Imao sam problema sa daljinskim na kljucu . Jednostavno , nije mi radilo centralno zakuljucavanje preko kljuca .

Ok , potrazio sam gresku . Jedan modul na mom autu je " otisao " koji je uobicajno da ode . Nakon njega , primjetio sam ( preko multy-metra ) da ima tu vise modula koji ne rade .
Do sada sam promijenio cak 3 modula na autu , a daljinski i dalje ne radi . Trosak tih modula oko 120€ ne racunajuci radne sate .

Nakon sto sam se provjerio da li rade pojedini moduli ili ne , zanimalo me da li su ispravni vodici ( zice ) do tih modula . Da nema mozda negdje lom zice .
Rastavim dio auta do kucista struje i imam i sto vidjeti .

Zvucnik , zvucnik koji je netko prije mene ugradio . Znaci , nije tvornicki .

Imao sam i " dve tocke " na svojoj instrument tabli sto su me upucale na nesto , ali nisam htio vjerovati u tom . Nakon sto sam pronasao taj zvucnik , svatio sam o cemu se radi .

Radi se o " Cobri " . Naprava koja je bila popularna krajem 90-tih i pocetak 2000-tih koja bi zvucnim signalom obajestila vozaca da je u blizini radarska kontrola . Tako su vozaci mogli juriti po cestama i kada bi culi onaj " Pip-Pip ... " znali bi da moraju momentalno usporiti kako ih ne bi uhvatila radarska kontrola .

Nakon sto sam iscupao svu tu napravu van iz svog auta , dozivio sam nesto neugodno .
Dijagnostikom mogu samo ocitati motor auta , ne i elektro-tehniku . Cijelu struju auta ne mogu niti ocitati .
Na tome radim da vidim sto je taj vozac prije mene radio ( sto je premostio ) da svatim o cemu se radi .

Sa druge strane ; Cesto sam hvalio svoje auto , ne samo zato sto je moje vec i zato sto smatram da je to kvalitetno auto .
Sada , nakon sto sam vidio da je bila ugradjena " Cobra " u autu , smatram da je auto jos kvalitetnije .
Svaka osoba koja bi si ugradila tu cobru , ugradila bi ju da moze " derati i unistavati " auto do max . Znaci , ne bi stedio auto .

Cak nakon toga , da auto ne trosi ulje niti imam problema sa motorom .... a sada sam siguran da ga je netko tjerao do max.

Evo , ako se netko razumije u Auto-Elektroniku , neka mi se javi za pomoc rijesavanja mog problema .