Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Da li podržavate spolnu ravnopravnost?

    Glasači
    54. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Podržavam

      30 55.56%
    • Ne podržavam

      12 22.22%
    • Ne zanima me

      12 22.22%
    Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 21 do 30 od 33
    1. #21

      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Poruke
      5,820
      Teme
      127
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      60 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1466
      Like (dobivenih)
      2178
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Bas to sto ja pokusavam objasnit ovim ovde "pametnim" ljudima, kakva crna ravnopravnost dok se zenama popusta u nekim situacijama.



      A cek sta ti hoces ravnopravnost u politici i karijeri pjevacice, advokata..... a za posao nek se muskarci j***, ajde mi mozemo nositi 50kg mozemo cistiti mozemo prati mozemo sve, a nek se zene fataju po plazama i kaficima znaci to je tvoja ravnopravnost? pa kakva je to crna ravnopravnost, ovde nije anketa o ravnopravnosti u politici ili nesto slicno vec ravnopravnost u svemu. Ako imaju ravnopravnost u politici nek imaju ravnopravnost u poslovima sta nije jasno???
      **** ga ti pa i ako se mozes ti hvatat sa nekom trebom ili deckicem u kaficu ili na plazu zasto ne bi i ona mogla [ne govorim da su sve "lake" nego dajem primjer] ipak su one njezniji pol i treba imat obzira na neke stvari
      HEX

    2. #22
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      56 min
      Like (kliknutih)
      4101
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      E zato sam ja predlagao fino pdf sa raspravama gdje covjek moze otvoreno reci sta zeli.

      Ja pod ravnopravnost gledam kao jedno.
      Da oba spola imaju jednaka prava, da ih se jednako postuje i tretira, da gdje muskarac prodje da tu isto moze i zena proci na isti nacin.
      Ali ako ce do cilja zena hodat kroz trnje a muskarac stazom, tu sve pada u vodu isto tako obrnuto..
      Mislim realno ne postoji komad zemlje na ovoj planeti da tretira spolove jednako, jednostavno ne postoji.
      Normalno je da svi mi zelimo to, ali eto samo sa onom slikom je vidljivo da to nije tako iz mog posta, a trebalo bi biti..
      Ne u vezi tereta nego u sve stvari koju osobno mozes pomisliti..
      You can cry but you'll still die, they'll be no tears in the end...

    3. Like soldato se sviđa ovaj post
    4. #23
      Filozof avatar
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Lokacija
      Filozof
      Poruke
      98
      Teme
      1
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      121
      Like (dobivenih)
      218
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Bas to sto ja pokusavam objasnit ovim ovde "pametnim" ljudima, kakva crna ravnopravnost dok se zenama popusta u nekim situacijama.

      A cek sta ti hoces ravnopravnost u politici i karijeri pjevacice, advokata..... a za posao nek se muskarci j***, ajde mi mozemo nositi 50kg mozemo cistiti mozemo prati mozemo sve, a nek se zene fataju po plazama i kaficima znaci to je tvoja ravnopravnost? pa kakva je to crna ravnopravnost, ovde nije anketa o ravnopravnosti u politici ili nesto slicno vec ravnopravnost u svemu. Ako imaju ravnopravnost u politici nek imaju ravnopravnost u poslovima sta nije jasno???
      Kontradiktoran si, prije par postova ti je argument bila bajka starog zavjeta o manjoj vrijednosti zene i tome da je nastala i vrijedi samo kao jednog musko rebro, a sad ocekujes da moze podnjeti isti teret?

      Po tvojim odgovorima bi zakljucio da si jos dijete, pa se nadam da ces sa godinama sazrjeti i shvatiti neke stvari. Za pocetak cu ti savjetovati da krenes citati s razumijevanjem i da ne izvrces cinjenice kako ti pase, jer time ne ispadas pametan nego upravo suprotno. Isto tako savjetovao bi da svoje tvrdnje argumentiras nekim znanstvenim radovima, a ne fikcijom. Kada spominjes Adama i Evu u tom kontekstu, to je kao da mi izvlacis stvari iz Harry Pottera. Jedno i drugo je sci-fi.

      Imas najgori moguci argument koji postoji u ovoj raspravi - mi moramo nosit teske vrece, a one ne. Jel te itko tjera da to radis? Jel ti zabranjeno da ucis i zaposlis se na nekom radnom mjestu koje te zanima i ne trazi od tebe fizicki napor? Prica se o pravu ljudi na izbor, a to je ravnopravnost koju ja zagovaram i o kojoj pricam. Muskarci nisu obavezni 12 sati provesti na gradilistu, to je izbor njihove karijere.

      Ako neka zena odluci da zeli raditi na gradilistu i tegliti vrecu cementa od 40kg - neka, ima to pravo. Ako je pak odlucila da zeli biti odvjetnica ili politicarka, zelim da ima pravo i na taj izbor. Ne da joj neki zatucani neandertalac kaze da ona ne moze sama birati cime se zeli baviti u zivotu i da je dobra samo za po kuci. Da ne pricam o tome koliko je zena bilo zakinuto za radna mjesta samo zato kaj postoji sansa da ce u jednom trenu zatrudniti i onda zbog tog izbivati s posla. To je diskriminacija i to je sramota za ljudski rod.

      Osim ako si jos u fazi di mislis da djecu nose rode poput Klepetana i Malene, a ne shvacas da si plod svojih roditelja i da time sto obezvrjedujes zene u biti ne postujes ni vlastitu majku ili sestru - onda mi je tvoje razmisljanje jasno.

      Nadam se da sad shvacas sami smisao ravnopravnosti, a argumenti koje ti imas uopce se ne vezu na ovu temu.


    5. Like soldato, hana se sviđa ovaj post
    6. #24
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,935
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od soldato Vidi poruku
      **** ga ti pa i ako se mozes ti hvatat sa nekom trebom ili deckicem u kaficu ili na plazu zasto ne bi i ona mogla [ne govorim da su sve "lake" nego dajem primjer] ipak su one njezniji pol i treba imat obzira na neke stvari
      A dobro, ovaj lik bas hoce da zene budu samo u politici i nekim karijerama sa brdo para a lagan posao a sve moguce fizicke poslove daj muskarcima, od prvog posta koji sam ovde napisao fino sam rekao nema ravnopravnosti ako pravila nisu ista za sve, a to sto se njima uvjek popusta i tako ce uvjek i bit i tako nikad i nece bit ravnopravnosti, ali evo neka muskarci budu kuci peru i ciste a nek zene idu radit poslove do kojih se ledja savijaju, pa ce i zene prvo malo promislit pa onda reci nesto za ravnopravnost.

      Edit: Samo me zanima kako ti mozes svoju majku porediti sa nekom zenom koju prvi put vidis e to je tvoj problem sto ti prema svojoj majci imas postovanja kao i prema nekoj nepoznatoj zeni.

      I volio bih te da me ne savjetujes o zivotu jer si za mene niko i nista pa me mnogo ni ne zanima sta mi pises.
      Posljednje uređivanje od Carlos Suarez : 02-08-21 at 19:57
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    7. #25

      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Poruke
      5,820
      Teme
      127
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      60 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1466
      Like (dobivenih)
      2178
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      A dobro, ovaj lik bas hoce da zene budu samo u politici i nekim karijerama sa brdo para a lagan posao a sve moguce fizicke poslove daj muskarcima, od prvog posta koji sam ovde napisao fino sam rekao nema ravnopravnosti ako pravila nisu ista za sve, a to sto se njima uvjek popusta i tako ce uvjek i bit i tako nikad i nece bit ravnopravnosti, ali evo neka muskarci budu kuci peru i ciste a nek zene idu radit poslove do kojih se ledja savijaju, pa ce i zene prvo malo promislit pa onda reci nesto za ravnopravnost.
      citaj post od cijenjenog i velikog gospodina @Lance_Vance;
      Ko te tera de ides nositi drva u sumi ili te tvoje vrece,uzmi knjigu uci,nauci,idi na kurs i radi i ti laganica posao idi u politiku

      Dobro si napisao nema ravnopravnosti ako pravila nisu ista za sve zato se i borimo za ta prava koja nisu zastupljena u svim zemljama,na balkanu zene imaju ista prava kao i mi muski,samo postoji ta diskriminacija koju je jako tesko iskorijeniti
      HEX

    8. #26
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,935
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od soldato Vidi poruku
      citaj post od cijenjenog i velikog gospodina @Lance_Vance;
      Ko te tera de ides nositi drva u sumi ili te tvoje vrece,uzmi knjigu uci,nauci,idi na kurs i radi i ti laganica posao idi u politiku

      Dobro si napisao nema ravnopravnosti ako pravila nisu ista za sve zato se i borimo za ta prava koja nisu zastupljena u svim zemljama,na balkanu zene imaju ista prava kao i mi muski,samo postoji ta diskriminacija koju je jako tesko iskorijeniti
      A dobro pa ajmo svi u advokate ajmo svi u politicare nije to problem, skola u koju idem je mnogo dobra i necu imati naporan posao ali nemaju svi mogucnost da idu na fakultet, sta cemo tad mora neko i u sumu kako bi se vi grijali zimi? Izbor posla i tezina posla je sada druga stvar, rijec je o ravnopravnosti
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    9. #27

      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Poruke
      5,820
      Teme
      127
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      60 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1466
      Like (dobivenih)
      2178
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      A dobro pa ajmo svi u advokate ajmo svi u politicare nije to problem, skola u koju idem je mnogo dobra i necu imati naporan posao ali nemaju svi mogucnost da idu na fakultet, sta cemo tad mora neko i u sumu kako bi se vi grijali zimi? Izbor posla i tezina posla je sada druga stvar, rijec je o ravnopravnosti
      ****s ti nas ovdje koliko ja vidim

      Ipak ti znas, samo naprijed kralju
      HEX

    10. Like Filozof se sviđa ovaj post
    11. #28
      Filozof avatar
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Lokacija
      Filozof
      Poruke
      98
      Teme
      1
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      4 min
      Like (kliknutih)
      121
      Like (dobivenih)
      218
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      skola u koju idemi
      Eto, nisam nista znao o tebi, ali dalo se jednostavno iscitati iz tvojih odgovora. Dijete bez puno zivotnog iskustva, nazalost problem je kaj mladi ljudi poput tebe imaju tako diskriminirajuce stavove.

      Razduzio bi i na onaj tvoj raniji post, ali nazalost nisi svladao citanje s razumijevanjem i ponovo siljis s besmislenim tvrdnjama pa vidim da je gubitak vremena. Zivot ce te nauciti neke stvari, ne moram ja.

      Iako nije velika razlika, srecom i na ch se pokazalo da ljudi nesto vise naginju toleranciji nego zatucanosti. Kad se sve zbroji i oduzme, na kraju to ispadne i pohvalno.


    12. Like soldato, marjo, Raskolnikov se sviđa ovaj post
    13. #29
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,935
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od soldato Vidi poruku
      ****s ti nas ovdje koliko ja vidim

      Ipak ti znas, samo naprijed kralju

      Eto ostao si bez rijeci jer si zapeo u svom savrsenom svijetu gdje su svi politicari gdje svi imaju mogucnost ici na fakultet, mozda zena nema mogucnost ici na fakultet pa radi tezak posao mozda je obrnuto, to se nikada nece znati tako da ni ravnopravnosti nece biti, ja jesam stavio da ne podrzavam ravnopravnost jer pravila nisu ista za sve i toga se drzim i negdje zene rade teske poslove negdje ne, u ovakvom svijetu nece nikada biti ravnopravnosti mozda ce biti ravnopravnosti u politici u zemljama EU ali ajde ti tu ravnopravnost u prenesi u afriku, juznu ameriku ili aziju.
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    14. #30
      toMa avatar
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Poruke
      19,042
      Teme
      877
      CHB
      110
      Spomenut(a)
      130 post(ova)
      Označen(a)
      10 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      3021
      Like (dobivenih)
      3362
      Rep
      Podržavam, znam žene koje rade teške fizičke poslove u trgovini, kao zavarivači, bravari, cijepaju drva itd. Sve je to izbor pojedinca. Sam si odabrao što želiš radit, ne savijaju svi muškarci leđa.

     

     
  • Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •