Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Zackary Wright avatar
      Datum pristupanja
      Oct 2011
      Lokacija
      Konjic, Bosna i Hercegovina
      Poruke
      2,298
      Teme
      283
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      29 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      985
      Like (dobivenih)
      992
      Rep

      J. McDondald, Z. Wright -Sabaton- 10 godina na CH

      Odmah da kažem da ko nema namjeru da čita barem 15 minuta u cugu, neka ne kreće

      Na pisanje ove biografije odlučio sam se zbog toga što mi je sad nekad 10 godina na CroHerzi. U ovoj svojoj biografiji malo ću se prisjetiti starih dobrih vremena, starih nickova, organizacija i tako.

      Na CroHerzu sam došao prije 10 godina, tačnije 2011. godine. Čudno je to kako vrijeme brzo prođe kao dlanom od dlan, 10 godina kao 10 dana.

      Negdje pred Novu godinu,2011. godine,listam ja koju bih igru mogao igrat i vidim SAMP.Pošto sam već nešto načuo o tome,odlučim ja instalirat.Obavim ja to sve,i sad vidim imaju serveri neki.Kontam,odo uzet neki naš server i ukucam na google i izbaci mi CH.Uzmem ja IP i stavim nick Tare_Gagula.
      Spawnam se na kolodvoru,vidim ispred mene autobusi,letaju neki ljudi,šaketaju se,rekoh pravo dobra stvar. Znači,kao i svakom botu,cilj mi je bio imati što više para,logično.U lijevom donjem uglu sam vidio da se obratim na /pomoc i ja pitam koji je posao najbolji.Kaže mi neki GS,vozaj autobus.Sjednem ja i lagano.Uživio se ja jarane,sat vremena bus gonim.Sve to lijepo i fino,napunim ja lvl 4.Čujem ti ja,imaju neki ilegalni poslovi,ko fol više se zarađuje,vamo tamo..Zaposlim ti se ja ko diler droge. Sve fino,naraste ona droga,odnesem ja da preradim,i porta ti mene nešta u more,kad se pomuti meni ekran. Kontam šta je sad ovo, odem relog, ulazim opet kad piše banovan. Ni dan danas ne znam zašto je bio ban. Pošto sam se nafurao na SAMP pravo,napravim ja nick sa RL imenom Tarik_Gagula.

      Tu sam brzo nabio lvl 3,vozao buseve,bio poštar,prodavao pizzu,diler auta.Eh da,diler auta,ovo moram napisati. Meni bila želja imat auto,ma bilo kakvo.I sad ja kontam,ako sam diler auta daće oni i meni neko auto da vozam kad ono *znači k….a*. Zaposlim se ja,kad ništa,nema auta,niđe ništa.Tek kasnije skontam kako i šta .Vidim ja imaju neke organizacije,bande na serveru.Ja se tad na forum nisam znao registrovat,a kamol da se prijavim za orgu neku il' šta drugo..Želja mi je bila u tadašnji CNN da uđem.Visio ja pred CNNom i vidim žutog Elegya i žuti NRG.Priđem ja,kad piše vlasnik Elvir_Muslija.Ja ni pet ni šest,zovnem ga i pitam jel u kojoj orgi.Kaže on jesam CNN.Aj reko i meni sredi,kaže nema mjesta.Pa,pitam ja,ima ii gdje drugo da mi središ,kaže MD prima članove.Ja rekoh, hajde daj šta daš, ali vidi vraga, traže pravila,što ja tada,naravno,nisam znao.Kaže meni Muslija,daj mi FB ja ću ti napisat.Napiše on meni pravila,ja mu se zahvaljujem do neba. Zovem lidera tada za test,Rick Puma i Philip Webber su bili lideri.Testa mene Rick sa još jednim likom,Rick Martinez se zvao čini mi se.I pričamo mi u IC sve i ja prođem test. I sad on mene invajta, krenuše oni meni na /r (tada je bio /r chat za državne organizacije) ja pojma nemam šta je ovo, baš se izgubio bio. U MD sam bio dosta vremena,trebao sam R2 dobit,al tada na srw dođe MS13.Bilo im je zbugano nešto sa kapijom i bili su žute boje.Nikola tada IG bio,i ja svaki minut na /report: "Da li je popravljena MS13 baza?" I tako 10ak puta,kad bana mene Nikola,razlog: “Smaraš na /report,dakle ban!” Odem ja na fb i žalim se Elviru da sam ban dobio,kaže daj mi sliku bana,postaću ja. Da li je on ikada to postao,ne znam. Ja se ni tada nisam znao koristiti forumom.

      Napravim ja neki ženski nick,Ema Taylor.To sam napravio jer sam htio žicat pare od ostalih,jer ipak,prije će žensku dat nego muškarcu. Kuku majko jesam tad bio naivan :O.

      Po treći put,spawnam se ja na kolodvoru,ali sada sa nisam htio da radim,nego odmah sam krenuo na traženje momka.I dajem ja /adove: "Tražim momka koji je bogat."I javi se meni Faris Džindo sa svojim prijateljem Emirom Hasecicem..Odvedu oni mene u SF,pokažu mi stanove i pričaju kako će oni osnovati svoju bandu. Eh da, prvi auto mi je bio tada svijetloplavi Merit. Kad se sjetim koliko sam čekao taj level 6 ( sa tim levelom ste mogli kupiti auto, samo jedno, ne kao sada xd), nisam mogao spavati od uzbuđenja.

      Prva organizacija na Ema Taylor je bio neskriptani BB (Bad Boys)..I to mi je sredio Elvir Muslija preko svog RL jarana,Adnana Šarića.Fina ekipa je u BB bila.Nakon BBa,odem ja /qf u CNN i ostvarim svoju,tada,najveću želju na CH.Ali,sve što je dobro kratko traje.Dobijem kick jer sam MGo na /news, baš su bili nevaljali tada.Poslije CNNa,odem ja u SFM,lideri Eldin Kamix i Fred Bentley čini mi se,al nisam siguran.Te večeri,ja odigram svoj prvi war na CH .Naravno,nisam imao 5 killova haha..Kickaju mene sutradan iz SFMa,razlog: RK haha.Došao mi Krešo (Filozof) ,ubije me,ja se naoružam i roknem ga.Dalje sam promjenio orge: KGB,San Fierro PD,The Rifa Gang,Blue Kings,Underground Racers.. Iz URa izlazim i odlazim u Taxi.E taj period je najbolji period koji sam odigrao na ovome accu.Lideri su mi bili Amar Momo i Mate Stojić.Radio sam ko konj,svaki put višak mušterija. Došao sam do ranka 4 i otišao /qf jer sam se poželio pucanja.Odem tada u C11.Tu sam dogurao do r3 i odem u TIM.U TIMu sam upoznao Ermina Smitha,sa kojim sam bio dobar dosta vremena. Veliki pozdrav za njega.Poslije TIMa,odlazim u CNN i to mi je bila posljednja orga na tome accu.Šta je bilo? Bile prijave za H,ja se prijavim (a kome nije bila želja biti u Hitmanima u to vrijeme, realno),prođem test,žicam kick kod Nina Hrnjice i ban..Tražio sam tada unban,dobio hlađenje 15 dana i nikad unban...

      Ponovo pravim acc Enrique Mascarone.Tu sam bio u 2 orge: Balkan Mafia i Russian Mafia.U BM su mi bili lider Aldin Carty i Filip Gotti.Tu sam se trudio koliko sam god mogao da tražim warove i to al sam dobijao malo prilike.Jednom smo izgubili war sa Triadama,Aldin okrivi mene i dobijem kick iz BMa.Odlazim u RM,kratko tu bivam jer mi neki lik smjesti ban bez unbana, ne sjećam se fakat šta je bilo u pitanju.

      Tada pravim acc Jack McDonDald.

      Sve što znam na CH,sve ljude koje sam upoznao,upoznao sam na ovome accu.U to vrijeme sam kupio slušalice za računar i čujem ja ima CH TeamSpeak.Odem ja tamo,kad momci iz HoCa (Hunters on Cops) : Faruk,Zdenko,Amko,Hole,Amir,Marko Bent. Znači ljudi su bili jači od SDA u BiH danas, pogotovo ova mafijoza iz Cazina. Tu ja malo pričam s njima,pa šta ima,koja ste orga vamo tamo,i testa mene Faruk za HoC i prođem. HoC vam je bio banda sa najjačom bojom na serveru, ona tamna ljubičasta, baš prepoznatljiva. Tu sam bio pa jedno 150 TIM ugovora i dobijam lidera HoCa.Lider sam bio oko pola mjeseca možda i igramo mi war sa Y..Bio ja low hp,bacim se sa kuće pravo pred Maxa Cigaretta. Max vam je bio glavni za WAR na CroHerzi i ništa nije moglo bez njega kad je WAR bio u pitanju. Zaustavi on war,meni micanje lidera i zabrana wara.Odem ja tada u GSF,jer su RPali.Tu sam se baš kratko zadržao jer mi je bilo dosadno RPat i odem /qf i dobijem kaznu.Poslije toga,odlazim u Triade kod Holeta jer je on prešao kod njih tada.Bili mi lideri Miloš Vučkovac i Ljuba Belić ako se ne varam..Tu sam upoznao dosta dobrih ljudi kao što su : Vučko,Aleksa,Dušan,Ivan Erak,Damir McDonny... I za Ljubu sam mislio da je ok lik, ali ako išta mrzim to je da mi neko sere iza leđa što je on radio.Dakle,bilo sve super u CTu ali Max Cigarett je oduzme,owneri ban dobiju i ja odem natrag na lidera HoCa.Tu sam bio 2 dana jer sam tražio test za La Cocainu kod Briana Contrerasa.Odem ja na test,tamo Brian i Atremo.Aj kaže VS ćemo igrat.Ubiju oni mene jednom,dvaput,triput...Ma kontam ja pao sam ko kruška,kad kažu imaš dobru kretnju,vidjet ćemo te na waru.I invitaju oni mene i kažu sad ćeš odigrat war i ako se pokažeš,ostaješ.Oderemo mi TRG tada i ja ostanem u LC.Da se ne lažemo,tu sam naučio sve što danas znam.War,VS.. Ma sve.U LCu sam bio od možda maja 2012. do kraja augusta 2012.
      Znači negdje oko 800 sati u komadu sam imao. Hej brate jesu to bila dobra vremena. Uđeš na server, pustiš na youtubeu In Vivo - Ti moje leto si i samo se vozaš i igraš warove. I tako jednog dana u julu,dobro se sjećam da je jul,jer sam se vratio sa mora,porta mene Nikola i Wattana za lidera i tada dobijem lidera LCa.Prolazio sam ja sve i svašta u LCu,harali smo warovima,pa je nastupio jedan period zabrane wara za sve 1 mjesec,LC je faktički bio prazan.Ja sam ostajao i zajedno sa Ensarom Genoveseom,Atremom i još par likova,"vodio" LC..Bio sam isti rank kao i Mike Smith i Ljuba Belić. Njih dvojica su meni srali iza leđa, ni dan danas ne znam zašto, ja tim momcima ništa radio nisam, ali haj eto šta ćeš sad. LC sam napustio jer sam imao nekakvu svađu sa tim istim Mikeom, frajer jedva dočekao. Uglavnom,odlazim iz LCa na HoC lidera po 3. put.Ali ni tu nisam bio dugo,jer sam otišao u La Cuevo Vistu.I tu je bila dobra ekipa,nešto stare CT ekipe + par novih likova,ma sjajna ekipa.Ubrzo dobijam lidera LCVa..Vodio sam LCV mjesec dana i otišao u TSC.Tu sam bio 50 sati i odlazim u BM.U BM sam upoznao Armu,Bojku,Benju,Mema je isto tamo bio...Ko im ne zna nickove,evo: Pablo Cuevo,Tej Maddox,Rendy Connel,Ensar Genovese..I jedan dan,dobijam ja PM od Atrema,kao šta se radi vamo tamo i ja dobijem drugu priliku za LC.Dok sam bio u LC,dobio sam ponudu za LCV lidera od Daria Markovića koju sam prihvatio i zaradio BL LCa.U to vrijeme je bio war turnir,i srede meni ban ali ne znam ni ko ni šta, znam da sam banovan bio.Nakon što su mi 2 puta odbili,3. put dobijam unban i odlazim u LCN.Promjenio sam par orgi još dok nisam banovan kao ENC lider... Chucky Nyper mi je dao "poklon za dobro varanje na waru".. Aim je bio u pitanju, koristio sam, šta ću vam lagat džaba da nisam.Unban su mi odbili.Poslije toga,bio sam nešto umiješan u neke prevare sa jednim Elmedinom i jedno vrijeme sam bio protjeran sa CH.Pola godine sam se skrivao po raznim nickovima dok nisam vraćen na CH 4.6.2013 godine (datum sam kopirao iz stare biografije xd).Otvaram sebi acc Jack_McDonald i ulazim u UR do lvla 10 jer je tad bilo pravilo da ne možete u bandu sa levelom manjim od 10.Kad sam nabio lvl 10,ulazim u Street Gangsters i ostajem do R2 tu.Kasnije,uz pomoć Zdenka kojeg znam još iz HoCa,ispunjavam svoju najveću želju a to je ulazak u Hitmane koje sam morao napustiti radi škole i neaktivnosti.Poslije toga sam otišao u ENC gdje sam proveo jedan lijep period igranja na CH koji se neslavno završio al ne bih o tome sada.Nakon nekog vremena,odluči Gotti zatvorit ENC i Dejanović sredi sa Nikom Armanijem, da uzmemo LC lidera.Bio sam lider ja i Niko.Ne znam fakat šta je bilo tada sa starom LC ekipom ali nisu bili tu. Dakle,skoro svi ENCovci su došli u LC i nakon 2 sedmice,odluči Gotti ponovo otvorit ENC i odvede svu ekipu tamo.I tada slijedi već pomenuti neslavan događaj koji ću kratko opisati.Hakan mi acc,skinut lider.Nakon što sam dobio pass od acca,ulazim u FBI.


