Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep

      Kuroshitsuji II (2010.)


      Kuroshitsuji II



      Summer 2010

      Tip Anime: TV
      Epizoda: 12
      Studio: A-1 Pictures
      Izvor: Manga
      Žanrovi: Action, Comedy, Supernatural, Demons, Historical
      Rating: R-17



      Synopsis:



      Druga sezona Black Butlera počinje predstavljanjem novog lika, Alois Trancya. Mladog nasljednika bogastva porodice Trancy. Iako se sada u eliti društva, ovaj čudni momak je prošao pakao. Kidnapovan, iskorištavan na sve načine pa i na seksualne, uspio je pobjeći.

      Ali mnogi misle da Alois opšte nije Trancy, evidentno je da je bio mučen, ali odakle je potekao i ko je zapravo je misterija. Naravno da nešto nije uredu je Aloisev batler koji posjeduje nadnaravne moći i zapravo je demon.

      Ciel i Sebastian će uskoro upoznati ovaj dvojac, Ciel će upoznati napokon nekog ko je imao život kao i on, i primoran bio da dadne dušu demonu. Ali Alois je možda najveći demon ove priče, iako je samo momak.


      Glavni likovi:



      Sebastian Michaelis


      Sebastian želeći spasit Ciela potražit će pomoć u Vili Trancy, ali ubrzo shvata da nešto nije uredu.


      Phantomhive Ciel


      Ciel će napokon naići na protivnika ravnom njemu.


      Alois Trancy


      Dečko koji ima kao i Ciel mučnu prošlost, nije imao roditelje, ali je imao mlađeg brata sa kojim je preživljavao na ulici. No jednog uzašnog dana, svi u selu su pobijeni, kao i njegov mlađi brat. Nakon toga je poslan u bordel u kojem je prodavao tijelo starijim muškarcima. Ipak inteligentan i snalažljiv iz tih uzašnih momenata uspjeo je izvući najviše i prevariti bogatog čovjeka da je Alois njegov rod. Tako je došao do bogastva, ali ne i do sreće, jedino što je u životu je htjeo da ga neko voli istinski, ali osim njegovog brata, niko ga nije tako volio, to očekuje od Demona, ali Demoni ne znaju šta je ljubav. Kao i Ciel, Alois je potpisao ugovor sa Demonom.


      Claude Faustus


      Claude je sluga Aloisa ali i budući vlasnik Aloiseve duše po ugovoru. Postaje opsjednut Cielom, jer njegova duša nije okoljana kao ona u Aloisa. Njegov nadimak je "Spider" što ima značenja, kada shvatimo da je Alois predstavljen kao leptir, a Trancy porodica ima logo paukove mreže.




      Vaš komentar:



      Druga sezona ima orginalnu priču i za razliku od Mange, druga sezona završava priču svoju ovom sezonom. Nekima se ovo opšte nije svidjelo, ali mnogi obožavaju ovu Sezonu. Kraj je meni barem bio odličan, a Alois, meni kao ljubiteljici Yaoi Ai Baitova je savršen lik, mnogo je u ovoj sezona takvih scena koji nagovještavaju na Aloisove osjećaje prema istom spolu. Ciel i Alois su baš slatki zajedno. Sadističan, tragičan, sladak, Alois i jeste u ovoj priči leptiru zarobljen u paukovoj mreži.



      Vaša ocena: 8.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList

      I prefer to have my nightmares with open eyes

    2. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    3. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Pogledao Anime, procitao mangu.

      Moram reci da sam bio razocaran kada sam shvatio da Aloisa nema u mangi. Specifican karakter, vjerovatno i dosta kontrovezan zbog njegovih, hajmo reci seksualnih provokacija prema drugim likovima. Ne mislim da je to fan service, vise mislim da je to confort zona Aloisa i uloga u kojoj se osjeca nadmocnijim od ostalih. Mislim ipak je kao djecak bio rob u pedobordelu. U pocetku je bio pravo deriste, ali ima nesto sto sam zavolio u tom liku, narucito kada se njegova prica zavrsi.

      Kraj Anime je odlican, ali sukob koji je doveo do kraja mi nije nesto. Sa druge strane Manga umjesto ovoga ima jedan dobar Arc, Ciel kao aristrokata i neko plave krvi krece u skolu po prvi put, naravno da istrazi nestanke ucenika po zadatku.

      Volio bi i da nastavak Mange dobije adaptaciju, ali i Black Butler II je dobar.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •