Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      Hoshiai no Sora (2019.)


      Hoshiai no Sora

      Stars Align



      Fall 2019

      Tip Anime: TV
      Epizoda: 12
      Studio: 8bit
      Izvor: Original
      Žanrovi: Slice of Life, Sports, Drama, School
      Rating: PG-13



      Synopsis:



      Muski teniski klub u skoli se nalazi pred gasenjem, za razliku od zenskog koji osvaja medalje na svim takmicenjima, muski klub se sastoji od netalentovanih momaka koji ne zele da napreduju u Tenisu. Toma Shinjou predsjednik toga kluba je u potrazi za nekim ucenikom koji im moze pomoci. Nadu za ovaj teniski klub ce naci u novom studentu Maki Katsuragi, koji ima nevjerovatno dobre reflekse i predsjednik kluba je to odma uocio.

      Toma zeli da se Maki pridruzi klubu, ali odmah je odbijen. Toma ga je mnogo zamarao i na kraju Maki uz dogovor da ce igrati Tenis za malo novca, pristaje. Kada se Maki pridruzi klubu odmah se primjeti njegov talenat, i ocigledno je da je najbolji teniser u ovome klubu. Maki ce ostalim momcima dati zelju i volju da igraju Tenis. Ali pravi problemi nastaju van terena, dosta ovih djecaka ima problema kuci, pa i sam Maki.


      Glavni likovi:



      Katsuragi Maki

      Maki je jednostavno, zlatno dijete. Osim sto ide u skolu, on se mora brinuti i o kuci, hrani, cistoci. Njegova majka je svo vrijeme na poslu, i Maki joj uvjek napravi veceru kada se ona vrati sa teskog radnog dana. Imaju finansijskih problema, i Maki pokusava zaraditi nesto sa strane. Sve je to uvod za ono sto slijedi, iako zlatno dijete, Maki ima svoje probleme. Njegov otac je nasilnik, narkoman, maltretira vlastitu porodicu i dodje samo kada mu treba novca. I ono malo sto imaju novca otac im otme, Maki pokusava da se suprostavi, ali svaki put kada vidi oca, u njegovim ocima se vidi strah. Citav zivot je maltretiran od strane te osobe, ali jednog dana mu mora reci ne. Sve ce to koluminirat do trenutka kada se Maki nalazi pred ocevim vratima sa nozem u rukama, spreman da ubije vlastitog oca, tu se zavrsava ova sezona..

      Touma Shinjou

      Za razliku od dosta djecaka u klubu, Touma nema velikih kucnih problema, makar se tako cini na prvi pogled. Njegov problem je ljubomora i prezir prema starijem bratu, i zelja za paznjom koju ne dobija od njega. Nazalost njegov brat daje vise paznje njegovom prijatelju, Makiju. Ne dobijanje paznje se odraza na tome da Touma ima problema sa bijesom. Razlog zasto se njegov stariji brat distancira od njega je sto njegov brat zna da se njihovi roditelji rastaju i da ce svakome pripasti jedno dijete.

      Itsuki Ameno

      Uvjek pomalo zamisljen i izgubljen, da nesto nije uredu sa Itsukijem shvatamo u muskoj svlacionici. On se presvlaci kada svi zavrse, a rijetko ko zna njegovu tajnu. Kada Itsuki shvata da nije jedini koji ima problema kuci, napokon ce pokazati svojim kolegama iz kluba, uzasan oziljak koji se nalazi preko citavih njegovih ledja. Zapostavljen od roditelja, kao i svaka beba plakao je, no njegova majka to nije mogla da trpi i prosula je vrelu vodu preko njegovih ledja.

      Rintarou Futsu

      Futsu je drugaciji od ostalih i to se primjeti, dosta je feminiziran za nekoga muskarca. Odrastao sa tri starije sestre, sa vremenom je shvatio da je transeksualac i vjerovatno homoseksualac. Njegove sestre za razliku od njegovih roditelja su prihvatili njegovu seksualnost i transeksualnost. Maki ce biti prvi koji ce shvatit ovu tajnu Fatsua, i podrzat cega, sto ce Fatsuu mnogo znaciti.


      Vaš komentar:



      Nakon odlicne Anime Haikyuu!! ; bio sam zeljan neke sportske Anime i naisao sam na ovu. Ali nisam ocekivao ono sto slijedi. Ovo nije sportska Anime ovo je Drama pa cak i psiholoski horror. Prvu epizodu gledamo neku tipicnu pricu, gdje glavni lik je zadnja nada za neki klub pred gasenjem, tipicna prica neke skolske Anime. Sve je veselo, animacija sretna, boje sarene, i onda Maki se vraca kuci i izlazi da izbaci smece. Ton se naglo mjenja, iz neke sretne price postane Horror. Makijeve oci straha kada cuje ocev glas iza sebe, njegovo drhtanje, bjezanje u cosak, uf, kraj prve sezone me "slomio", i na neki nacin mi dao zelju da gledam dalje.

      Htjeo sam da vidim Makija kako ce pobjeci od oca, ali nije to tako lako, ovo nije sretna prica sa sretnim krajem. Kako nasilje postaje sve gore, i Maki i mi gledaoci shvatamo da je jedini izlaz iz ovoga, ubistvo vlastitog oca... Makijeva prica takodjer nije jedina prica sa nasilijem u porodici, svaki djecak u klubu ima problem, neki manji, neki veci. Tenis je zapravo u ovoj prici bijeg od realnosti, odlazak na turnire, druzenje, igra, to su dijelovi koji pomazu ovim djecacima da se izbore sa problemima van teniskog terena.

      Ono gdje se ova Anime izdvaja su trenutci nasilja, mnogo truda je ulozeno u izraze lica i neverbalne govore tijela. U ovoj Anime je strah i terror animiniran na jedan realan nacin. Zbog emocija i izraza na licima, vjerovatno su zbog toga lica uradjena na jednostavniji nacin. Iako najtezi djelovi za gledati, isti ti djelovi su odlicno uradjeni tonom, muzikom i animacijom.

      Neko ce reci da je ovo previse melodramaticno, ali ovakve se stvari desavaju mnogima unutar kucnih vrata. Nesto na sto sam posebno osjetljiv je porodicno nasilje i maltretiranje djece, zbog vlastitih iskustava, i ovakav naslov je nevjerovatno emotivan za mene. Naravno neko kome u kuci "cvjetaju ruze", tesko da moze da shvati taj strah i terror od roditelja, zbunjenost djeteta kada neko ko te treba odgojiti, cuvati, bude onaj koji je maltretira.

      Porodicno nasilje nije strana tema ni za medije sa Zapada, ali nikad takvo nesto ne izgleda toliko stvarno i realno koliko izgleda u ovoj Anime. Nadam se da ce ubrzo sezona 2, jer kao sto sam rekao ostavili su gorak zavrsetak gdje se Maki nalazi pred momentima da ubije svoga oca. Sezona dva je najavljena ove godine.


      Vaša ocena: 7.0





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 31-05-21 at 13:27
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •