Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4
    1. #1
      Lightning avatar
      Dream
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Mar 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      1,428
      Teme
      191
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      20 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      27 min
      Like (kliknutih)
      311
      Like (dobivenih)
      184
      Rep

      Arcane (2021)

      Arcane
      2021




      Datum izlaska: 2021


      Žanr:
      Animacija/Avantura/Akcija


      Kreatori:
      Alex Yee, Christian Linke


      Broj sezona: 1


      Glavni glumci:
      Hailee Steinfeld, Kevin Alejandro, Jason Spisak


      Radnja ukratko:
      Smještena u utopijski Piltover i potlačeno podzemlje Zauna, priča prati porijeklo dva legendarna šampiona Lige - i moć koja će ih razdvojiti.





      IZVOR
      Bobb

      Posljednje uređivanje od Lightning : 08-12-21 at 00:31





    2. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      Ukoliko vas mrzi citat tekst, prvo sto cu reci je citat mog druga Alfa, "Kupilo me prvih 5 minuta". Da je to istina pokazalo je i moj iskustvo, prvih pet minuta mi je objasnilo ton, umjetnost i odma me navuklo da odgledam serijal do kraja. Ukoliko zelite pogledati Arcane, pocnite gledati prvih pet minuta, bolje je nego trailer, i sigurno cete je pogledati do kraja.

      Kvalitetnu pricu znam cijenit i u muzici, umjetnim slikama i naravno u Animiranim serijama. Znam da ce pojedini biti odbaceni od ovakve serije jer je animirana, cak ce i neznalci ovo nazvati Anime, iako pojma nemaju o terminu i o cemu pricaju.

      Arcane je 9 epizoda adrenalina, emocija, srece, tuge, placa, odlicne animacije, prelijepog pejzaza, dobre muzike i fanscinatnih likova. Niko nije ocekivao da ce Arcane biti ovako dobar, neki ce cak reci da ne zasluzuje biti ovako dobar. Napravljen po Loru igre LoL, uvjek su price bazirane na igrama losije, al Arcane je kandidat, ma ne, Arcane je sigurno najbolja serija ove godine.

      Likovi su uradjeni perfektno, za svakog lika znamo sta zeli, kako zeli i znamo njen/njegov pogled na svijet i ostale ljude. Svi likovi su fanscinatni, svi imaju svoje mane, svi imaju svoje grijehe neko vise. Iako je tu Jinx, Vi, Eko, mene je najvise privukao lik Silka. Covjeka koji je odgovoran za masakr koji je pocinjen prema nasim glavnim likovima, covjeka koji je cisto zlo, ali opet njegova ljubav prema Jinx, koju cuva kao svoju kcerku je interesatna. Da cuva je jer mu koristi, ali cuva je jer je voli, na svoj morbidan nacin, ako takav covjek moze opste i voljeti.

      Jedini problem je pejsing, mislim da je prica trebala usporit malo u djetinstvu, da imamo epizodu gdje oni svih 40 minuta bleje i zezaju se. Djetinstvo se cinilo brzo iako je trajalo 3 epizode, previse drame previse emocija i akcije. To je jedina zamjerka i zbog toga joj ne bih dao cistu desetku, al to je neki moj ukus.

      Mislim da se vece medijske kuce trebaju ugledati na Riot, ovako se pise jak afroamerikanac i jak zenski lik i dusevno bolesna zena a ne parada gluposti kakva je Harli Kvin. Mozda Arcane nosi neku politicku poruku al se ona ne osjeti kao u mnogim filmovima i serijama sa Zapada.

      Gledajuci Jinx u djetinstvu shvatio sam da gledam najrealnije emocije ikada prikazane na velikom ili malom ekranu. Al sam onda shvatio zasto, Jinx u tom segmentu ima 9 godina, i niti jedan mladi glumac ne moze uradit ono sto je animacija uspjela, to neko ludilo u glavi, pogled na sve strane, laganje sebe, shvatanje istine, pucanje i mrznja i to sve u par minuta. Ovo je do sada najbolji prikaz traume u djetetu i na sta ono izadje, Jinx zivi sa ovom traumom citav zivot, sve one koje je njena odluka ubila joj sapcu iza uha. Bas zato volim animaciju jer IRL medij ovo ne bi mogao postic sa djetetom u ulozi. Jinx je lik za studije, ocekujem neki veci referat od Alfa ili nekog u PDF Serije likovi.

      Svi likovi su u 9 epizoda dobili svoje price, svoja mjesta u prici i nadam se da se sprema isto toliko kvalitetna nova sezona. Jedino ne bih volio da Riot pocne "musti" ovu pricu dok ne crkne. Nadam se da ce narednih par sezona makar upola biti kvalitetno, da ne ostave gorak ukus na prvu sezonu koja je skoro, al skoro remekdjelo.

      9/10 Sveukupno
      8/10 Muzika
      10/10 Animacija
      9.5/10 Prica
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 06-12-21 at 22:06
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    3. Like Archer, Lightning, Gunner se sviđa ovaj post
    4. #3
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      Vi and Caitlyn ship for life.
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    5. #4
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,949
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Cekamo drugu sezonu koja ce biti mnogo luda sigurno.

      Sto se tice likova Ekko i profesor Heimerdinger dva mnogo dobra lika, koji zasluzuju svoju pricu.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •