Najbolji prijatelj nagovorio ga je na dolazak u SAD, a sada ga vraća u engleski nogomet.

Iako je svoje kopačke o klin objesio još u studenom 2018. godine kad je završio svoju jednogodišnju avanturu u redovima američkog drugoligaša Phoenix Risinga, postoji mogućnost da Didiera Drogbu, legendarnog napadača Chelseaja opet vidimo u akciji. Istina, 43 godine su mu na leđima, ali po mišljenju jednog njegovog dobrog prijatelja, u njemu još ima "vatre", ali i želje za profesionalnim nogometom.
Berke Bakay je suvlasnik engleskog trećeligaša Ipswich Towna, momčadi iz sredine ljestvice League 1. Upravo on je Drogbu nagovorio i na prvi povratak iz mirovine. Nakon godinu dana stanke poslije odlaska iz Montreal Impacta, okušao se napadač iz Obale Bjelokosti u američkoj drugoj ligi (USL) i za klub iz Arizone zabio 17 pogodaka u 26 nastupa.

Bakay je dakle, uvjeren da Drogba, koji je nakon završetka karijere u Phoenix Risingu, opet na njegov nagovor kupio i dionice tog kluba, može pomoći Ipswichu sljedeće sezone.


- Pa, morali bismo pitati trenera Paula Cooka i novog glavnog operativca Marka Ashtona o tom poslovnom potezu, ali ja mislim da bi Drogba nama itekako dobro došao. Nismo decidirano pričali o tome i nisam siguran bi li me opet poslušao i vratio se, ali spreman sam se okladiti da bi, kada bi se vratio, sljedeće sezone u dresu Ipswicha zabio 25 golova - rekao je Bakay.
Bakay je rođeni Turčin koji je imao utjecaja i na odlazak Drogbe u Galatasaray 2013. godine. Sada je sa suvlasnikom Brettom Johnsonom nakon Phoenixa kupio i Ipswich, a sam Johnson je na uvodnoj press-konferenciji rekao da bi potpis Drogbe predstavljao najveći posao Ipswicha u povijesti.

-IZVOR-