Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      The 9th Life of Louis Drax (2016.)


      The 9th Life of Louis Drax (2016.)




      Trajanje: 1h 48m

      Žanr: Triller

      Režiser: Alexandre Aja

      Scenario: Liz Jensen, Max Minghella

      Glumci: Jamie DornanAiden LongworthSarah Gadon

      Ocjena: 6.3/10 (IMDb)



      Recenzija:

      Porodica Drax je imala užasnu nesreću, dječak Louis je u komi, njegov otac nestao i policija traga za njim kao prvim osumljičenim da je vlastito djete bacio niz liticu. Njegova majka Natalia je užasno zabrinuta, kao i svaka majka, dok je dječak u komi ona počinje imati vezu sa doktorom koji se o njemu brine. No dječak zna pravu istinu, a da bi je rekao mora uspostaviti kontakt sa doktorom iako je u komi, istina je daleko surovija i mračnija nego što je iko očekivao.


      Detaljnije:


      Zašto ovaj Film ima 6.3 ocjenu? Nije mi apsolutno jasno, ja sam uživao gledajući ovaj film i na kraju sam se i rasplakao. Ne volim djecu u medijima, većinom su užasni glumci, ali Louis... Njegov neobičan izgled se slaže uz njegovu čudnu personu, i glumac mladi je odradio odličan posao ! Shvatamo da je Louis drugačije djete, njegov odnos sa smrti je daleko čudniji nego ko u ostalih osoba. Reklo bi se da je dječak psihotičan ili da je pak sociopata, ali on ima emocije, iako čudne, Louis ih ima. Na svijet gleda nekako logično, iako je mlad njegovo razmisljanje i pogled na svijet je mnogo napredan za njegove godine, i psihijatar kod kojeg je išao redovno je znatiželjan i začuđen razmisljanjem ovoga djeteta. Louis je također i narator ove priče, sto film čini dosta boljim, jer priču priča onako kako je njegov um doživljava, a kao što sam već rekao njegov um je nevjerovatno interesantan.


      Louis Drax

      Ono što je primjetno kod Louisa su česte povrede tijela, za koje on uvjek ima čudna objašnjenja i svi misle da ih pravi sam sebi iz nekoga razloga. Njegovi dijalozi sa psihijatrom su odlični, Louis se ne stidi reći svu istinu i šta misli o nekome u lice, tako da je psihijatar često bio meta uvreda ali uvreda koje su zapravo istina.

      Njegov otac Peter je isto jedna nevjerovatna priča. Iako u početku okarakterisan kao loš čovjek i onaj koji je Louisa pokušao ubiti, kada istina izađe na vidjelo, shvatimo da je Peter najbolji otac ikada. Tako kada tijelo od Petera nađu nakon 10 dana unutar podvodne pećine, znamo da je Louis izgubio oca kakvog rijetko ko ima, iako je Peter zapravo njegov očuh. Louis u komi sanja neobično užasno biće koje ga vodi kroz izmišljeni svijeti, biće koje je svo u morskoj travi, ali ljudskog izgleda. To biće Louisa vodi kroz prostran svijet a zadnja stanica je pećina, paleći vatru da osvjetli potpis na zidu pećine shvatamo da je to Peter, koji iako mrtav pokušava pomoći Louisu da izađe iz kome. Na zidu napisano, "Ja sam uvjek sa tobom, uvjek" i neobično biće pokazuje na svoje srce.


      Otac stoljeća!

      Natalia je nešto posebno po mom mišljenu u filmskoj scenografiji. Glumica nevjerovatnog izgleda, onaj izgled koji jednostavno ne može imati okrutna osoba, tako da kada saznamo istinu, vidjet ćemo da čak i najljepša lica imaju najogavnije osobine. Film se zove Devet života Louisa Draxa, a zašto tako? Prije ove nesreće Louis je čudom preživio osam pokušaja ubistva, i to od strane njegove majke. Ono što je najbizarnije je odnos Louisa i njegove majke, Natalia je ovisna od sažaljevanju i pažnji koju dobije kada Louisu bude nešto, tako nakon nekog vremena Louis bi sam sebe teško povrijedio da bi svoju majku učinio sretnijom. Louis pažnju dobija i ljubav od majke onda kada se povredi, tako da samopovrijeđivanje za njega način da osjeti ljubav svoje majke. Bez imalo razmišljanja bi sebe stavio u poziciju da oduzme sam sebi život. Louis je zapravo dijete koje je nastalo činom silovanja, tako da Natalia svaki put kada vidi Louisa vidi taj ogavni čin. Kao što je rečeno na kraju filma, nije mogla živjeti sa njim, a nije mogla živjeti ni bez njega, bez Louisa.


      Natalia Drax

      Tog tragičnog dana, Natalia je stavila otrov u slatkiše i povela ih na Piknik. Peter je već počeo slutit da nešto nije uredu sa Nataliom, no kada primjeti da ona insistira da samo Louis pojede slatkiše shvata šta se dešava i počinje užasna svađa. Louis i njegovo neobično i logično razmišljanje dovedu do toga da se on sam baci sa litice kako bi ispravio ovu svađu, Peter skaće za njim...

      Da priča ima i supernaturalnog elementa, Louis uspjeva dokučiti do Dr. Pascala, doktora kojeg ga liječi. I kroz doktorov san, upiše na papirić "Ne vjeruj njenim lažima.", tada Dr. Pascal posumlja da se nešto dešava i testira da li je Louis zapravo onaj koji piše kroz njega. Na kraju priče Louis se budi iz kome, njegov otac mrtav, a majka završi na psihijatrijskom liječenju.

      Ovo je bio jedan interesatan film, kao što sam rekao, Louis je vjerovatno najjača karika istoga. Odavno nisam bio ovoliko fasciniran nečijim umom, idejom i razmišljanjem, to logičko mišljenje i čudni oblik empatije čine Louisa jednog od najzanimljivijih likova u Filmovima.

      Osim priče muzika je fenomenalna kao i scenografija.

      Moja ocjena za kraj bi bila 8/10. Vrlo emotivan film, sa tragičnom pričom, ali ono što će vas nasmijati je pogled i shvatanje čitave priče Louisa na sve ovo, on ne misli da je priča tragična, na neki način misli da je zapravo smješna.


      Kakav kraj, opet mi se zaplakalo..

      Preporuka za Film za svakog ko hoće da se nasmije kroz suze, jer je baš takav film !
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 04-06-21 at 17:31
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Ocelot se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •