Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Jeste li već trgovali kriptovalutama?

    Glasači
    45. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da

      10 22.22%
    • Ne

      10 22.22%
    • Nisam, ali planiram

      10 22.22%
    • Nisam, niti namjeravam

      15 33.33%
    Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9
    1. #1
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep

      Jeste li već trgovali kriptovalutama?

      Već je jedno čitavo desetljeće trgovanja njima iza nas,

      prije je to bio samo Bitcoin, a danas ih ima pregršt,

      kriptovalute kroz njihove valove popularnosti više gotovo nitko ne može ignorirati.



      Jeste li već trgovali kriptovalutama?

      U anketi je ponuđeno nekoliko jednostavnih opcija, a u komentarima možete više pojasniti kakva iskustva imate, što o kriptovalutama mislite, te kakvu budućnost im očekujete.

      U kodu ispod ponuđena su neka pitanja kojih se možete držati ili ih koristiti za smjernice, nije pravilo odgovarati po formularu, a slobodno možete i raspravljati s drugim forumašima ukoliko neke navode želite ispraviti ili se s njima ne slažete, samo držite se svih pravila Foruma.


      Kod:
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      
      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      
      Kakva su vaša iskustva s njima? 
      
      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      
      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog? 
      
      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim? 
      
      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas? 
      
      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      
      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta?
      
      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      
      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      
      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?

      Victoria Concordia Crescit

    2. #2
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      Kad je BTC prvi put "eksplodirao", cini mi se 2016? Ispravite me ako gresim.

      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      Ja se najiskrenije nadam da nisu.

      Kakva su vaša iskustva s njima?
      Negativna jer ne mogu da dodjem do graficke karte po MSRP-u.

      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      Ne, revoltira me njihovo postojanje, kao i postojanje NFT-ova.

      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog?
      Nisam trgovao, ne privlaci me da trgujem, veoma je rizicno i treba zaista dosta ulaganja i pocetnog kapitala kako bi se zaradjivalo od toga.

      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim?
      Da, kao sto sam u pitanju iznad pomenuo.

      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas?
      Ja se stvarno najiskrenije nadam da za 5 godina nece postojati i da ce se citava nestasica cipova zavrsiti.

      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      Apsolutno nista.

      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta?
      Kao sto sam gore pomenuo, globalna nestasica grafickih karata, scalping, reselling po apsurdno visokim cenama.

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      //

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      //

      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?
      Deonice su mozda za nijansu, po mom misljenju barem, sigurnije za ulaganje. Smatram da ce kripto doziveti ogroman pad kao sto se primera radi desio pad na Wall Streetu 2008. godine kada je zapocela svetska ekonomska kriza.

      *Malo sam brzinski odgovorio, mozda sam zaboravio nesto da dodam, tako da cu mozda editovati post.
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    3. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    4. #3
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      56 min
      Like (kliknutih)
      4101
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      - Cuo sam tamo neke 2012+ o Bitconinu kako ga je tamo neki izmislio ali tad nisam znao sto bi to predstavljalo.

      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      - Moje misljenje je da nije, jer vjerujem da ce lagano drzave poceti ukidat/zabranjivati to jer je to po mome nekakvi ilegalni novac.

      Kakva su vaša iskustva s njima?
      - Ja nemam nikakva, samo ono sto cujem sa strane jer mene takav tip novca ne zanima. Sve sto zaradis rukama je pravi novac po mom misljenju, vjerovatno se vodim po starom razmisljanju.

      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      - Ja osobno nemam.

      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog?
      - Pa dosta veliki rizik i analiziranja treba ako zelis zaista uspjeti ovdje ali kao sto sam gore rekao ilegalni novac me ne zanima. Sta smatram pod time, ja koliko sam upucen da tebi netko taj virtualni novac mora isplatit ako si u dobitku zar ne ? Ako govorimo o kriptovaluti koja ce postati i da te nece "SCAM-ati" kao sto sam vec cuo iz vise izvora i drustvenih mreza. Moj prijatelj je od toga 21 tisucu hrvatskih kuna digao, ali ni on nije jos siguran odakle te pare i tko je to dao. Jer ako je tebi banka dala te pare iz svog dzepa, kako je ona zaradila na tebi ? Ako je tebi netko uplatio pare na racun, kako je on zaradio od toga ? Meni osobno ima puno nepoznanica jer mozda nisam dobro informiran pa ne mogu dati strucno vec osobno misljenje o tome. Ovdje netko mora gubiti da bi drugi dobivao.

      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim?
      - Pa 50/50 sam s ovime. Ti trebas skupit hrabrost i uletit sa dosta normalnim kapitalom u ovo ako planiras zaradit sumu novaca ili cak zivjeti od toga prodavanja/mjenjanja valuta,neces ti to sa 10-20e uradit. Cuo sam da je jedan decko ovdje iz kvarta navodno digao kredit od 10 tisuca kuna da upadne u taj posao tak da eto, naucit ce ako mu se odbije od glavu, a ako ne... Izaci ce u plusu. Druge nema ili gubis ili dobivas jer onaj koji je na nuli, je sretan covjek i jos se stigne spasiti.

      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas?
      - Iskreno bih volio da ih stopiraju sto prije moguce.

      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      - Pa nema bas nesto sto mi se svidja iskreno, glupost po meni.

      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta?
      - Moje neko misljenje je da se s time rusi ekonomija drzave koje su vec u totalnom kurcu da izvinite na rijecima, svakakvi tipovi ljudi imaju mogucnost da se bogate. Da ne govorim igranje sa time.. Neki dan sam bio cuo da je i Bitcoin pao za ne znam ni ja koliko tisuca dollara, drugim drzavama je to onak okej kojima je dollar valuta, ali sta je sa npr balkancima koji su ulozili u Bitcoin ? Njima to u danu padne za 50 tisuca kuna sto nije malo. Sve vise i vise dolazi do manipuliranja tih valuta od svijetskih bilionera kao sto je Elon Musk, Jeff Bezos i slicnima.

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      - Cuo sam od prijatelja da je Reddit mjesto za to i to dosta kasno u noc, jer se navodno u Americi igra s time, kripto valutama

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      - Nista od ovoga.

      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?
      - Ne kontam osobno niti jedno, dionice mi se cine malo stabilnije ali izbjegavam sve to.

      *Ovo je moje misljenje i ono sto sam ja osobno cuo, bilo istinito ili ne.
      Molio bih ukoliko krenemo u raspravu s ovime da mi date cinjenice i slicno da se mogu i ja bolje informirati o ovome,jer osobno nisam zaludjen da odem citati po netu o tome jer me ne zanima, sve sto sam cuo.. Nacuo sam kroz pricu tako da, ugodan ostatak dana.
      You can cry but you'll still die, they'll be no tears in the end...

    5. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    6. #4
      Filozof avatar
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Lokacija
      Filozof
      Poruke
      98
      Teme
      1
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      121
      Like (dobivenih)
      218
      Rep
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      Davnih dana, x godina boga pitaj kolko je proslo


      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      Vrlo vjerojano, ali uz malo srece da


      Kakva su vaša iskustva s njima?
      Pozitivna, iako je bilo i velikih uspona i velikih padova (xx.xxx+ €). Ne zamaram se i dalje previse time, sluzi i zamisljeno je da mi generira pasivni prihod, ali nema nervoze ni kad zacrveni. Na duze staze uzimam, nisam day-to-day trader


      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      $FTS FootballStars


      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog? //


      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim?
      Kao i sve drugo, ali mi zivot na sigurno nema smisla.


      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas?
      Vrlo vjerojatno. Nazalost ljudi ne shvacaju da je kripto valuta koja donosi privatnost i sigurnost naspram ovog trenutnog sustava. To nije ilegalni novac kako je iznad navedeno, to je tvoj novac. Razlog zbog kojeg ga drzave i bankari mrze je sto uspjesno izbjegava njihov harač. Nesto na foru kriptiranih valuta je definitivno buducnost, pitanje je da li ce to biti trenutne ili ce se u dogledno vrijeme pojaviti nesto novo i drugacije, uz blagoslov svih strana.


      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      Svasta pomalo, ima pozitivnih i negativnih strana kao i sve. Olaksali su ulaganje u posljednjih nekoliko godina sto je veliki plus


      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta? //


      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      Privatne grupe, poznanstva itd.


      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      Binance, PancakeSwap..


      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?
      Jedno i drugo ima svoje prednosti i mane. U dogledno vrijeme planiram ulazak i na trziste dionica tako da nemam favorita. Dok god netko zna kaj radi s novcem i ne stavlja cijelu ustedevinu ili dize kredite da bi kupovo kripto/dionice sve je to ok. Trziste je promjenjivo, kolko je to dobro tolko je i lose tako da samo pamet u glavu.
      Posljednje uređivanje od Filozof : 13-12-21 at 11:52


    7. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    8. #5
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      56 min
      Like (kliknutih)
      4101
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Lance_Vance Vidi poruku
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      Davnih dana, x godina boga pitaj kolko je proslo


      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      Vrlo vjerojano, ali uz malo srece da


      Kakva su vaša iskustva s njima?
      Pozitivna, iako je bilo i velikih uspona i velikih padova (xx.xxx+ €). Ne zamaram se i dalje previse time, sluzi i zamisljeno je da mi generira pasivni prihod, ali nema nervoze ni kad zacrveni. Na duze staze uzimam, nisam day-to-day trader


      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      $FTS FootballStars


      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog? //


      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim?
      Kao i sve drugo, ali mi zivot na sigurno nema smisla.


      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas?
      Vrlo vjerojatno. Nazalost ljudi ne shvacaju da je kripto valuta koja donosi privatnost i sigurnost naspram ovog trenutnog sustava. To nije ilegalni novac kako je iznad navedeno, to je tvoj novac. Razlog zbog kojeg ga drzave i bankari mrze je sto uspjesno izbjegava njihov harač. Nesto na foru kriptiranih valuta je definitivno buducnost, pitanje je da li ce to biti trenutne ili ce se u dogledno vrijeme pojaviti nesto novo i drugacije, uz blagoslov svih strana.


      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      Svasta pomalo, ima pozitivnih i negativnih strana kao i sve. Olaksali su ulaganje u posljednjih nekoliko godina sto je veliki plus


      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta? //


      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      Privatne grupe, poznanstva itd.


      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      Binance, PancakeSwap..


      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?
      Jedno i drugo ima svoje prednosti i mane. U dogledno vrijeme planiram ulazak i na trziste dionica tako da nemam favorita. Dok god netko zna kaj radi s novcem i ne stavlja cijelu ustedevinu ili dize kredite da bi kupovo kripto/dionice sve je to ok. Trziste je promjenjivo, kolko je to dobro tolko je i lose tako da samo pamet u glavu.
      E ovako kad netko normalno objasni malo bolje tko je u tom svijetu odmah znas da si krivo informiran.
      Volio bih Kreso da mi malo pojasnis odakle taj novac dolazi jer je to meni nepoznanica?
      Jer ako ti to virtualno uduplas od svojih novaca, jel to ide od osobe koja je "napravila" tu odredjenu kriptovalutu ili od banke u kojoj si clan ?
      To mi bas nije jasno pa ako imas koju minutu da mi objasnis u postu ili u privatnoj poruci
      You can cry but you'll still die, they'll be no tears in the end...

    9. Like Filozof, Mar$el se sviđa ovaj post
    10. #6
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Kripto nisam nikad koristio, niti planiram.

      Kripto moze samo uspjeti ako ubuduce Amerika bude ta koja ce ga drzati, postoji termin Petrol Dolar, ratovi se vode zbog te dvije rijeci, a Kripto je zasebna valuta bez drzavne vlade, i smeta Americi, a ko njima smeta...

      Vjerujem da ce u buducnosti, ali ne skorijoj, kripto postat prava valuta.

    11. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    12. #7
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,969
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Velika je vjerovatnoca da ce kripto valuta postat prava valuta, kako danasnji svijet napreduje sve vise se koriste kartice za placanje, sve manje novcanicama, kako je i Corona dosla pa se preporucuje placanje karticama, znaci sve vise se okrecu ka virtuelnom novcu.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    13. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    14. #8
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Kada ste prvi put čuli za kriptovalute?
      Jos odavno . Vj jos prije 10 godina .

      Jesu li kriptovalute budućnost plaćanja?
      Moguce jer u jednoj zemlji vec jeste Bitcoint sluzbena valuta pored americkog dolara ( El Salvadore ) . Ali da ce se u potpunosti ukinuti normalni novac , cisto sumnjam . Svaka drzava zeli kontrolirati sav novac koji postoji u njoj a to bi bilo tesko sa kripto valutama , zato sumnjam da ce to biti standard .

      Kakva su vaša iskustva s njima?
      Nemam iskusta . Nisam se nikada sa time bavio niti sam htio svoje vrijeme posvetiti tome .

      Imate li omiljenu kriptovalutu za koju imate velika očekivanja?
      Nemam . Sve sto bi mogao reci ( sto bi najvjerojatnije i vecina rekla ) Bitcoint .

      Ukoliko niste trgovali, koji je vaš razlog?
      Nemam vremena za to . Jednostavno zivim od svog zaradjenog novca i on mi je siguran . Zaista mi se ne gleda mobitel " 24/7 " da vidim kakav je kurs i slicno . To je po meni malo kao kocka , a nisam sklon kockanju .

      Smatrate li investiranje u kriptovalute rizičnim?
      Rekao bi ovako , ako si barem malo pameta i potrudio si se najvise sto mozes da se infromiras kako koja kriptovaluta " dise " , onda bi u najgorem slucaju ostao na 0 . Oni koji ulaze u to , neznajuci nista o valutama , o trzistu o o o o ... oni bi mogli nasjesti na razne prevare . Tipa " Ulosi sada , za 2 godine imas milione .... " . A onda nakon svega 2 mj izgubis sve ulozeno .

      Za 5 godina, očekujete li da će kriptovalute vrijediti više ili manje nego danas?
      To je po meni burza . Jedni ce vrijediti manje , jedni ce vise . Msm da se tu nece neki balans puno promijeniti , barem ne u narednih 5 godina .

      Što vam se najviše sviđa na tržištu kriptovaluta?
      Nista posebno . Jedina prednos je ta anonimnost prilikom placanja . Posto se ja ne bavim sa nicime gdje moram ostati anoniman , meni to nije od koristi . Nekima ( nazalost ) jeste .

      Što vam se najviše ne sviđa na tržištu kriptovaluta?

      Ne znam sto da navedem osim ovo gore receno . Anonimnost je dobra stvar ali nazalost , koristi se u pogresne stvari .

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, gdje pronalazite informacije vezano uz kripto tržište?
      Nisam nikad trgovao tako da tu ne mogu nista reci .

      Ukoliko trgujete ili ste trgovali, koje kripto-mjenjačnice koristite?
      Nisam nikad trgovao tako da tu ne mogu nista reci .

      Po vašem mišljenju, je li bolje trgovati dionicama ili kriptovalutama, te zašto?
      Dionice . Zato sto mi je to poznatije i infromacije su mi nekako dostupnije i lakse za razumijeti . Npr. ja mogu razumijeti / predpostavljati da ce za Bozicne blagdane dionice Coca Cole porasti , tako da bi bilo pametno ih prije Bozicnih blagdana kupiti a za vrijeme istih kada porastu , prodati . To je ono ocito i sto se moze predpostavljati .
      Oko kriptovaluta , ne mogu nista predpostavljati tako da mi je to kocka .
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    15. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    16. #9
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Lock i na ovotjednu anketu, poprilično podjednak broj kripto-znatiželjnika i kripto-protivnika imamo ovdje, hvala svima na sudjelovanju.

      Victoria Concordia Crescit

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •