Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Električni automobili

    Glasači
    23. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da, odobravam električne automobile.

      15 65.22%
    • Ne, neodobravam elektične automobile.

      8 34.78%
    Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8
    1. #1
      Shakespeare avatar
      .
       
      a
       
      Datum pristupanja
      May 2012
      Lokacija
      Otok
      Poruke
      6,349
      Teme
      254
      CHB
      50
      Spomenut(a)
      118 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      31 min
      Like (kliknutih)
      2925
      Like (dobivenih)
      1898
      Rep

      Električni automobili

      Svi znamo da živimo u dobu gdje već polako počinju prevladavati Električni automobili.. Od Tesle, VW, Nevere i ostalih.
      Želim čuti koja su vaša mišljenja oko istih automobila, da li odobravate iste? Ili pak još uvijek vjerujete dizelu ili benzinu?
      Veliki problem kod današnjih električnih automobila je taj usljed prometne nesreće ili samog zapaljena je potrebno 11.000 litara vode da se ugasi, zna otiči i daleko više od toga.

      Kakve je vaše mišljenje o istima, da li ih odobravate ili pak ne?

      Kod:
      Vaše iskustvo s električnim automobilom?
      Da li bi ste ikada kupili električni automobil?
      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja?
      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila?
      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti?
      Koje su prednosti E auta ?
      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?
      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?

      Posljednje uređivanje od Hawk : 05-02-22 at 07:53


      S.W.A.T - Corporal

    2. Like Tatta se sviđa ovaj post
    3. #2
      Ivan Kedy avatar
      Mia San Mia
       
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Mar 2014
      Lokacija
      Sendling-Westpark, München
      Poruke
      1,560
      Teme
      166
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      23 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      966
      Like (dobivenih)
      572
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom ?
      Nemam iskustva s električnim automobilima, ali već druže vrijeme pratim tržište istih.

      Da li bi ste ikada kupili električni automobil ?
      Vrlo vjerojatno u budućnosti ću biti prisiljen na takav izbor, jer za jedno 10-15 godina električni automobili će biti standard i neće biti alternative.Motori s unutarnjim izgaranjem biti će prošlost.Naravno govorim o kupovini novih auta.Polovne aute s motorima će biti teško istisnuti s tržišta u narednih 30 godina najmanje jedino ako ne uvedu ogromne poreze ili cijene goriva pa tako prisile ljude da se prebace na struju.

      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja ?
      Današnji el. auti su apsulutno nezgodni za duža putovanja bez obzira na mrežu punionica koja je već sada dosta razgranata diljem Europe i činjenicu da se svakim danom proširuje.Glavni problem za duži put danas i nije toliko mreža punionica koliko je vrlo ograničeni kapacitet baterije.Tehnologija mora napredovati i kad naprave bateriju da se njome može proći par tisuća kilometara bez zaustavljanja onda će i takvi automobili postati više primamljivi za potencijalne kupce.Do tada kao najbolju alternativu za one koji žele "long range" a pritom struju preporučujem hybridne automobile koji imaju i bateriju i spremnik za gorivo, doduše duplo manji nego u klasičnom benzincu ili dizelašu ali opet dovoljan da posluži kad u bateriji nestane struje kako bi se put mogao nastaviti neometano.

      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila ?
      Autopilot je vrlo korisna stvar koju imaju i mnoga vozila s klasičnim motorima.Međutim treba ga koristiti s oprezom.Koliko god autopilot bio pouzdan i siguran, opet mi ljudi upravljamo njime i po potrebi uključujemo/isključujemo i interveniramo ukoliko dođe do nečega.Smatram da tehnologiju svakako treba iskoristiti do maksimuma kako bi vožnja bila što je moguće više ugodnija, ali i biti oprezan jer ipak je to računalo i sustav koji upravlja autom.

      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti ?
      Zasigurno da, ali trenutno smo u prijelaznoj fazi.Euro 7 norma motora koja će nastupiti uskoro još uvijek neće u potpunosti eliminirati klasične motore, dok već od Euro 8 norme to možemo očekivati.Prema tome smatram da će tamo otprilike s EURO 8 normom proizvođači napraviti baterije s punom većim kapacitetima ili baterije s postojećim kapacitetima koje bi bilo moguće napuniti od 0-100 % za duplo manje vremena nego što je potrebno sada.

      Koje su prednosti E auta ?
      Najveća prednost e-auta sigurno je to što manje zagađuju okoliš, ali samo pod uvjetom da se stare baterije od takvih automobila skladište i uništavaju/dalje prerađuju na propisani način.U protivnom se postiže kontra efekt.Imamo aute koji ne zagađuju okoliš, ali s druge strane tone starih baterija koje opet to čine.Začarani krug.Kao drugu prednost istaknuo bih relativno niske troškove struje u odnosu na gorivo.Općenito smatram da je kupovina auta na struju u današnje vrijeme pogodna za one kojima je potreban jedan štedljivi auto isključivo za gradsku vožnju i manje udaljenosti.

      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?
      Smatram da je upravo mogućnost prelaženja veće udaljenosti bez višesatnog zaustavljanja radi punjenja baterije, glavna prednost auta s klasičnim motorima.

      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?
      Naša infrastruktura još uvijek nije spremna i daleko je od još od toga da bude spremna za potpunu elektrifikaciju prometa.Razvijene zemlje zapada već odavno imaju razgranate mreže punionica pa čak ni one još nisu u potpunosti spremne na e revoluciju.Baš kao što sam prethodno i napisao predviđam za najmanje 10-15 godina el. aute kao standard i jedini mogući izbor prilikom kupovine novih automobila, a do tada će i prometna infrastruktura uznapredovati.
      Posljednje uređivanje od Ivan Kedy : 05-02-22 at 14:35

    4. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    5. #3
      Paul avatar
      :)
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      8,026
      Teme
      909
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      187 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      3813
      Like (dobivenih)
      3683
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom? U firmi gdje radim imamo električnu Hyundai Konu 2020(kupljena nova prije 8 mj.) te imam s njom pređenih cca. 5 tisuća km
      Da li bi ste ikada kupili električni automobil? Ne mogu reći nikada, ali za sada nebih definitivno.
      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja? I jesu i nisu. Električno vozilo se na duža putovanja isplati kao i na kraća u što sam se osobno uvjerio. Pošto živim u Hrvatskoj i tu sam i vozio to električno vozilo, rekao bih da je premalo električnih punionica obzirom koliko je automobila na cesti uzevši u obzir da je sezonski puno više takvih vozila. Imate vozila koja imaju domet od 100-200km do vozila koja imaju po 400-500km domet. Konkretno vozilo koje sam ja vozio ima domet otprilike 400km, ali to naravno ovisi o tome koju jačinu ventilacije ćete upaliti, o tome radi li klimatizacija, grijanje sjedala, volana te slične stvari koje crpe struju vozilu pa se onda uz te neke potrošače spusti i do 300km. U mojoj konkretnoj situaciji, put od 250km sa klimom je pređen za nekih 3,5h obzirom na stojanje da se auto napuni jer se auto nikad ne ostavlja do kraja pun nego se puni čim je ispod 50%, a postoji mogućnost. U tih 3,5 sata je voženo po ograničenju, stalo se odmoriti i pojesti nešto te je utrošeno 0kn struje ("goriva") jer je auto punjen na javnoj brzoj punionici, a nakon toga nadopunjen na autocesti što znači trošak puta 0kn neuključujući cestarinu.
      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila? Autopilot kao autopilot, dobra stvar u određenim situacijama kada je potreba.
      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti? Da, definitivno
      Koje su prednosti E auta ? Manje zagađenje okoliša, mirnija vožnja uz manje buke, manja potrošnja u usporedbi s dizelašom/benzincem
      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ? Zvuk, osjećaj vožnje, jednostavno smo navikli na ovakva vozila i neobično je voziti električni auto gdje se čuje samo zujanje
      Da li su nase ceste spremne na E Aute ? Trenutno ne, ali vjerujem da će se to promjeniti kroz par godina.

    6. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    7. #4
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom?
      Vozio sam jednog Teslu od prijatelja . Model 3 ako se ne varam .
      Brz ( oko toga nema dvojbe ) ali iskreno , jeftin .
      Unutra sve tvrda plastika ( jeftina ) i sve kucka , skripi i slicno ...
      Ocekivao sam malo bolji zavrsni kvalitet za taj novac .

      Da li bi ste ikada kupili električni automobil?
      Trenutno bi rekao ne .
      Ja sam mehanicar tako da se oko standardnih auta koliko-toliko razumijem ali oko elektricnih ... no .
      Moj uvijet , da kupim elektricno auto bi bio da to auto moze preci sa jednim punjenjem barem 1 000km kao moje auto na unutarnje zagaranje .
      Sa time , da to punjenje ne smije biti duze od nekih 20-ak minuta .
      Tek onda , bi mozda razmisljao o kupovini E Auta .

      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja?
      Nisu .
      Ako nisi na brzoj punionici , onda cekas i preko 3h da ti se auto napuni , i to tako svakih 400 km okoprilike .
      Definitivno ne . Za ta 3h cekanja ja prijedjem barem 300 km . Gubljenje vremena .

      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila?
      Prema trenutnoj situaciji , ja bi to zabranio .
      To auto da moze samostalno voziti ( autopilot ) ono mora tocno i jasno ocitavati prometne znakove , crte , situacije ... itd itd .
      To je na nasim prometnicama nemoguce . Nase prometnice nisu pravite za to .
      Da ne pricam o prometnicama bez crta ili bilo kakvog znaka .
      Ja sam tu protiv . Vozac mora upravljati vozilom i on mora biti svjestan svojih postupaka , ne neki programirani kompjuter .

      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti?

      Da . Msm da hoce ali bojim se da ja to necu doziviti .

      Ima jedan koncept / ideja koju sam cuo da je na razmisljanje .
      Da kada dodjes sa svojim E autom na punionicu , ti se ne prikljuci auto na punjenje vec , da ti se vadi baterija i stavlja nova puna .
      Kao da kupujes bocu plina . Praznu bocu vratis , novu puno kupis i vozis dalje .
      Naravno , za takav koncept treba i napraviti te " pumpe " i te aute da se to moze sto brze izmjeniti , jer ... smisao je smanjiti vrijeme cekanja dok se auto ne napuni .
      To mi zvuci kao neka ideja sa potencijalom .

      Koje su prednosti E auta ?

      * Brzina/snaga
      * Manje zagadjenje okolisa ( ako ne pricamo o odlaganjem baterija i njihove proizvodnje )
      * Puno manji porez na registraciji ( kolega je platio 90€ za narednih 10 godina poreza )
      * Ne kvari se . Ili radi ili ne ... a vjerujte mi da radi 10 godina bez problema .
      ...

      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?
      * Strast koju dozivljavaju auto-moto ljubitelji
      * Auto se napuni za max 2 minute na pumpi
      * Sa jednim punjenjem predjes preko 1 000km
      * Kada bi se takvo vozilo moralo reciklirati , ne bi gotovo nikako ostetilo okolis ( osim akumulatora a to je sastavni dio E Auta )
      ...

      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?
      Nikako . Premalo brzih punionica , lose oznacene za bilo kakav oblik autopilot-a ...
      Ne , definitivno ne .
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    8. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    9. #5

      https://youtu.be/o3yQ3VtvYwA
       
      Datum pristupanja
      Sep 2012
      Lokacija
      TZ
      Poruke
      6,359
      Teme
      288
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      44 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      2336
      Like (dobivenih)
      2765
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom?

      -El automobili kao i svaka stvar na svijetu ima svoje prednosti i mane. Meni najupadljiviji nedostatci jesu same baterije auta koje su izuzetno skupe u slučaju kvara, druga stvar jeste da el auto ne proizvodi apsolutno nikakav zvuk što je opasnost za pješake i druge učesnike u saobraćaju a sa druge strane nemaš taj feeling da voziš auto (bar ja volim da slušam zvuk mog V6 motora ������), treća stvar jesu punionice bar za naše područje u BIH, imamo svega par punionica u najvećim gradovima. To je nedovoljno za širu primjenu el automobila. Zadnju stvar bih stavio samu cijenu auta koja nije baš pristupačna, bar za sada. Prednost je smanjeno zagađenje i mislim da je to budućnost autoindustrije.

      Da li bi ste ikada kupili električni automobil?

      -Sa trenutnom situacijom i izborom ne.

      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja?

      -Ne, oduzima previše vremena na punjenje, i druga stvar je da morate isprogramirati cijelo putovanje, koliko voziti, gdje puniti itd.

      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila?

      -Iskreno nisam zagovornik toga ali nemam ništa protiv, ali treba još da napreduje ta tehnologija i da se usavrši da bi dostigla svoju funkciju i praktičnu primjenu.

      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti?

      -Sigurno da hoće.

      Koje su prednosti E auta ?

      -Jedina stvar ali najbitnija je smanjenje zagađenja. Ipak treba misliti na majku Zemlju

      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?

      -Jednostavnija primjena, uživanje za ljubitelje auta itd

      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?

      -Hahah nisu spremne ni za naftaše realno


    10. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    11. #6
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      56 min
      Like (kliknutih)
      4101
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom?
      - Osobno nemam nikakvo.

      Da li bi ste ikada kupili električni automobil?
      - Nikada ni trenutno a ako bog da ni u buducnosti.

      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja?
      - Pa ne bi rekao. Mogu manje preci u komadu nego normalni automobili. Nekako je to sve brzo napravljeno i mislim da nije ni izrealizirano kako spada.

      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila?
      - Nista ovo, autopilot se treba koristit u jednoj svrsi a to je u avionu da ako trebas napravis malu pauzu ako trebas i ako si iznad oceana gdje se ne mozes zabiti u nista.. Na cesti previse nepoznanica dobivas... Tu ce ti izletjeti lik sa autom, tamo ce ti zenska na biciklu, u sred nicega ces pokupiti srnu.. Bolje imati dvije ruke na volanu u svako doba dana i noci.

      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti?
      - Cisto sumnjam u skorije vrijeme.

      Koje su prednosti E auta ?
      - Iskreno ja vidim vise mana nego prednosti.--
      Ovi automobili uopce nistu "toliko" cisti naspram ovih trenutnih, ovaj tip struje se dobiva na dosta prljavi nacin, mozda ti ne isputas plinove sa tim automobilom ali gledaj tvornice i rudnike koje ostavljaju iza sebe.
      Automobili uopce nisu toliko sigurni za promet i sudionike u istome. Dosta su tihi sto ih nekad cini nedovoljno glasnima da bi ti mogao reagirat.. Pricam o tome jer ja osobno nisam cuo elektricni caddy sto dostavlja hranu po gradu, pa eto skoro me udario jer nisam obracao dovoljno paznje a kad ti cujes da tamo neki motor vristi, ti mozes okrenit glavu na vrijeme.
      Cijela ta industrija mi se cini slabo realizirana i vise se gleda na "ocuvanje okolisa" nego na funkciju istih, nekad ti ne mozes izdvojiti vrijeme da punis tu bateriju kao sto mozes izdvojit pet minuta da natankas auto i nastavis svoje putovanje.
      Sve ce biti dobro kad avion bude od Londona do Tokya mogao izdurat ili kamion 8 sati rada ili po cestama u Aziji i drugim malo "nezgodnim" dijelom planete.
      Ovo je po mom misljenju realizirano tek za aute da tvornice odredjenih marki pozure u izradi svojih prvih elektricnih auta.
      Kako god bilo, ja na cijeli taj sistem gledam kao "roba s greskom".
      Eh sad, ocemo li morat u skorijoj ili daljnjoj buducnosti posjedovati jedna od auta ? Vjerovatno da...

      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?
      Od tocke A do tocke B bez problema.
      Realnije je sigurniji za promet...
      Odlaganje auta je jednostavnije i prihvatljivije za okolis.

      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?

      Ne.

    12. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    13. #7
      Picman avatar
      Stop! Or my mom will shoot!
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2016
      Lokacija
      Čakovec
      Poruke
      1,665
      Teme
      107
      CHB
      350
      Spomenut(a)
      42 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      881
      Like (dobivenih)
      598
      Rep
      Vaše iskustvo s električnim automobilom?
      - Iskreno nisam ga nikad vozio, nisam imao prilike. Imao sam ga prilike gasit, pa se mogu na tu temu osvrnut. Istina, ti auti se jako teško gase
      bilo je potrebno jako puno količinski vode da ga ugasimo do kraja, no same baterije su još uvijek tinjale i nakon sat vremena što smo auto ugasili.
      To i je zapravo najveći problem na tim autima - baterije. Druga stvar, mene zanima što će se desiti sa tim baterijama kad im jednom "dođe kraj". Gdje će se skladištit i zbrinjavat? To je zapravo najveće pitanje povodom toga.


      Da li bi ste ikada kupili električni automobil?

      - Trenutno posjedujem novi auto i prilikom odabira i kupnje nisam ni pomislio da uzimam električni auto
      Mislite da današnji električni automobili jesu dobri za duga putovanja?
      - Za duga putovanja vjerovatno je, možda je najekonomičniji način, problem je to što još po hrvatskoj nema toliko punionica za električne aute. Ima ih tek nekoliko, pa možda to malo utječe na odabir električnog auta i putovanja po Hrvatskoj.


      Vaše mišljenje o "Autopilotu" Električnih vozila?

      - Ja sam mišljenja da je to najveća glupost koja se mogla ubaciti u autu. Ako si u autu i voziš, onda vozi. Ako ti se spava, stani i odmori. Nikakvi auto piloti, to može samo dovesti do nekih nezgoda, nesreća itd. Ipak je to elektronika, a ona može zakazat u svakom trenutku. Pa i pisalo se nedavno da je upravo zbog toga jedna ili dvoje osobe poginule u Tesli, jer su koristili autopilot i zabili se u drvo. Moje mišljenje da u autu ruke uvijek moraju biti na volanu.

      Mislite da će električni automobili moći dostizati i puno veće udaljenosti?

      - Neki dan sam čitao da upravo Mercedes napravio vozilo na struju koje će dostizat jednim punjenjem i do 1000km, tako da već su zadovoljili neku normalnu kilometražu za dugo putovanje bez stajanja za punjenje.

      Koje su prednosti E auta ?

      -Kratko rocno gledano: ekonomičnost, brzina, nema buke u autu, dok bi kao mane naveo: izuzetno teško gašenje istih, više se "zapale" nego auti sa motorom, i najveći problem je zbrinjavanje baterija kad im jednom dođe kraj.

      Koje su prednosti auta na unutarnje zagaranje ?

      -Znaš da gorivo možeš natočit na svakoj benzinskoj, u bilo kojoj zemlji, ima onaj zvuk motora po kojem kad se promjeni uvijek znaš da nešto ne valja i da treba ici gledat.

      Da li su nase ceste spremne na E Aute ?

      - Ceste ko ceste, nisu baš najbolje a nisu ni najgore. Za neku jurnjavu i nisu baš, no za namjestit kamenac u bubregu preporucam staru cestu od Zagreba prema Splitu.

      Mojih Iskrenih 20: KLICK


    14. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
    15. #8
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      259
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep
      Rezultati ankete:

      65.22% (15) vas je glasalo da odobravate električne automobile.
      34.78% (8) vas je glasalo da neodobravate električne automobile.

      Hvala svima što su sudjelovali u ovoj anketi, uskoro nova.
      Shakespeare / Bozic

    16. Like Shakespeare se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •