Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Živite li još uvijek u roditeljskom domu?

    Glasači
    47. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da, živim.

      38 80.85%
    • Ne, više ne živim.

      9 19.15%
    Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 11
    1. #1
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep

      Živite li još uvijek u roditeljskom domu?

      Nastavno na nedavnu anketu gdje je pitanje bilo planiraju li mladi s ovih prostora ostati u svojoj zemlji ili "sreću" traže u inozemstvu, gdje je 2/3 anketiranih glasalo za ostanak, otvaram ovu anketu gdje je fokus na onima koji su ostali, no pozivam i one koji su otišli da sudjeluju, pitanje glasi;

      Živite li još uvijek s roditeljima, odnosno u roditeljskom domu ili ste na drugoj adresi?




      Opće je poznata statistička činjenica kako su mladi jugoistočne Europe najduže u roditeljskom domu, što zbog niskih primanja, nemogućnosti pronalaska posla, komfora ili nečeg drugog.

      Prema podacima statističkog zavoda Njemačke, od država Europske Unije, Hrvatska je na samom dnu ljestvice s prosječnom dobi od 31,8 godina kada mlada osoba napušta roditeljski dom, u okolnim zemljama koje nisu članice situacija nije puno drugačija, dok s druge strane prednjače skandinavske zemlje predvođene Švedskom gdje je prosjek nevjerojatnih 17,8 godina.




      Anketno pitanje ostavljam vrlo jednostavno, no pozivam sve vas koji će u anketi sudjelovati, da u komentarima pojasnite svoju situaciju i/ili razloge, te vaše viđenje zašto je stanje kod nas takvo kakvo jest, a zašto je na sjeveru drugačije.

      U kodu ispod postaviti ću neka pitanja na koja možete izabrati po volji što želite odgovoriti, no nije nužno držati se svega toga već možete slobodno odgovoriti po volji.

      Zlatnom bojom naglašena su pitanja pretežno usmjerena sudionicima koji su glasali za opciju DA,
      a plavom opcijom pitanja usmjerena sudionicima koji su glasali za opciju NE,
      ostala pitanja su više neutralna i odnose se na obe strane.


      Kod:
      Za koju opciju ste glasali?  
      
      Koliko godina imate? 
      
      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog?  
      
      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto? 
      
      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva? 
      
      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima? 
      
      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili? 
      
      Koji je razlog vašeg preseljenja? 
      
      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni? 
      
      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar? 
      
      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove? 
      
      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu? 
      
      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma?
      
      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska?
      
      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo? 
      
      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja?
      
      Posljednje uređivanje od Mar$el : 05-12-21 at 16:21

      Victoria Concordia Crescit

    2. Like Hawk, Tatta, Aco se sviđa ovaj post
    3. #2
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      Za koju opciju ste glasali?
      Ne, više ne živim.

      Koliko godina imate?
      26

      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili?
      Sa 18 godina .

      Koji je razlog vašeg preseljenja?
      Razlog je bio preseljenje u drugi grad zbog posla . Preselio sam tada u okolicu Zagreba zbog posla .
      Nakon 2. godine u ZG-u , preselio sam u Regensburg gdje zivim i dan-danas . Isti razlog preseljenja , zbog posla ali ovaj put i zbog zelje za boljim zivotom .

      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni?
      Ne . Moji roditelji zive u Hrvatskoj . Udaljeni smo okoprilike 700 km .

      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar?
      Zivim u stanu i podstanar sam .

      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove?
      Sa ponosom mogu reci da ja njima danas pomazem financijski a ne oni meni . Tako da im mogu barem nekako malo uzvratiti sto sam im sve duzan u zivotu . (:

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu?
      Pozitivno bi bilo to sto bi duze vrijeme imali sve gotovo " skuhano , ispeglano , pocisceno , ... " . Da se ne lazemo .
      Mozda bi jos i dodao da je u krugu obitelji uvijek lakse oko svega u zivotu .

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma?
      Ranije postanes odrastao i samostalna osoba . Svatis kakav je svijet zaista . Da nije kao u filmovima fin i bajan .
      Sto prije to svatis , bolje ces proci u zivotu .

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska?
      Zadovoljan sam sa svojom odlukom . Nisam niti jedan dan pozalio . Danas sam samostalna osoba koja ovisim samo o sebi i nekome drugome .

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo?
      Jedino sto bi promjenio jeste da mi je mozda bilo pametnije da sam odmah 18 godina preselio u Njemacku a ne tek 2 godine kasnije . No ok , nista strasno .

      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja?
      Msm da je tu najveci razlog financijske prirode . Naravno da se ne mozes odvojiti od svojih roditelja i iznajmiti neki stan sebi kada nemas niti posla niti neka velika primanja .
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    4. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    5. #3
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Ne znam gdje glasat.

      Zivim u "svom" domu, ali otac zivi sa mnom. Rekao sam "svom", jer iako je moje na papiru, opet to shvatam kao moje i ocevo. Mislim od jedne plate je tesko zivjeti pa naravno da cemo se udruzit, tu je i macak naravno.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    6. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    7. #4
      Raskolnikov avatar
      And all I loved, I loved
      alone.
       
      Zgodno
       
      Datum pristupanja
      Mar 2012
      Lokacija
      City of Angels
      Poruke
      6,472
      Teme
      226
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      68 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      960
      Like (dobivenih)
      834
      Rep
      Za koju opciju ste glasali? Da, živim

      Koliko godina imate? 23

      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog? Živim. Jer nemam posao i stan.

      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto? Naravno, kroz godinu dana. Jer tako ljudi funkcioniraju.

      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva? Nisam.

      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima? Radim što god je potrebno.

      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili?

      Koji je razlog vašeg preseljenja?

      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni?

      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar?

      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove?

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu? Mislim da dijete po pronalasku posla s kojim se može financirati treba otići od roditelja. Imao 18 ili 25.

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma? Samostalnost.

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska? Da.

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo? Ne bih.

      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja? Puno drukčiji odnos na relaciji roditelj-dijete + balkanska djeca često nisu u stanju pronaći posao od kojeg se mogu izdržavati samostalno.
      May the rotting flesh of kings feed the Earth.


    8. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    9. #5
      Filozof avatar
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Lokacija
      Filozof
      Poruke
      98
      Teme
      1
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      121
      Like (dobivenih)
      218
      Rep
      Za koju opciju ste glasali?:
      Ni da ni ne

      Koliko godina imate?:
      24

      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog?:
      Renoviram stan, pa sam primoran biti sa svojima

      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto?:
      Da, po zavrsetku renovacije.

      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva?:
      Da

      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima?:
      Kolko je potrebno, ali najvise financijski

      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili?:
      Djelomicno s 23 i biti ce ponovo, za nekoliko mjeseci, s 25

      Koji je razlog vašeg preseljenja?:
      Rijeseno stambeno pitanje

      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni?:
      Da, kojih 10ak kilometara

      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar?:
      Vlastito

      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove?:
      Dijametralno suprotno

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu?:
      Sve ovisi, ako su odnosi dobri onda zivot u normalnom okruzenju ne stvara dodatni stres. Pa se to moze uzeti kao pozitivno + one klasika stvari oko peglanja i kuhanja, manje brige oko toga.

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma?:
      Osamostaljenje financijsko i stambeno su jako bitni za razvoj covjeka i njegove psihe.

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska?:
      Jesam, zato sto sam odbijao davati 400-500€ mjesecno za stan koji necu nikad posjedovati. Sada su se stvari promjenile, otkupio sam svoj stan i razmisljam o kupnji dodatne nekretnine. Mozda zemljiste, mozda jos jedan stan ovisno o projektima.

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo?:
      Nema smisla plakati za prolivenim mlijekom. Stvari iz proslosti ne mogu promjeniti vec mogu samo nauciti na njima, tako da necu se zamarat s tim razmisljanjem.

      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja?:
      U jednoj zemlji s prosjecnom placom ne mozes za zivota napraviti nista svoje, dok u drugoj drzava 18-godisnjacima pomaze da se osamostale. Pa ti reci meni koji je razlog tome.


    10. Like Mar$el, Mauro Vitelli se sviđa ovaj post
    11. #6
      Scar avatar
      .
       
      Zgrozeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2015
      Lokacija
      Mostar
      Poruke
      881
      Teme
      31
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      53 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      873
      Like (dobivenih)
      976
      Rep
      Za koju opciju ste glasali?

      Da, živim.

      Koliko godina imate?

      23

      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog?

      Đe ću ić iz kuće, plaćat stan, nisam mahnit.

      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto?

      Đe ću se odselit, daj mi za kave i cigara meni dosta. Lijepa Naša Domovino Bosno i Hercegovino.

      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva?

      Ma ne radim ništa, ko je vidio radit. Ćekam štelu za državni pos'o.

      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima?

      Pa kad usisavaju, ja dignem noge na fotelju.

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu?

      Slušaj care, ja ne znam jesi li ti dobar, ko je vidio ić neđe plaćat kiriju, kad imaš sve omogućeno, kad oni umru treba sve prodat.

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma?

      Nema pozitivnih razloga za preseljenje, ponavljam ovo već treći put.

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska?

      Ostajem do smrta.

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo?

      Šta ću mjenjat sve mi đaba.


      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja?

      Bola stranci su glupi, šta oni znaju, pito bi ja njih bi li oni ostali kad bi svaki dan imali za fuka i garci, kužiš. Ne znaju oni uživat on se mora oženit/ udat sa 27, ba neću da se ženim.
      Ćekam da mi stari sredi neku štelu u ovoj firmi jednoj, i ćekat ću dok ne sredi, a do tad meni dosta za fuka i garci.









    12. #7
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od ScaR Vidi poruku
      Za koju opciju ste glasali?

      Da, živim.

      Koliko godina imate?

      23

      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog?

      Đe ću ić iz kuće, plaćat stan, nisam mahnit.

      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto?

      Đe ću se odselit, daj mi za kave i cigara meni dosta. Lijepa Naša Domovino Bosno i Hercegovino.

      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva?

      Ma ne radim ništa, ko je vidio radit. Ćekam štelu za državni pos'o.

      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima?

      Pa kad usisavaju, ja dignem noge na fotelju.

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu?

      Slušaj care, ja ne znam jesi li ti dobar, ko je vidio ić neđe plaćat kiriju, kad imaš sve omogućeno, kad oni umru treba sve prodat.

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma?

      Nema pozitivnih razloga za preseljenje, ponavljam ovo već treći put.

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska?

      Ostajem do smrta.

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo?

      Šta ću mjenjat sve mi đaba.


      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja?

      Bola stranci su glupi, šta oni znaju, pito bi ja njih bi li oni ostali kad bi svaki dan imali za fuka i garci, kužiš. Ne znaju oni uživat on se mora oženit/ udat sa 27, ba neću da se ženim.
      Ćekam da mi stari sredi neku štelu u ovoj firmi jednoj, i ćekat ću dok ne sredi, a do tad meni dosta za fuka i garci.








      Amen to that!

      Moj covek.
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    13. Like Scar, Mar$el se sviđa ovaj post
    14. #8
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      Povremeno tijekom godine živim u obiteljskoj kući, ali zbog prirode posla 90% godine živim izvan o.k.
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    15. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    16. #9
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Za koju opciju ste glasali? Ne

      Koliko godina imate? 27

      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili? Tehnički s 14 (ako ne računam ljetne praznike i vikend mjesečno kod svojih do negdje 18. god.)kada sam krenuo u srednju školu 200 km udaljenu pa živio u učeničkom domu, pa faks malo studentski dom, pa preselio u stan s cimerima, te nakon što sam studentski posao pretvorio u stalni, uselio s djevojkom.

