Metro Exodus



Igra je FPS koji ima djelomicno " open world " nacin igranja . Broj dosta svojih serijala , koji su slicni po tematici igre ali svaka je razlicita po tematici pojedinih likova u igri . Dosta me posjeca po konstrukciji na nekadasnjem Far Cray serijalima a po tematici po serijalu S.T.A.L.K.E.R. serijalima ( tko nije odigrao stalker-a neka si u najmanju ruku pogleda koji gameplay na yt ako ne i odigra ).
Tematika je radioaktivni svijet koji je nastao nakon nesrece u nekoj ruskoj nuklearnoj elektrani ( Chernobyl ) . Nakon te nesrece , svi prezivjeli se sakrivaju u podzemlju zvanom Metro kako bi se sacuvali od radijacije i mudiranih zvijeri koji zive na povrsinama zemlje .
Naravno , nas protagonist koji ne prica ( nema voice acting ) misli da gore , tamo vani , ima zivota ... i krece u pronalazenje mijesta na zemlji gdje je zivot moguc . U tom svom putu , prate ga dosta problema i prepreka .



Ono sto bi itekako pohvalio kod ove igre jeste scenario . Scenaristi su se itekako potrudili oko dijaloga . Igra je prepuna dijaloga , sto u samom game-u , sto u " kat scenama " .
Znalo mi se desiti cesto da drzim Joystick u rukama i po pola sata samo gledam oko sebe i slusam dijaloge ostalih karaktera . Doslovno zaboravim da igram igru vec pomislim da gledam film , i to itekako kvalitetan film .
Mislim kada bi poslusao sve dijaloge u igri da bi mi trebalo nekih 100h samo za to , bez igranja samo dijalozi . Zaista velika pohvala za scenaristu !



Pored scenarija/dijaloga , pohvalio bi i jednostavnost Inventory sistema koji je dosta jednostavan za neki RPG . Takodjer , igra itekako zna sa u pravom trenutku promijeniti pozadinsku muziku u ovisnosti o napetosti ili opustenosti igre .
Igra vas ili drzi napetim u opasnim situacijama ili vam u nekim mirnim situacijama potice da istrazujete otvoreni svijet ili da pricate sa ostalim likovima u igri kako bi dobili sto bolji dojam o cijeloj prici i situaciji koja ih je zadesila .



Jedina zamjerka koju bi posmenuo jeste da ma mom PS4 , u nekim jako kvalitetnim 3D modeliranim scenama maaaaalo rezucka . To i oprastam jer igra to opravdava sa jako zanimljivom pricom i sa jako velikim trudom za snimanje voice acting-a .
Inace , preporucio bi ovu igru u svakome slucaju !

Grafika : Dobra
Tematika : Top
Scenario : Za svaku pohvalu
GamePlay : Dobar

Ako je netko izmedju vas gamer koji je zeljan dobrog starog FPS-a uz to da i dozivi dobru pricu ... za svaku preporuku !!!



Pozitivne stvari :

Zanimljiv i jako dugacak scenari dijaloga
Grafika
Jednostavni GamePlay ( za neki RPG )
Oraganizacija pozadinske muzike

Negativne stvari :
Neoptimiziranost za neke slabije konzole

Dao bi ovoj igri ocjenu :
8 / 10

Izvor : Osobna recenzija , Tatta