Stojanka Novaković - Stoja


Stojanka Novaković - Stoja (Zrenjanin, Srbija, 4. lipnja 1972.), je popularna srpska turbofolk pjevačica.


Osnovnu školu završila je u Perlezu, a srednju školu u Zrenjaninu. Smisao za pjevanje je pokazivala od malih nogu, a talent je naslijedila od oca Milana. U školskom zboru je pjevala prvi glas. Profesionalno se je počela baviti pjevanjem u 26-oj godini. Na estradnoj folk sceni svojim pojavljivanjem izazvala je pravu pomutnju. Svojim stasom i autentičnim glasom bila je odmah zapažena te izdaje svoje prvi album simboličnog imena Kako je meni sada. Ubrzo je usljedio drugi album Čiki, čiki koji je definitivno Stoju lansirao u vrh turbofolk scene. Stoja je danas vrlo uspješna pjevačica s velikim brojem obožavatelja diljem bivše Jugoslavije te je dobitnica brojnih glazbenih nagrada i trofeja. Najveći hitovi u njenoj karijeri su Samo, Evropa, Mesec sija, Moje srce ostariti ne sme, Starija, Dijamanti, Do gole kože, Potopiću ovaj splav, Da li si za seks, Bela ciganka, Ola, ola i druge. Pjesma Bela ciganka je postigla veliki uspjeh, postala je popularna širom Balkana, a pjeva se i na svadbama. Stoja je bila član Granda od samog osnutka i sve svoje hitove je izdala za njihovu produkciju, ali je odlučila promijeniti izdavača te je album Nije da nije izdala za BN Music koji se nalazi u Bosni i Hercegovini. Trenutno živi u Beogradu u svojoj kući na Bežanijskoj kosi.


DISKOGRAFIJA


Singlovi (od 2011.)


1.Revolucija


2. Bela ciganka


3. Takvog dečka hoću ja


4. Ola, ola


5. Lila, lila


6. Kao ovde nigde nije


7. Ponovo


8. Ko preživi neka priča


9. Samo jako feat. Relja & Coby


10. Bomba


11. Ne treba mi život


12. Čista hemija feat. Coby


13. Ko bi rekao feat. Kija Kockar


14. Idi mami pa se žali


15. Žena s Balkana feat. Mimi Mercedez


16. Svet se vrti oko nas feat. Mimi Mercedez


17. Taki, taki


18. Neka pati feat. Milan Milošević


19. Ostani tu


20. Aj chiki, chiki feat. Ludi Srbi


21. Lice


22. Hera


23. Dum, dum



Izvor: Wikipedia