      Koji je razlog vašeg preseljenja? Škola je bila jako daleko, pa isto i faks, a potom i posao, a sve se povezalo jedno s drugim pa se nisam niti vraćao svojima.

      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni? Ne, 70-ak kilometara sad.

      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar? Podstanar još uvijek jer ne znam ni sam di i kako bi se skrasio, makar znam da mi je to trenutno rupa bez dna kad već imam mogućnost riješiti stambeno pitanje, no svakako podstanarstvo nije uvijek loše, npr. ako nisi u mogućnosti kupiti nekretninu, jer iako ti ode dosta love na stanarinu, osamostaljenje nema cijenu po meni i tjera te iz zone komfora i to se odrazi na sve dimenzije života.

      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove? Ne. Dosta sam se rano i skinuo s grbače svojih roditelja, u srednjoj mi je besplatno bilo stanovanje u domu, prehrana i sve također, a uz to imao sam stipendiju koju gotovo pa nisam imao na išta pametno trošiti osim putovanja do svojih i alkohola. Jedino je bila faza godinu dana kad sam prešao na faks pa studentski dom nije bio besplatan i prehrana isto, a stipendija je nestala pa su mi tu pomagali dok sam ja letio po privremenim studentskim poslovima, no kroz godinu dana našao sam jače rješenje kojim sam se mogao opet samostalno financirati, pa isto tako poslije i u stanu.

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu?
      Jeftinije je, barem kratkoročno.

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma? Jeftinije je, dugoročno. Natjera te da prije stvoriš nešto više od sebe, htio ti to ili ne, dok ako živiš sa svojima, moraš to stvarno htjeti, što dosta ljudi laže i sami sebe da to žele.

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska? Definitivno jesam.

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo? Igrao bih dobitne brojeve na lotu, inače ništa drugo.

      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja? Mentalitet i ostale već spomenute stvari.

      Victoria Concordia Crescit

    17. #10
      Fabrizzio Shukarelli avatar
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Feb 2021
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      236
      Teme
      29
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      12 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      92
      Like (dobivenih)
      63
      Rep
      Za koju opciju ste glasali? Da,zivim

      Koliko godina imate? 18

      Ukoliko još živite u roditeljskom domu, koji je razlog? Zivim u svom delu kuce,tj. ceo sprat je moj

      Planirate li se odseliti iz roditeljskog doma i zašto? Nemam razloga trenutno,jedino ako budem isao negde preko zbog posla ovako ne

      Ukoliko ste zaposleni, sudjelujete li financijski u troškovima kućanstva? Placam svoje troskove i pomognem kada treba

      Koliko pomažete u roditeljskom domu s kućanskim poslovima? Sta god treba radim

      Ukoliko ne živite, s koliko godina ste se odselili? /

      Koji je razlog vašeg preseljenja? /

      Živite li i dalje u istom gradu gdje je vaš roditeljski dom, te koliko ste u (kilo)metrima otprilike udaljeni? U istoj kuci ali odvojeno zivimo

      Živite li u vlastitoj kući/stanu ili ste podstanar? Vlastitoj kuci

      Da li vam roditelji/obitelj pomažu još uvijek financijski za vaše troškove? Ne

      Koji su po vama pozitivni razlozi dužeg ostanka u roditeljskom domu? Lepo je kada ste kuci sa porodicom

      Koji su po vama pozitivni razlozi ranijeg preseljenja iz roditeljskog doma? Veca sloboda

      Jeste li zadovoljni s vašom odlukom ostanka ili odlaska? Da

      Da možete vratiti vrijeme unazad, biste li oko vaše odluke promijenili nešto, primjerice tajming ili nešto drugo? Nista ne bih menjao

      Što smatrate razlogom tolike razlike u dobi odlaska iz roditeljskog doma između naših i skandinavskih zemalja? Ja mislim da mi balkanci ranije sazrevamo,ranije postanemo samostalni

    18. Like Mar$el se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •