Soldić nokautirao KSW-ovu legendu u meču karijere i postao prvak



Najbolji hrvatski MMA borac Roberto Soldić pobijedio je legendarnog Mameda Khalidova i već ranije osvojenom pojasu iz velter kategorije dodao pojas prvaka srednje kategorije u KSW-u.
Khalidov je u profesionalnoj karijeri do ove subote bio ostvario 35 pobjeda, sedam poraza te dva neodlučena meča, a Soldić je protiv borca koji je u KSW-u gotovo od samog početka i koji je od 2007. do 2017. imao niz od 20 uzastopnih borbi bez poraza u toj promociji ušao u meč s omjerom 19:3 u MMA-u. Samo u ovoj sezoni u KSW-u startao je pobjedom i porazom, a onda upisao šest vezanih slavlja i stigao do prilike za meč karijere.
Iskoristio ju je na najbolji mogući način i pobjedom u borbi koju su u KSW-u nazvali "jednom od najvećih u Europi" stigao do željenog pojasa.

Agresivan start

Oba su borca agresivno krenula od prve sekunde, jakim udarcima nogama u noge i tijelo. Soldić je djelovao vrlo koncentrirano od samog starta, spreman na eskivažu opasnih pokušaja iskusnog Khalidova i brzu kontru kojom će mu napraviti štetu. Manji problemi pokazali su se u sredini otvarajuće runde, kad je branitelj pojasa srušio hrvatskog borca na parter, no ne i uspio ondje mu ozbiljnije zaprijetiti.

Nezgodan udarac i prekid

Udarci nogama obilježili su početak i druge runde u kojoj je Soldić srušio Khalidova, zauzeo gornju poziciju i udarao ga laktom prije no što je ustao te ga nastavio kažnjavati udarcima nogom. Jedan takav odsjeo je nezgodno i na bolno mjestu njegova suparnika, zbog čega je borba nakratko zaustavljena.
Dulji prekid uslijedio je ubrzo i nakon njega je meč prekinut. Soldić se nastavio dobro kretati, vršiti pritisak i braniti se od udaraca iskusnijeg borca, a onda u jednom trenutku i iz kontranapada lijevim krošeom poslati Khalidova na parter i upisati pobjedu u najvećem meču svoje karijere.
"Nisam iznenađen, vjerujem u svoje ruke, hrvanje i kondiciju. Mamed je legenda i bit će legenda zauvijek. Hvala mu na borbi. Trenirao sam svaki dan i to iznimno jako. To je moj život. Vjerujem u sebe, poznajem ovu igru, imam samopouzdanja i tko god je ispred mene, za njega sam veliki problem", rekao je Soldić nakon pobjede.

Izvor: Klik