Jedine superheroj filmove koje sam gledao su Batman i Spiderman.

Batman mi je omiljeni, zbog tona filma, zbog izgleda Gothama i zbog dobro osmisljenih Villiana. Cak i one stare Batman filmove volim pogledati.

Marvel i taj njihov univerzum nikako ne pratim, nit planiram. Nije za mene, superheroji i te pizdarije. Isto kosto neko kaze "Anime je za djecu", tako i ja kazem da su ovi filmovi za djecu i tinejdjere. Ozbiljne tematike nema tu, nit nekog shok faktora, no isto kao sto neznalac ce rec za Anime da su nesto djecije, tako sam i ja neznalac za ove filmove, mozda su OK, ali me ne zanimaju. Ja uzivam u pricama gdje su glavni likovi losi ljudi, a u superherojskim filmovima se idalje dosta osjeti losa vs dobra strana, a ja volim sivilo izmedju. Nisam gledao Avangerse, mada moram priznati da je Thanos jedan od bolje uradjenih likova, barem ono sto sam vidio.

Ako moram birati, birao bi DC, ali kao sto sam rekao ne pratim te filmove. Mislim da su imali prije par godina neko zlatno doba, a sada su dosta u opadanju, doce neki novi poluzanr i zavladati biznisom.