Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Vidi rezultate ankete: Da li smo sami u svemiru ?

    Glasači
    51. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da

      12 23.53%
    • Ne

      39 76.47%
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 19

    Threaded View

    1. #12
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Glasao sam za : Ne

      Zasto mislis da smo/nismo sami? :
      Svemir je nezamisljive velicine.

      Sto mislis o snimkama/slikama UFO-a?:

      Gluposti, vanzemaljic na Zemlji ne postoje. Ali sokiran sam kada sam cuo da mi zivot u svemiru trazimo prema nasem DNA, to jest prema nasoj osnovi Zivota. Sto je meni je jasno, tako da je lako da na Zemlji postoje neki mikrobi koje bi nauka smatrala vanzemaljcima.

      Nema mi smisla niti logike, njihovo ponasanje na Planeti Zemlji kao jedne civlizacije koja je naprednija od nas. To su vecinom testovi novi oruzja, tehnologija za koje javnost ne zna.


      Sto mislis sta se desava u Area 51? :

      Isprobavaju se najnovija i tajna vazdusha oruzja.

      Da li plasis cinjenice da smo/nismo sami? :
      Ne. Nekog plasi sam Svemir, jer shvatis da smo kap u okeanu.

      Kako zamisljas ziva bica iz svemira? :

      Nesto nezamisljivo nauci, zivo i nezivo u isto vrijeme, nesto u Lovecraft stilu, mozda nesto sto nas mozak ne moze ni da zamisli.

      Da li mislis da cemo ikada saznati istinu o ovom pitanju? :
      Zalosno je sto cemo vjerovatno za vrijeme citave nase civilizacije moci obici samo dio nase Galaksije, a posjeta Adromedi je vjerovatno nemoguca, a sta dalje se nikad nece desit. Iako neki zamisljaju putovanja kroz svemir, istina je da ljudi nikad nece moci napustit Galaksiju, jedino je moguce ako nauce koristit crne rupe, sto je naravno nemoguce prezivjeti, sam kontakt sa njom.

      Nesto za dodati :

      Zivot na Zemlji nije mogao nastati iz nicega, ja smatram da je zivot na ovu Planetu dosao sa neke druge, mozda sa Marsa, jer je prije bio u Orbiti dobroj za zivot. Kao sto sam rekao, reci cu i opet, Nauka mi nije jasna u trazenju zivota, zasto misle da je nas oblik jedini oblik? Cak se nagadja da bica iz najdubljih dubina oceana nisu imali kontakt sa nasom linijom zivota, i moguce je da su oni zapravo drugo Drvo Zivota.

      Zivot negdje postoji, ali 99 posto, nikad se necemo sresti sa nekim oblikom inteligencije. Vjerujem da cemo za nekih 300 godina naci mikrobe i bakterije, vjerujem da Europa i ostali mjeseci imaju zivot. Planiraju uskoro poslat robota na taj mjesec da probije led ogromne dubine i ispod se treba nalaziti okean, tako da je moguce da i tu nadjemo zivot.

      Naravno tu dolazi i pitanje Vjere cim se nauka spominje, naravno ne vjerujem da je ovo napravilo neko svemoguce bice za 7 dana, ali vjerujem u vecu silu koja ima smisla u nauci. Agnostik, mozda nas je neka inteligetna civilizacija i napravila, to su teske teme. Po svim racunicama, u Svemiru postoji bilion planeta kao nasa, i sigurno se na par njih stvorio zivot, iako je vrlo lako da se razvije Zivot na mjestima gdje po nauci nije moguce, to je dokazano po mikrobima na Zemlji koji prezivljavaju i zive na mjestima gdje smo prije mislili da Zivot nije moguc.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 01-09-21 at 23:54
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Tatta se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •