruku
      Ajde neka mi znanstvenici objasne kako je nastao svemir?(sam prostor,PRVA zvjezda) Rasprava!

      Ajmo napravit vakum, staviti ga u mracnu sobu bez svijetla. Sta imamo u vakumu? Nista. Da li se stvorio svijet iz tog vakuma? Nije. Iz kojeg razloga onda ja trebam da mislim da je tako stvoren i ovaj svijet.

      Desila se eksplozija iz nicega i bum stvoreno sve. Baci bombu, desi se eksplozija, jel se stvori novi svijet? Ne.

      Kako i zasto se iz nicega stvorilo nesto? Jer nesto je moralo postojati. Zasto se isto to ne desi sad. Zasto odjednom pored zemlje ne bude jos jedna zemlja.

      Jel mozes od drveta napravit metal? Jel mozes od plastike napravit zemlju? Jel mozes kupiti pivo ako nemas para? Jel mozes od nicega napraviti univerzume?

      Sad cu ja reci, postojala je jedna djevojka. Igrala se sa klikerima, kad je jednim klikerom pogodila drugi, klikeri su pukli i nastao je svijet. Aj sad povjerujte u to, i zasto necete? Jer zvuci nerealno? A ovo je kao realno da iz jednog praska stvori se sve.

      Sve sto mozemo pricati su teorije. A posto sam vjernik, moram vjerovati da je Bog sve stvorio.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    6. Like AlwayStrive se sviđa ovaj post
    7. #25
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Ajmo napravit vakum, staviti ga u mracnu sobu bez svijetla. Sta imamo u vakumu? Nista. Da li se stvorio svijet iz tog vakuma? Nije. Iz kojeg razloga onda ja trebam da mislim da je tako stvoren i ovaj svijet.

      Desila se eksplozija iz nicega i bum stvoreno sve. Baci bombu, desi se eksplozija, jel se stvori novi svijet? Ne.

      Kako i zasto se iz nicega stvorilo nesto? Jer nesto je moralo postojati. Zasto se isto to ne desi sad. Zasto odjednom pored zemlje ne bude jos jedna zemlja.

      Jel mozes od drveta napravit metal? Jel mozes od plastike napravit zemlju? Jel mozes kupiti pivo ako nemas para? Jel mozes od nicega napraviti univerzume?

      Sad cu ja reci, postojala je jedna djevojka. Igrala se sa klikerima, kad je jednim klikerom pogodila drugi, klikeri su pukli i nastao je svijet. Aj sad povjerujte u to, i zasto necete? Jer zvuci nerealno? A ovo je kao realno da iz jednog praska stvori se sve.

      Sve sto mozemo pricati su teorije. A posto sam vjernik, moram vjerovati da je Bog sve stvorio.
      Argumenti su krivi na više razina, ali dobro, predzadnja rečenica je jedina ispravna, te će se svatko naravno držati svoje teorije. Nema potrebe za omalovažavanjem drugih mišljenja, kada ne možemo sa sigurnošću nešto znati, pogotovo oko ovakvog pitanja.

      Prije bih rekao da je postavljeno pitanje tražilo odgovore koji potvrđuju neku teoriju, pa mogao si onda radije malo pojasniti svoju, umjesto napada na drugu.

      Victoria Concordia Crescit

    8. #26
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,101
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      790
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Mar$el Vidi poruku
      Argumenti su krivi na više razina, ali dobro, predzadnja rečenica je jedina ispravna, te će se svatko naravno držati svoje teorije. Nema potrebe za omalovažavanjem drugih mišljenja, kada ne možemo sa sigurnošću nešto znati, pogotovo oko ovakvog pitanja.

      Prije bih rekao da je postavljeno pitanje tražilo odgovore koji potvrđuju neku teoriju, pa mogao si onda radije malo pojasniti svoju, umjesto napada na drugu.
      Mene zanima na koji nacin je doslo do te teorije.

      Nije mi cilj bio omalovažavati tudje misljenje. Nego razlog zasto se to desilo samo jednom. Zasto se opet ne ponovi. Htjeo sam pokazati koliko to zvuci nerealno.
      Posljednje uređivanje od Carlos Suarez : 11-09-22 at 11:49
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    9. #27
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Mene zanima na koji nacin je doslo do te teorije.

      Nije mi cilj bio omalovažavati tudje misljenje. Nego razlog zasto se to desilo samo jednom. Zasto se opet ne ponovi. Htjeo sam pokazati koliko to zvuci nerealno.
      Teorija velikog praska, kad već baš na nju misliš, ne isključuje postojanje više svemira, no teorija multiverza ulazi u neke druge sfere koje se tiču kvantne fizike, čije tajne sve više otkrivamo. U našem svemiru velikog praska ne može opet biti jer je čitava poanta teorije kozmička inflacija prostora, a s obzirom na inflaciju u posljednjih 13.8 milijardi godina, više nije svemir samo jedna poprilično vruća točka, sve je veći i sve više hladniji. Kao što se jedan čovjek samo jednom rodi, ne može se tokom života opet roditi, već je na putu prema smrti. Ali nitko ne kaže da izvan našeg svemira se ne rađaju drugi svemiri, što možda se događa, možda ne.

      Mi smo bića koja žive u trodimenzionalnom svijetu, ograničeni također s linearnošću vremena, pa sve gledamo kroz to i na taj način si pokušavamo objasniti stvari, no naša ograničenja ne znači da ćemo ikada moći dokazati i potvrditi istinu. Einsteinova teorija relativnosti koja je gotovo sveopće prihvaćena najbolje govori o tome.

      Između teorije koja je s istraživanjem stala prije 2000 godina i onih koje se testiraju i dan danas, ja znam što mi više zvuči nerealno.

      Victoria Concordia Crescit

    10. #28
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 15 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Mene zanima na koji nacin je doslo do te teorije.

      Nije mi cilj bio omalovažavati tudje misljenje. Nego razlog zasto se to desilo samo jednom. Zasto se opet ne ponovi. Htjeo sam pokazati koliko to zvuci nerealno.
      Iskreno , nisam pogledao video od Marcel-a ali msm da znam o cemu se radi i na sto je mislio .

      Ima jedna od 3 glavnih teorija a to je ta da se cijeli svemir ponavlja .

      1. Teorija
      * Svemir je ekspolidrao i siri se sa jednakom brzinom cijelo vrijeme . Tako da se sva materija odaljava i udaljava istom brzinom .

      2. Teorija
      * Svemir se siri ekspazivno ( princip parabole ) sve brze i brze ksto se udaljava .

      3. Teorija
      * Svemir se siri do jedne mjere . Tu izgubi svu svoju energiju kretanja i stane . Nakon stajanja , povlaci ga sila materije opet prema sredini .
      ( Msm da je Marcel mislio na ovu )

      Sa drugim rijecima , ova teorija kaze da se svemir vec nekoliko puta do sada stvorio i unistio u jedno . Sto ima smisla po pravilima kvantne fizike sto mi znamo do sada .

      Iz jedne tocke ( sto mi ni ne mozemo smisliti koliko je malo jer je manje od svega sto znamo ) siri se od eksplozije i sila eksplozije je jaca od sile privlacnosti materije . Sve do onog trenutka kada ta sila privlacnosti ne bude jaca od sile eksplozije ( koja je u tom trenutku 0 ) i pocne se ponovo privlaciti sve do te jedne tocke . I tako milijardima godinama . To je jedna teorija .

      Spomenuo si da u vakumu nema nicega . To nije istina .
      Postoji nesto sto smo mi nazvali " Crna materija " jer nam nije jasna ali vidimo da djeluje . Tako da je " nesto " .
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    11. #29
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,101
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      790
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Mar$el Vidi poruku
      Teorija velikog praska, kad već baš na nju misliš, ne isključuje postojanje više svemira, no teorija multiverza ulazi u neke druge sfere koje se tiču kvantne fizike, čije tajne sve više otkrivamo. U našem svemiru velikog praska ne može opet biti jer je čitava poanta teorije kozmička inflacija prostora, a s obzirom na inflaciju u posljednjih 13.8 milijardi godina, više nije svemir samo jedna poprilično vruća točka, sve je veći i sve više hladniji. Kao što se jedan čovjek samo jednom rodi, ne može se tokom života opet roditi, već je na putu prema smrti. Ali nitko ne kaže da izvan našeg svemira se ne rađaju drugi svemiri, što možda se događa, možda ne.

      Mi smo bića koja žive u trodimenzionalnom svijetu, ograničeni također s linearnošću vremena, pa sve gledamo kroz to i na taj način si pokušavamo objasniti stvari, no naša ograničenja ne znači da ćemo ikada moći dokazati i potvrditi istinu. Einsteinova teorija relativnosti koja je gotovo sveopće prihvaćena najbolje govori o tome.

      Između teorije koja je s istraživanjem stala prije 2000 godina i onih koje se testiraju i dan danas, ja znam što mi više zvuči nerealno.
      Citiraj Prvotno napisano od Tatta Vidi poruku
      Iskreno , nisam pogledao video od Marcel-a ali msm da znam o cemu se radi i na sto je mislio .

      Ima jedna od 3 glavnih teorija a to je ta da se cijeli svemir ponavlja .

      1. Teorija
      * Svemir je ekspolidrao i siri se sa jednakom brzinom cijelo vrijeme . Tako da se sva materija odaljava i udaljava istom brzinom .

      2. Teorija
      * Svemir se siri ekspazivno ( princip parabole ) sve brze i brze ksto se udaljava .

      3. Teorija
      * Svemir se siri do jedne mjere . Tu izgubi svu svoju energiju kretanja i stane . Nakon stajanja , povlaci ga sila materije opet prema sredini .
      ( Msm da je Marcel mislio na ovu )

      Sa drugim rijecima , ova teorija kaze da se svemir vec nekoliko puta do sada stvorio i unistio u jedno . Sto ima smisla po pravilima kvantne fizike sto mi znamo do sada .

      Iz jedne tocke ( sto mi ni ne mozemo smisliti koliko je malo jer je manje od svega sto znamo ) siri se od eksplozije i sila eksplozije je jaca od sile privlacnosti materije . Sve do onog trenutka kada ta sila privlacnosti ne bude jaca od sile eksplozije ( koja je u tom trenutku 0 ) i pocne se ponovo privlaciti sve do te jedne tocke . I tako milijardima godinama . To je jedna teorija .

      Spomenuo si da u vakumu nema nicega . To nije istina .
      Postoji nesto sto smo mi nazvali " Crna materija " jer nam nije jasna ali vidimo da djeluje . Tako da je " nesto " .

      Ma ovako mozemo 24/7 pricati o necemu sta su samo teorije. Isto sto mi zvuci nerealno je 13.8 milijardi godina, na koji nacin su dosli do toga. Tako sto gledamo u kamen?





      Mene sad zanima jedna druga stvar. Koju bi nazvao "Restart". Kako stoji u Svetom pismu poplava je ubila sve ljude, samo su odredjeni ljudi i zivotinje prezivili.

      U raznim drugim drevnim civilizacijama spominje se poplava koja ih je unistila. I mislim da to nije bez razloga.

      Zbog cega metal trune? Zbog vode i vremena. A 90 posto danasnjih gradjevina se pravi od metala. A npr. piramida napravljena od kamena ni voda i vrijeme je nece unistit.

      Sta hocu reci. Kada mi "dosadimo" nasoj planeti Zemlji. Ona nas unisti. Ono sto ostane to su gradjevine koje se sa vremeno uniste. Ali ono sto se nece unistiti su gradjevine od kamena.

      I tako je mozda jedna civilizacija napredovala toliko da mogu izgraditi piramide i razne druge gradjevine za koje se pitamo kako su nastale. Mozda su otisli u svemir i tamo zive. Razne grobnice i kosti koje se nalaze, mozda su od njih. Jer ne znamo kako su izgledali. Mozda su svaki put ljudi i zivotinje drugacije stvarani, mozda se sve to radi kako bi stvorili savrseno bice.

      Mozda sam Bog trazi savrseno bice, savrsenu zivotinju. Mozda svaki put pravi drugaciju planetu, sa drugim resursima.

      Bog ili sama Zemlja, su u potrazi za savrsenstvom. Sta kazete na to?
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    12. #30
      bedenix avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2011
      Lokacija
      Hrvatsko Zagorje
      Poruke
      1,461
      Teme
      110
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      5 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      328
      Like (dobivenih)
      273
      Rep
      Meni osobno je glupo vjerovati u nekog Boga, koji Bog je stvorio sve? Ciji bog? Ako je tako jel trebamo zivjeti prema pravilima zapisanim u svetim knjigama, ako da, cije cemo knjige i price slusati?

      Jednostavno mislim da postoji previse vjera da bi to bilo istina i lakse mi je vjerovati da je sve nastalo iz eksplozije nego da je neki covjekoliko bice stvorilo sve i od tada ga vise nikad nema.


      "Audentis fortuna iuvat"

     

     
  • Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •