The Last Mercenary (2021)




Žanr: Akcija, Komedija,


Redatelj: David Charhon


Producent: David Charhon, Ismaël Sy Savané


Glavne Uloge Glumci: Jean-Claude Van Damme, Eric Judor, Miou-Miou, Alban Ivanov, Assa Sylla, Samir Decazza, Michel Cremades


Zemlja: France


Trajanje filma: 1h 50min


Datum izlaska: 30.07.2021






Richard Brumère (Jean -Claude Van Damme – Bloodsport, Univerzalni vojnik itd.) bio je iskusni tajni agent koji je radio za francusku vladu. Imao je izvanbračnog sina po imenu Archibad “Archie” (Samir Decazza) koji je živio u Francuskoj pod zaštitom vlade. Međutim, kad je prenapeti birokrat Alexandre (Alban Ivanov) nešto učinio, zaštita je ukinuta i Archie je postao meta operacije koju je vodio zapovjednik Jouard (Patrick Timsit).
Uz pomoć Archiejeve susjede Dalile (Assa Sylla), Richard i Archie prošli su kroz grad Pariz izbjegavajući zarobljavanje od vlade, kao i neke osobe koja se lažno predstavljala s Archiejem koji je imao vlastiti plan.









Ovdje je glavni fokus bio interakcija između Van Dammea, ovog nevjerojatnog tajnog agenta koji nikada nije morao razgovarati sa svojim otuđenim sinom, što je rezultiralo vrlo neugodnom situacijom kada su se upoznali. Osim toga, Aleksandrov lik bio je samo tip gdje ste se mogli nasmijati zbog njegovog blesavog izraza lica. Osim toga, došlo je do iznenađujuće šokantnog smiješnog obrata vezanog za zapovjednika Jouarda. Ostatak glumačke ekipe poput Érica Judora i Valérie Kaprisky
odradili su svoj posao pristojno. Oh, bilo je jedno pojavljivanje poznate francuske glumice po imenu Miou-miou (ona je višestruka dobitnica nagrada César Awards-France National Film Award) kao jedan od Richardovih starih kontakata.


Nesto za kraj

Sve u svemu, ovo je bio film koji mi je dovoljno dao ono što mi je trebalo, tu i tamo neku komediju i malo smijeha. Bilo je još dovoljno drame i iznenađujućeg zaokreta na kraju koje nisam očekivao. Oh, opet je postojala kreditna scena na sredini i na kraju, samo iz zabave, a ne da previše razmišljam. Dakle, ako želite pogledati ovakvu akcijsku komediju iz Francuske (u ovom se filmu snažno osjetio europski stil, kao kad sam gledao te TAXI filmove), s Van Dammeom u 61 -oj godini u borbi protiv loših momaka u ulozi akcijske komedije i Imajući smiješnih trenutaka, onda biste mogli pokušati.



Izvor:https://www.recenzijefilmova.com/