The Touryst




The Toruyst je jedan 3D platformer koji privlaci igrace sa svojom simpaticno pixelastom grafikom . Rekao bi kao Minecraft samo u Full HDu .
Igra je po prvi put izasla na trziste u Novembru 2019. za PC , Nitendo Switch , Xbox One i Xbox Series X/S . Nek od ovog mjeseca , Setembar 2021. mozemo ju igrati i na PS4 i PS5 .



Kao sto sam naziv igre kaze , vas protagonista sa kojim igrate je turist koji istrazije razna mjesta . Bolje receno , rezne eksoticne otoke .
Ne radi se o samo klasicnom platformeru vec i o avanturistickoj igri u kojoj istrazujete vasu okolinu i rijesavate razne zadatke/zagonetke .
Mehanike igre su potpuno jednostavne . Pravih neprijatelja gotovo i da nema , tako da nemate niti jedan oblik napada . Igra se fokusirala na istrazivanje tih prekrasnih mjesta koje ne mozete odmah istrazivati vec ih postebeno rijesavajuci raznih zadataka dobijete otkljucano .
Tokom igranja , morate se obracati stanovnicima otoka i sa njima pricati kako bi saznali vise infromacija kako rijesiti neku zagonetku ili da vam oni postave novi zadatak .


Da ne mislite da je igra linearna . Ne , to je jedana mala open world igra u kojoj se mozete kretati gdje hocete .
A ni mini igara ne fali . Od veslanja kanua , surfanja , kontroliranjem drona .... pa sve do igranje starih arkadnih igara . Svega ima za ubiti dosadu izmedju rijesavanja glavne price .



Ugodjaj u igri je fantastican . Nemate nekakav osjecaj da vas igra stavlja od stresom ili nesto slicno .
Igra je stvorena za nedjeljno uzivanje na kaucu pred TV-om . Bez puno razmisljanja , samo uzivati u prekrasnim scenama igre i pratiti tu humoristicnu pricu .
Dokaz tomu je sto su kreatori igre ubacili nekakve " nepotrebne " funkcije kao " Press O to sit " kako bi vas protagonista sjeo i gledao zalazak sunca . To nicemu ne sluzi osim da upijete taj osjecaj chill-anja .



Igra trenutno kosta oko 20€ i glavni story dio traje oko 4/5 h igranja ( 60% igre ) , no ako zelite bas sve zadatke rijesiti ( 100% ) onda ce vam trebati izmedju 10/12 h .
Odigrao sam osobno igru i uzivao sam u toj laganoj atmosferi istrazivanja i platformiranja . Igru bi svakako preporucio .