Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Vidi rezultate ankete: Da li ste za uvodjenja eura € ?

    Glasači
    52. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da

      19 36.54%
    • Ne

      33 63.46%
    Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 27
    1. #1
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 15 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep

      Da li ste za uvodjenja eura € ?

      Na nasem Balkanskom podrucju , uglavnom , sve zemlje imaju svoje valute novca .
      Marke , Dinari , Kune ... No , da li nam je to dobro ili lose ?



      Manje-vise , sve zemlje u Europi teze nekim europskim standardima tako i prema uvodjenju EURA ( € ) kao svoju valutu noca .
      Zasto teze k tome ? Da li bi nam to zaista rijesilo neke probleme ?

      US Dolar i EU Euro su najkoristenije i najvise svacene kao neke " ozbiljne " valute novca u svijetu biznisa .
      Cemu je to tako ? Sto nije Svedska Kruna , Svicarski Franak ili mozda Japanski Yen ?

      Novac kontrolira svijet . Te cinjenice si moramo biti svjesni . Sada je samo pitanje na nama " Sto zelimo da nas kontrolira ? " .



      Pitanje glasi :
      Da li ste za uvodjenja eura € ?


      Glasao sam za :
      Zivim u :
      Zasto ste za/protiv uvodjenja € ?:
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu ? :
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu ? :
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? ( Zasto da/ne ? ) :
      Nesto za dodati :
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    2. #2
      nowitzki avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Oktoih
      Poruke
      3,824
      Teme
      236
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      12 min
      Like (kliknutih)
      1738
      Like (dobivenih)
      1063
      Rep
      Ni jednostavnije, ni ljepše novčanice. Samo euri!
      ex RP admin 338 ex DM admin 337 ex FR GS ex legenda LCN



    3. Like Tatta, getdead se sviđa ovaj post
    4. #3
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,101
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      789
      Rep
      Glasao sam za : Ne
      Zivim u : BiH
      Zasto ste za/protiv uvodjenja € ?: Ukidanjem nasih vlastitih valuta samim time jedan dio nase istorije se gubi i gubimo nesto sto je jedinstveno sto ima samo kod nas.
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu ? : Ne znam
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu ? : Ne
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? ( Zasto da/ne ? ) : Da, kada bi uveli jednu ili dvije valute da se mogu trositi u svim drzavama svijeta znaci zakonom su dozvoljene i niko od prodavnica ne smje da odbije tu valutu to sve zbog stranaca, dok bi naravno zadrzao vlastitu valutu.
      Nesto za dodati : A ako sad sve zemlje budu koristile istu valutu, isti jezik, sve isto sto danasnji lideri svijeta i zele mislim da je velika glupost jer samim time svi bi bili isti tako da nam drzave nebi ni trebale svi bi bili jedna ujedinjena drzava EU. Svaka drzava ima svoju valutu i svoj jezik i tako treba da ostane.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    5. Like Tatta se sviđa ovaj post
    6. #4
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,358
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      267 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1706
      Like (dobivenih)
      4552
      Rep
      uaaaaaaaa globalizam
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    7. Like Tatta, Archer se sviđa ovaj post
    8. #5
      Filozof avatar
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Lokacija
      Filozof
      Poruke
      98
      Teme
      1
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      121
      Like (dobivenih)
      218
      Rep
      Glasao sam za: Da
      Zivim u: Hrvatska
      Zasto ste za/protiv uvodjenja €?: Kao zemlji koja vecinu novca generira turizmom te radom za inozemne kompanije, uvodenje eura je velika prednost. Pogotovo uzevsi u obzir da je u svim zemljama nakon uvodenja eura porastao standard zivota.
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu?: Gore navedeno - uvijek do sada je u drzavama koje su uvele Euro standard zivota je porastao. Nema razloga vjerovati da tako nece nastaviti i na nasem slucaju. Najveci minus imali bi lihvari iz mjenjacnica koji pljackaju na konverzijama.
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu?: Da
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? (Zasto da/ne?): Uvodenje eura u ovom trenu ne znaci uvodenje jedne valute za sve, vec odredenog broja clanica koji zadovolji odredene kriterije. Ali valuta kao takva, da je svuda ista, olaksala bi nam svima zivot.
      Nesto za dodati: Totalno irelevantno pitanje za ikoga osim nas iz Hrvatske. Ostale zemlje regije nisu ni blizu ulasku u euro zonu, a kolko vidim po ovom skolarcu nisu ni informirani o istom. Ima i onih koji se protive Europskoj uniji, ali oni koji znaju nesto o tome - svjesni su koliko nam je olaksala i poboljsala zivot.


    9. Like Raskolnikov, Mauro Vitelli, Anamarija se sviđa ovaj post
    10. #6
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,329
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      355 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5224
      Like (dobivenih)
      8578
      Rep
      Smatram da je valuta deo identiteta jedne drzave i samim tim nisam za uvodjenje evra kao glavne valute u svim drzavama EU (i van nje, I'm looking at you Montenegro).
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    11. Like getdead, Arsa se sviđa ovaj post
    12. #7
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,358
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      267 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1706
      Like (dobivenih)
      4552
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Lance_Vance Vidi poruku
      Glasao sam za: Da
      Zivim u: Hrvatska
      Zasto ste za/protiv uvodjenja €?: Kao zemlji koja vecinu novca generira turizmom te radom za inozemne kompanije, uvodenje eura je velika prednost. Pogotovo uzevsi u obzir da je u svim zemljama nakon uvodenja eura porastao standard zivota.
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu?: Gore navedeno - uvijek do sada je u drzavama koje su uvele Euro standard zivota je porastao. Nema razloga vjerovati da tako nece nastaviti i na nasem slucaju. Najveci minus imali bi lihvari iz mjenjacnica koji pljackaju na konverzijama.
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu?: Da
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? (Zasto da/ne?): Uvodenje eura u ovom trenu ne znaci uvodenje jedne valute za sve, vec odredenog broja clanica koji zadovolji odredene kriterije. Ali valuta kao takva, da je svuda ista, olaksala bi nam svima zivot.
      Nesto za dodati: Totalno irelevantno pitanje za ikoga osim nas iz Hrvatske. Ostale zemlje regije nisu ni blizu ulasku u euro zonu, a kolko vidim po ovom skolarcu nisu ni informirani o istom. Ima i onih koji se protive Europskoj uniji, ali oni koji znaju nesto o tome - svjesni su koliko nam je olaksala i poboljsala zivot.
      toliko vam je dobrog Evropska unija donela da ste postali najstarija populacija u Evropi jer su vam svi mladi otisli u Irsku
      NIKAD EU NIKAD NATO PAKT




      p.s izjave vasih prijatelja iz EU
      https://www.dw.com/sr/tajani-i-salvi...ane/a-47471705

      "Italijanski političar i predsednik Evropskog parlamenta Antonio Tajani šokirao je Hrvatsku i Sloveniju svojatanjem Istre i Dalmacije. Bivši predsednik Josipović ipak smatra da to neće pokvariti odnose Hrvata i Italijana."


      p.p.s za vreme korona krize videlo se kakva je EU i koliko je mocna,a solidarnost je osnovni postulat eu - videli smo kako su solidarni, nakon bregzita sada sledi totalni slom evropske unije koja je svakako napravljena kao nastavak treceg rajha i kao medjunarodna zajednica koja ce jacati zapadnu nemacku.

      p.p.p.s evo Orban je malo kritikovao EU i odma su mu zaustavili pomoc uz obrazlozenje "Zbog sumnji po pitanju poštovanja načela pravne države, EU još nije spremna da isplati Mađarskoj milijarde vredna sredstva za savladavanje posledica korone"


      Posljednje uređivanje od Alek Cortez : 07-09-21 at 18:28
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    13. Like Pepsi Goran, Yuuto se sviđa ovaj post
    14. #8

      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Jan 2019
      Poruke
      1,548
      Teme
      287
      CHB
      380
      Spomenut(a)
      12 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      1545
      Like (dobivenih)
      710
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Archer Vidi poruku
      Smatram da je valuta deo identiteta jedne drzave i samim tim nisam za uvodjenje evra kao glavne valute u svim drzavama EU (i van nje, I'm looking at you Montenegro).
      komita alfo
      Dinero no compra​



    15. #9

      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Poruke
      5,820
      Teme
      127
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      60 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1466
      Like (dobivenih)
      2178
      Rep
      Glasao sam za : Ne
      Zivim u : BiH
      Zasto ste za/protiv uvodjenja € ?: Koji ce nam djavo imamo nasu KM i nista drugo nam ne treba, a i nismo clanica EU
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu ? : Ne znam bgm ali znam da bi umjesto za 600km radio za 300 i neki euro,ipak je ljepse cuti da radis za 600 nego za 300 motivite se
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu ? : Da,jos bi me vise nateralo da idem u njemacku
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? ( Zasto da/ne ? ) : Ne
      Nesto za dodati : /
      HEX

    16. Like Filipovski se sviđa ovaj post
    17. #10
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      7,101
      Teme
      515
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      789
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Lance_Vance Vidi poruku
      Glasao sam za: Da
      Zivim u: Hrvatska
      Zasto ste za/protiv uvodjenja €?: Kao zemlji koja vecinu novca generira turizmom te radom za inozemne kompanije, uvodenje eura je velika prednost. Pogotovo uzevsi u obzir da je u svim zemljama nakon uvodenja eura porastao standard zivota.
      Kakve poslijedice/prednosti bi to imalo za vas/vasu drzavu?: Gore navedeno - uvijek do sada je u drzavama koje su uvele Euro standard zivota je porastao. Nema razloga vjerovati da tako nece nastaviti i na nasem slucaju. Najveci minus imali bi lihvari iz mjenjacnica koji pljackaju na konverzijama.
      Da li bi to uvodjenje sto promijenilo u vasem zivotu?: Da
      Da li ste obcenito za uvodjenje jedne valute za sve? (Zasto da/ne?): Uvodenje eura u ovom trenu ne znaci uvodenje jedne valute za sve, vec odredenog broja clanica koji zadovolji odredene kriterije. Ali valuta kao takva, da je svuda ista, olaksala bi nam svima zivot.
      Nesto za dodati: Totalno irelevantno pitanje za ikoga osim nas iz Hrvatske. Ostale zemlje regije nisu ni blizu ulasku u euro zonu, a kolko vidim po ovom skolarcu nisu ni informirani o istom. Ima i onih koji se protive Europskoj uniji, ali oni koji znaju nesto o tome - svjesni su koliko nam je olaksala i poboljsala zivot.
      Ah evo ovog doktora nauka, tebe volim cuti kako pises sastave kao da si zavrsio najvisi stepen skolovanja i umisljeno toliko da smo mi za tebe niza klasa. Pa prvo bih da ti kazem da mene vise ne spominjes u postovima nije me briga na koji nacin samo me nemoj spominjat jer ti je mozak u kamenom dobu i nebih da me takve osobe kontaktiraju. A da ti nesto pojasnim kao prvo ti si iz Hrv, u EU ste dugo godina i do sada bi vec trebali imati euro kao valutu ali dobro vas problem.

      Koliko vidim iz svih tvojih prijasnjih anketa ti si jedan gospodin koji tezi ka savremenom dobu gdje smo svi isti, svi imaju istu valutu, svi pricaju istim jezikom, svi imaju ista prava... pa vidis mi smo daleko od toga pa nemoj da pricas bajke.

      Ni ta tvoja velika EU nece dugo da izdrzi mislis da je eng. onako iz cista mira napustila EU, i zasto Rusija nije u EU? Sad ce neko reci Amerika to zabranjuje ali stoce Amerika u Evropi? Gdje se Amerikanci mjesaju tu nece biti mira nikada upravo svjedocimo tome kako su 20 godina uspjesno se borili protiv terorizma za koji su sami krivi i eno kako su rijesili.

      A evo preporucujem ti da procitas opet moj post pa da vidis da zapravo moze da se uvede euro kao valuta u sve zemlje ali naravno nije obavezno placati sve u euru vec svaka drzava moze da ima svoju valutu tako da se u svim drzavama mogu trositi dvije valute sto je sasvim dobro.

      Kada pricao o euru i standardu zivota pa kada zivis u BiH a radis u Njemackoj ti zaradis recemo 500e, sto je kod nas 1000 km, dok ovde radis za recemo 500 km tamo flasa soka 1e ovde flasa soka 1 km, znaci mozes kupiti dvije flase soka kod nas dok tamo mozes jednu, i to je tvoj standard. Onom ko zivi i radi u Njemackoj dodje kao da zivi i radi u BiH, malo je vise placeno i manje sati se radi ali ti trosenje dodje na isto, pa oladi malo sa eurom.

      I sad ono sto me najvise zanima sta si mislio kad si rekao "Ostale zemlje regije nisu ni blizu ulasku u euro zonu, a kolko vidim po ovom skolarcu nisu ni informirani o istom. Ima i onih koji se protive Europskoj uniji, ali oni koji znaju nesto o tome - svjesni su koliko nam je olaksala i poboljsala zivot." Znaci ti sto si u EU ti si za nas gospodin dok smo mi seljacine a? Mi van EU ne smijemo da imamo kontakt sa tobom ti si uzvisena rasa a do jucer si zivio u blatu i briso dube kartonom ajde malo dodji na zemlju znas na Balkan, jer evo kako ste vi usli u EU samo sto vam se olaksalo jest bjezanje u Njemacku tako da ste ostali bez mladih ljudi i kako vam je to dobrom doslo sto gubite stanovnistvo iz dana u dan dok se neko tamo bogati mnogo pametno. Sad ti meni reci pa ako dodje tesko vrijeme docice oni nazad ahahahhaahah onda bi jos vise njih pobjeglo.

      Eto Alek i Alfo du dobro objasnili kako i sta pa polako malo.

      A sto se tice prosle ankete pa momak moj dobri pametni genije moje tema nije imala nikakav direktan odgovor sve ono oko galaksija su teorije koje su uzete kao ispravne pa se tako i ucimo. Tema je vise bila fantazija i masta, cista vasa masta kako zamisljate svemir, dal ga zamisljate kao sto ste vidili na tvu ili negdje procitali, ili da sami stvorite sliku o svemiru kao ja. Ako ti meni zabranjujes da mislim i da mastam onda je tu jedan veoma ozbiljan problem u tebi. Znaci podrzavas ravnopravnost spolova ali ne podrzavas to da svako ima pravo na svoje misljenje supoer, kao i ovo sve sto sam napisao je moje misljenje pa nemoj mi nista pametovat.

      Ja bih ti preporucio da se ne sramotis i da ne pokusavas da izigravas nekog pametnjakovica ovde pred nama i od nas pravis budale jer niko te ne **** ni 2%, nisi zabavan vjeruj mi, nije ovo forum za doktore nauka vec forum za igricu staru 20 godina tako se i ponasaj.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    18. Like Filipovski se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •