Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 10 od 87

    Threaded View

    1. #34
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Gethoven Vidi poruku
      Ima li vas programeri??
      Zanima me vase misljenje o vestackoj inteligenciji i da li ce se razviti toliko da ce programeri gubiti posao s obzirom da vestacka inteligencija lepo napreduje, bar koliko ja vidim, mozda gresim...?
      Za posao ne znam. Vec sada je AI napredniji od svakog progamera sto se tice logickog, matematickog razmisljanja. Ali trenutno profesionalni programeri rade zajedno sa AI, ukoliko imaju neki tezi problem, posalje se umjetnoj inteligenciji koja isti problem moze sprovest kroz bilion scenarija u milisekundi i problem se rijesi.

      AI sigurno zadugo nece moci zamjenit covjeka jer su to dva tipa razmisljanja i rijesavanja problema. AI problemu prilazi tako sto za taj problem posalje bilion rijesenja i jedno ce upalit. Tako i AI uci. Ono sto AI nema je kreativnost, ideje itd. zato je potreban covjek.

      Citao sam negdje da je uposlenik Googla dao otkaz jer je ubijedjen bio da je najnoviji AI program svjestan. To je najnoviji chat bot koji se testira, tacno mu ime ne znam. No "Svijest" je nesto sto ni mi ljudi ne razumijemo, tek prije par decenija smo shvatili da i mnoge zivotinje imaju emotivni spektar kao i svijest o svijetu i spoznaja da postoje, u nekoj mjeri.

      AI uci od nas ljudi, pa i Gacha stranice su dio ucenja AI da cita. Zanimljivo ce biti vidjeti sta ce AI u buducnosti moci. No momenat kad AI postane svjestan, je momenat kada ce se AI i ljudi spojit u jedno.

      Malo sam otisao offtopic. Ono sto je sigurno je da danas AI utice na posao umjetnika na Internetu. I da ce se smanjit broj programera napredkom AI, to je logicno.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 30-01-23 at 17:15
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •