Predsjednik PlayStationa Jim Ryan izjavio je kako će PlayStation 5 konzola biti dom najvećem broju ekskluzivnih igara u povijesti Sonyjevih konzola.



Iza PlayStation platforme nekoliko je turbulentnih tjedna u kojima su se neke Sonyjeve odluke i situacije stavile pod povećalo. Planirano gašenje PS Storea za PS3 i PS Vitu, dolazak igre u Sonyjevoj produkciji na Xbox Game Pass, zatvaranje veteranskog studija Sony Japan i najava da stiže prerada igre The Last of Us koja je stara svega osam godina – samo su neke stvari zbog koje su fanovi PlayStationa zadnjih tjedana izražavali zabrinutost.

Iz Sonyja su pod hitno morali razbiti taj niz pa su najavili kako odustaju od prekida prodaje igara za PS3 i Vitu, a sad je šef PlayStationa Jim Ryan pokušao umiriti one koji su zabrinuti za budućnost PlayStationove produkcije igara. U razgovoru za Nikkei, Ryan poručuje da se dosta stvari odvija potiho, ali da ne treba zbog toga misliti kako se ne događa baš ništa.

“Mi potiho i redovito ulažemo u razvoj visokokvalitetnih igara za PlayStation i možete biti sigurni da će generacija PlayStation 5 konzole imati više pripadajućeg softvera nego ijedna prije.” – poručio je Ryan.

Na tvrdnju da Sony zatvara svoje studije dok ih drugi kupuju i šire svoju produkciju, Ryan odgovara: “Mi smo u više navrata radili akvizicije, uključujući kupnju Insomniac Gamesa u SAD-u. Nećemo odbaciti mogućnost da takvo što ponovimo u budućnosti.”

Na pitanje što znači zatvaranje najstarijeg tima PlayStation produkcije, onoga u Japanu, Ryan odgovara: “Važno nam je da pružimo softver koji odgovara zajednici igrača u Japanu, a PlayStation 5 od najranijih dana ima dosta softvera japanskih developera. Mi ćemo nastaviti učvršćivati naše veze s japanskim developerima i lansirati sadržaje za PS5 koji odgovaraju japanskom tržištu.”

Na vječni upit zašto se PlayStation 5 konzole teško pronalaze u slobodnoj prodaji, Ryan nudi sljedeći odgovor: “Više je razloga. Opskrba konzolama tijekom novog koronavirusa bila je komplicirana i morali smo ograničiti distribuciju na online. Potražnja za elektroničkim čipovima također je ogromna diljem svijeta. Radimo s našim opskrbljivačima da nam dozvole povećanje proizvodnih kapaciteta.”


IZVOR