Gone Girl (2014)



Nestala - Gone Girl
Žanr: Drama, Triler
Godina 2014
Redatelj: David Fincher
Glavne uloge: Rosamund Pike, Ben Affleck, Missi Pyle
Trajanje filma : 02:25:00
Datum izlaska : 2. Listopad 2014.\


Kada njegova žena iznenada nestane, Nick kreće u potragu za njom sa policijom i ostalim ljudima voljnim pomoći, no ubrzo se stvari okreću protiv njega i on postaje glavni osumnječeni.

Kada pogledate trejler i pročitate o čemu se radi, očekujete jednu tipičnu priču o nestanku i onda priču o potrazi, koja je misteriozna do samog kraja, ali ovaj je film sve samo ne ono što očekujete.

Kada sam rekao ovo što se upravo pročitali, nek’ vam ne pada na pamet da je film loš kad nije ispao ni ono što sam ja očekivao, ali to je iz razloga što nam je reditelj Fincher pripremio nešto totalno drugačije od onog što smo od njega navikli, ali opet je itekako dobro. Do samog kraja imate nepredvidljivu i napetu priču koja je ispunjena odličnim dijalozima, brutalno dobrim scenama i čitav film je sve u svemu odrađen na taj način da, kad krenete sa gledanjem, nećete moći odustati dok ne prođu dva sata i dvadesetak minuta. Jednostavno, odlično urađena stvar i, da bih bio što precizniji oko toga zašto je film odličan, zašto mi se svidjela ta, pomalo zastarjela tema i zašto me Rosamund Pike očarala, morao bih malo i ”spojlati”, dakle, otkrivati neke scene protiv vaše volje, a to ne želim, jer gdje je onda ljepota u svemu tome kad prvi put sjednete da gledate film, pa ću opet samo izdvojiti savršenost nastupa Rosamund Pike koja zaslužuje, ako ne Oskara, makar nominaciju za istu nagradu. Očarava žena! Želim ponovo istaći kako se u filmu jasno osjeti neki poseban i drugačiji stil od svih filmova slične tematike, što nam naravno može prirediti samo odlično napisan scenarij, s puno detalja i itekako inteligentan iza kojeg stoji Fincherova ekipa, on sam i naravno roman Gilliana Flynna, koji je i adaptirao svoju priču za potrebe odličnog reditelja, dakle, samo možemo zaključiti da je suradnja itekako uspješna. Napravili su unikatan, pomalo nekonvencionalan film, ali onaj tip filma koji će se dugo pamtiti, siguran sam.

‘Gone Girl’ me iznenadio, ne zbog toga što sam mislio da će biti neki tipična film o nestanku i pronalasku, nego jer nije bio ono što sam očekivao, ali opet je bio nevjerovatno dobar. ”Iščezla” kako smo mi sebi pobliže preveli, film je, koji nam pored svega, priča priču o jačini ljubavi jedne žene i u tom pričanju je fenomenalan i besprijekoran.