      U FBI je bilo super.Lideri su mi bili čini mi se Hrvoje Shipovala i Tej Maddox.Pošto je Hrvoje imao admin posla i posla na forumu,većinu stvari u FBI je obavljao Tej.Često smo propuštali treninge,neke RP akcije i sl. jer stvarno Tej nije mogao da stigne sve.U potpunosti sam ga razumio.Nakon što mi je u FBI polako počelo biti dosadno,otišao sam u LCN na poziv Briana Marqueza aka Emira Begića koji je dobio LCN lidera.Tu sam sreo stare prijatelje,Ricarda Mendosu i Filipa Goričaneca.U LCN sam također upoznao Marca Eviannia,Krznu,i druge.U LCN sam bio nekih 80ak sati.Jedne večeri,uđe jedna osoba,inače LCN legenda i počne da provodi neka svoja pravila po LCNu,a inače je neaktivan i nije pratio stanje u LCNu i nama dopizdi to i Goričanec,Mendosa i ja odlučimo otići negdje zajedno.Pitanje je bilo gdje?Kaže Goričanec idemo pitat u LC.Kažem ja nešto u smislu na BL sam tamo,sumnjam da će mi dati ući,itd. itd.Kažu oni,pa vrijedi pitati,i složim se ja.Tako ubace oni nas u neki razgovor na skype (tad je bio skype,ne discord xd) i nakon dugog dogovaranja,pružena mi je treća,posljednja šansa u La Cocaini.Bilo mi je žao što sam morao napustiti LCN,Bega je to stvarno dobro vodio a i sad vodi isto tako i bilo nam je malo krivo što idemo,ali tako vam je inače u životu.Što jedan čovjek gradi mjesecima,drugi dođe i sruši to za pola sata.Eh da,u La Cocaini sam i sada,od naše "trojke" napustio nas je Goričanec koji je otišao u ENC. U LCu sam se sprijateljio sa mnogim momcima kao što su Tony Ballad aka Arko Kapić,James Smit – mislim da se zove Benjo, Pajson , Ajdin Torreto,James Disidente,Pablo Fiennes,.Jedno vrijeme dok sam bio LC,na CH se vratio moj stari drug,Ensar Genovese aka Mema,kojeg znam još dok smo bili LC. Sjećam se dobro vani 40 stepeni, pakao, Mema i ja na skype i vozamo se po serveru.

      Tada mi je najveća želja bila postati GameSage, to je u to vrijeme baš bila čast. Prijave se otvarale svakih 2-3 mjeseca i bude po 50 prijava. I sad zamislite izaberu vas između 50-60 tih prijava.

      Tad sam i prestao igrati RP jer više nisam vidio smisao igranja tu i pređem na FreeRoam server. FR je prvo držao Hrsto i tu sam dobio GSa ali nije dugo trajao on i brzo se ugasio FR pod njegovim vodstvom. Poslije njega David Sabljak (Sabo) uzima FR u svoje ruke i diže ga na noge. Tad je FR mislim bio najjači u svojoj “historiji”. Na FR sam dobio legendu FaFa ali sam najviše vremena proveo u Yakuza Devilsima (YD). Hajde da ne dužim sada oko FR servera, prošao sam od GS1 do 1337 admina i znam da sam se nešto zajebavao na /mole (tad je bila komanda /mole ako se sjećam, i ono pisalo je MOLE: text) pa me je Hrvoje Shipovala koji je tad bio jedan od voditelja FRa skinuo.

      Tad sam batalio CH baš dugo, 2-3 godine čak i vratio se kad je Pinkman uzeo od Nikole.To je bila ja mislim 2017. godina. Skripter bio onaj kfa, Slovenac i voditelj bio Ognjen Marković. Ljudi moji što je taj lik ufuran bio tad, svašta. Radio sam ja tad prvo kod njih u Radio teamu, bio kao CroHerze radio. I sad prije opena ja sam nešto pomagao dosta oko testiranja i dadnu meni 1337 admina. Nakon opena situacija je bila kao i sada manje više, nekih stotinjak igrača. Šta ja znam, guralo se ali eto jednu večer Ognjen upadne nešto nadrkan i skine mene i Jocu Williamsa koji je isto bio admin.

      Tad opet prestajem sa CH i vraćam se kad je preuzeo Joca. Mislim ulazio sam ja povremeno ali ništa vrijedno pomena, uđeš 10 minuta i izađeš. Opet sam počeo igrat početkom 2019. godine na nicku Imran Zakhaev. Ušao sam tada u GSF i tad sam upoznao Joreka, Luku (Terrell Jefferson mislim da mu je nick bio), bila Tanja (Misty) isto ja mislim, ne mogu se sjetit više fakat. Bio sam tada admin isto ali sam otišao jer me smorilo sve. E sad zadnji put se vraćam krajem 2020. godine. Ne znam za vas ali mene u ono praznično vrijeme uhvati nostalgija samo tako i ja se normalno vratim na CH. U životu nikad nisam igrao niti na jednom drugom serveru nego ovdje. Uđem u Yakuzu, bila dobra zafrkancija. Sastavljali tikete Crni, Komarac i ja xd, robali banke, teritorije, ekstra bilo. I sad hajde počnu meni sa januarom ispitni rokovi, ostavim ja SAMP opet. E sad zadnji put sam se vratio prije mjesec dana možda. Poželio CH, gledao onog crnog Vedroxa ponekad kako je igrao i rekoh hajde malo. Prijavim se sad za admina, testaju me, prođem i evo me sad nakon 10 dugih godina mogu reći da sam prošao sve na CroHerzi, fakat više nemam šta.

      Na kraju kad se sve sabere, sretan sam u jednu ruku što sam ovdje proveo svoje djetinjstvo, odrastao sam na CH bukvalno, upoznao dosta dobrih ljudi. Vjerujte da mi nekada dođe da pustim suzu kada se sjetim tih ljepših, bezbrižnijih vremena kada si u životu samo brinuo hoćeš li pokupiti payday i hoćeš li izgubiti war. Ponekad se pitam, šta sada rade ljudi sa kojima sam bio dobar, navrate li oni na CroHerzu ponekad, prisjete li se tih lijepih vremena.

      The end. Fine.
      Posljednje uređivanje od Zackary Wright : 30-06-21 at 01:01

    2. Like Whitey se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •