Čak sam i gledao Eurovision što nije baš uobičajeno za mene zadnjih godina, iskreno s obzirom na moje preferencije, meni se stvarno najviše sviđala ukrajinska pjesma. Pjevali na materinjem jeziku, zanimljiva kombinacija žanrova, zanimljiv nastup, jako lijepa poruka pjesme, s ratom ili bez njega smatram da su svakako jedan od favorita bili.

Inače sam požalio gledanje, ne mogu vjerovati koliko balada je bilo, užasno slab Eurovision, 3 dobre pjesme nisu bile ukupno.


A što se tiče komentara o politici, kako se umiješala u Eurovision, ljudi zaboravljaju da je Eurovision nastao nakon 2. svjetskog rata kako bi ujedinio podijeljenu Europu. On je dakle od začetka političko natjecanje, simbol otpora ratu, a nije mi jasno kako to nekoga može ljutiti.


Kao što rekoh, ja sam svakako velik fan njihove pjesme, ali kako neki kažu da bi pobijedili čak i da su poslali pse da zavijaju na pozornici, isto tako ne zaboravite da čak i da su poslali najbolju pjesmu u povijesti Eurovisiona, hejteri bi rekli da je pobjeda zbog rata.


Iako najavljuju da će se održati Eurovision dogodine u Ukrajini, očekujem da će domaćinstvo preuzeti neka druga zemlja, ne bi me čudilo da to budu Englezi, obično kad pobjednik nije preuzimao domaćinstvo neka od zemalja velike petorke je preuzela, a Englezi su najbolje rangirani i isto tako ovo im je rijetka prilika da budu domaćini, s obzirom na to da su inače na začelju ljestvica.