Ferari predstavio novi bolid – mršavi F1-75


Ferari je danas predstavio svoj novi bolid F1-75, koji će verovatno biti "
lansiran" već sledeće nedelje na stazi "Katalunja" u Španiji, uz verovatno još neke sitne promene.

Ekipa iz Maranela skinula je svečani plašt za svog novog bolida, za vreme digitalne promocije u kojoj su učestvovali Šarl Lekler i Karlos Sainc.Budući da većina timova očajnički želi da sakrije svoje bolide do poslednjeg trenutka, ovakva „
ful“ prezentacija, predstavljala je iznenađenje za mnoge.

Ferari je prikazao svoj „
vitki“ bolid, na kojem su jasno vidljivi detalji koje nalažu nova pravila, specijalni dizajn bočnog dela automobila i na vrhu rashladni uređaj.Osvanula je i nova boja, Ferari će biti crni i crveni ove godine u Šampionatu Formule 1.„Ovo je važan dan za nas, predstavljanje novog F1-75“, izjavio je šef tima Matija Binoto. „Uzbuđen sam“!„Sve smo uložili u ovu godinu, radili smo hrabro i odvažno, imali dobar tim ljudi, prepun snage. Suočili smo se sa izazovima i inovacijama i verujem da smo im dorasli.“Ekipa će ponovo izaći na stazu sa tandemom Lekler – Sainc.„Ova sezona će biti jako važna za ekipu i nas vozače“, kaže as iz Monaka. „Šansa je velika, baš kao i očekivanja“.Njegov kolega, Španac Sainc, izjavio je kako je „više nego spreman za ovu sezonu“.„Prošla godina je za mene bila sjajna, naučio sam kako tim funkcioniše i prilagodio se kompletnom ambijentu. Sada je vreme da se ekipa podigne na jedan viši nivo, da nastavimo naš napredak“.Novi Ferarijev bolid, već je privukao pažnju svih ljubitelja Formule 1, ali i bivšeg asa popularnog „Crnog konja“, Francuza Žana Alezija.„Stvarno je čudo koliko je automobil uzak. nadam se da će ići brzo kao i Red Bull i Mercedes“, rekao je Alezi za francuski „Kanal plus“.